Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anyám...

Mit csináljak, ha anyám folyton sajnáltatja magát és drámát csinál mindenből?

Figyelt kérdés

lassan ő már 70 éves, én 35 vagyok. Külföldön dolgozom, sokszor előfordul, hogy a munkahelyek közötti szüneteket magyarországon töltöm. Ilyenkor szeretek a családi otthonunkba hazatérni mert alapvetően mindig szeretettel vár édesanyám. (apám külön él)

A probléma az, hogy viszont a szeretettel várásból 3 nap alatt világháború van. Elég egy rossz szó és megsértődik. Múltkor például elkísértem sétálni valami értelmetlen hülyeségen megsértődött, hátat fordított és ott hagyott, és a telefonon a ki tudja milyen ismerőseinek folyamatosan arról beszél, hogy ő mennyire nem tudja elviselni, hogy mint anya mennyire meg van alázva, meg mindenféle eszeveszett őrjítő hülyeségeken drámázik. Ezek a periódusok pár napig tartanak nála, utána meg túllép ezen.


Nekem viszont sok a dolgom, általában a következő munkákra készülök fel, próbálok nőkkel ismerkedni és egyszerűen nem hiányzik az agyamba az, hogy egy bolond vénasszony lelkileg terrorizál a saját hülyeségei miatt, mert ez már több mint az hogy a szegény anyukát hogy megalázzák.


Igenis a lőtéri büdös kutya nem kíváncsi erre és össze kéne magát szedni leszállni a saját fia szipolyozásáról és a saját életével foglalkozni. Kezdeni mondjuk ott hogy kitakarítja a lakását. Persze én ne nyúljak hozzá semmihez mert ott "minden tiszta"


Igen tudom, a válasz az, hogy hát ne lakjál a szüleidnél. Meg külföldön biztos sokat keresel ki tudsz venni egy albérletet, de nekem akkor sincs sokszor félmillióm arra, hogy egy két-három havi periódusra, most kaucióval lakást találjak.


Viszont:

Ha meg úgy vagyok itthon hogy úgy elkerülöm anyámat mint a tüzet, kábé semmibe veszem nekem van lelkiismeret furdalásom, mert folyamatosan azt hallgatom már, hogy hát ő már mindjárt meghal és ő mennyit megadna azért hogy újra az édesapja meg az édesanyja kezét fogjam, én meg megyek ki külföldre és lehet most látom utonljára.


Én nem tudom, sajnálom is, gyűlölöm is, meg nyomaszt is, és nem tudom már mit kezdjek vele.

Tudomásom szerint ez globális probléma, hogy az idős szülőket ilyen összeférhetetlenség miatt magukra hagyják. Ráadásul sokszor az ilyen szülők a lakásmaffia, csalók, unokázók, vagy még komolyabb bűncselekmények áldozatává is válhatnak. Nem tudok egyszerre odafigyelni rá és elindítani a saját életemet.


Elmondtam neki azt is, hogy 35 évesen nincs egy feleségem, gyerekeim, ő meg fele ennyi idősen már huszon évesen házasodott, hozta a gyereket és úgy éltek a 90-es években mint a marci hevesen akkor mit akar, nem sül le a pofája, hogy még emellett is szívja a véremet amikor neki milyen jó dolga volt?


Hogy nekem nem azzal kellene foglalkoznom, hogy őt mennyire megsérti az, hogy a kicsi gyereke így meg úgy meg még lelkileg is zsarol néha meg napokig hallgatom a hülyeségeket? Hanem azzal, hogy legyek valaki, legyen egy családom és életem végre? Undorító önző vérszívás. Neki is boldogabb élete lenne ha már évtizeddel ezelőtt abbahagyta volna ezt és lehetne unokája, családja. De nem.


Tudom a válasz amit kapni fogok, hogy költözzek el és még rövid időre se térjek ide haza. És ez egy jogos válasz. De jelenleg most még 1 hónapig amíg kimegyek a következő munkahelyre ez lesz.


2023. aug. 7. 12:27
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja és a legjobb ha meg keményen megmondanám neki ezt, hogy egy undorító vérszívó banya és fejezze be az önsajnáltatást és szedje össze magát. Akkor meg azt kapnám vissza, hogy takarodjak a lakásából.

Szóval ennek az 500 ezer forintnak ez az ára, hogy cserébe tized ennyiért egy beteg embernek nyelem gyomorra a lelki terrorizálását. De ezt meg fogom szűntetni.


Épp most örülök is neki, hogy így kinyílt ez a konfliktus, mert az lesz, hogy mielőtt elmegyek, átnézem minden cuccomat, mi fontos, mi nem, ami nem azt kidobom, ami az, azt összepakolom, és nem fog tudni többé azzal megfogni, hogy néhány régi holmim, sportszereim még itt vannak nála, mivel nem tudok mindent albérletből albérletbe hurcolni főleg külföldön mint a vándorcickány...


Tehát értitek.

Az alapvető "csapda" az, hogy egy fél élet holmija itt van a lakásban és amíg nincs saját lakásom ezek kialakítanak itthon egy olyan környezetet, hogy ez az "én szobám" stb. Egy autónyi cuccal nem tudok költözgetni főleg Európán belül 3-6 havonta.

2023. aug. 7. 12:30
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak ignoráld.
2023. aug. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon feszült vagy, így te is hamar robbansz.

Egyezségre kell jutnotok, miről beszéltek, miről nem. Saját véleményem az, hogy bármiről is lehet, de ha van az egyik számára aláaknázott terület, akkor oda jó nem betévedni.

Hogy a kilencvenes években milyen jó volt gyereket nevelni, azt tapasztaltam. 97 ben nem volt gyed, a korunk miatt kicsúsztunk a lakástámogatásból, nem sírok, de mondjuk a nyaralás az rendszerint erdei túrákból állt.

Szóval anyud már nem fiatal, nem könnyű neki se. Próbáld a korosztályos kapcsolatait felerősíteni, magaddal meg légy elnézőbb. Az élet nem versenypálya. Majd megtalálod az igazit te is. Sok sikert!

2023. aug. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a jelen esetben az alábbiakat tenném:

Ha már külföldön dolgozom és nem sokat vagyok Magyarországon, de fenntartanék valami lakhatási lehetőséget, ami bármikor rendelkezésemre áll.

Amikor hazajövök, elmennék anyukához, sok szeretettel. Amint mutter elkezd getczhyzni, azonnal kikérném magamnak, megmondanám, hogy nem vagyok kíváncsi a drámájára és a cirkuszra, majd keressen, ha lenyugodott és otthagynám, elmennék a fenntartott kuckóba azzal, hogy előtte még tájákoztatnám, hogy x-edikéig vagyok itthon, úgyhogy ha békésen szeretné a kiutazás előtti elköszönést, akkor eddig megteheti. És szépen eltűnnék, hazamennék abba a lakhatásba, ami csak a sajátom. Párszor megtennéd, leszokna a cirkuszolásról.

2023. aug. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Meghallgatod aztán továbblépsz, ennyit tehetsz.
2023. aug. 8. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön élek, évi 1x megyek haza.


Amint elkezdi valaki a drámázást, felállok, elköszönök és visszamegyek a szállásra. Ennyi.

Megtanulták, hogy nem érdemes kóstolgatni, mert szemrebbenés nélkül lelépek, aztán abban a 4-5 napban sem látnak.

2023. aug. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, nem kell meghallgatni. Az első szónál fel kell állni és elmenni.
2023. aug. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Mintha az én anyám lenne! Nehéz dolog mégiscsak az anyád. Én lenyelem tőle mert külföldön élünk és ritkán látja az unokáit. Kisírom magam a kertben mikor mocskolódik majd visszamegyek mintha semmi se történt volna. 70 éves nem fog megváltozni mert egy áldozat…
2023. aug. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán egy fokkal könnyebb, mint munkahelyen dolgozni azért a pénzért, amit így megspórolsz.
2023. aug. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!