Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszamennél a szüleidhez...

Visszamennél a szüleidhez azok után, hogy kirakott téged otthonról?

Figyelt kérdés

A történet a következő: Tegnap előtt volt egy összezördölésünk a szüleimmel, ami odáig fajult tegnap, hogy tegnap miután elmentem otthonról egy egyéni programra, azután nem engedett vissza a lakásba, bebarikádozta magát, a kulcsot belülről berakta a zárba, hogy az ajtót ne tudjam kinyitni, így semmilyen cuccomat nem tudtam elvinni onnan. Ezek után felhívtam a nagyszüleimet, hogy a szüleim kiraktak otthonról, a tegnap estét náluk töltöttem. Tegnap este még a nagyapám felment a szüleimmel beszélni, a cuccaim egy részét sikerült lehoznia. Utána még este az anyám lejött, ment az üres duma, hogy nagyon szeretünk...stb stb (de mondjuk elnézést már nem kért, bár azt 22 év alatt egyszer sem hallottam a szájából...), visszajöhetsz, beszéljük meg a dolgot...stb, de erre nem voltam kívancsi, mert nagyon jól tudom, hogy 2-3 hét után megint ott folytatnánk, ahol abba hagytuk, meg ezzel a tegnap cselekedetükkel átléptek egy olyan határt, amivel a maradék bizalmamat is lerombolták irányukba.


Ti mit csinálnátok ebben az esetben?



máj. 12. 22:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%
Attól függ, hogy visszamennék-e, hogy képes lennék-e eltartani magamat egyedül. Ha igen, kivennék egy lakást vagy szobát és hagynám őket. Ha nem, akkor visszamennék, de igyekeznék minél előbb elköltözni, mert nem szeretet, amit a szülők csinálnak.
máj. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
#1: Ki tudom fizetni az albit, a rezsit, a kaját és minden egyebet, de nulláznám magamat hó végére a fizetésemmel, megtakarítani és félrerakni nem tudnék, maximum szobát tudok bérelni.
máj. 12. 22:54
 3/33 anonim ***** válasza:
80%
A másik, ami még eszembe jutott (1-es vagyok), hogy ha így csak kizárnak, akkor még hívhatod a rendőrt is. A lakcímkártyád oda szól. Akkor nincs joguk csak úgy kizárni. Valószínűleg el fogják ezt egy párszor játszani, amíg velük élsz.
máj. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

#3: Én is ettől tartok, de ezt a kizárósdit most játszották el először.

A nagyszüleim szerint kéne adnom nekik még egy esélyt, csak utána kéne végleg elköltöznöm tőlük.

Állítólag ő maguk is belátták, hogy messzire mentek.

máj. 12. 22:57
 5/33 anonim ***** válasza:
90%
Mi volt a veszekedés témája, hogy olyannyira fajult a dolog hogy ki raktak téged a lakásból?
máj. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
79%
Hajrá, akkor bérelj szobát, jobb lesz. A nagyszüleiddel úgy látom, jó a kapcsolatod, ők is támogathatnak. Ha úgy gondolod és ők is benne vannak, akkor akár hozzájuk is költözhetsz. Különösen, ha egyetlen unoka vagy, még azt is felvetheted, hogy írassanak rád haszonélvezeti jogot, mert akkor lesz egy lakás, ahonnan a haláluk után se tehet ki az örökös (aki gondolom, az egyik szülőd).
máj. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

#6: Nem vagyok az egyedüli unoka, az első vagyok, rajtam kívül van még 4 másik unoka.

Egyébként nem túl jó a kapcsolatom velük se.

máj. 12. 23:02
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a legjobb megoldás a különköltözés.
máj. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
93%

Visszamennék...

a cuccaimért és elköltöznék, szakítanám is meg a kapcsolatot. Ha nem engednek be a cuccaimért, még rendőrt is hívnék, mert oda szól a lakcímkártyám, egyik napról a másikra törvényesen senkit nem lehet kirakni.

máj. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

#5: Amúgy igazából nem volt egy halálosan véres dolog, szerintem röhögni fogsz rajta, mert nagyon piszlicsárék voltak a dolgok.

1. Az előszoba helységből be akartam volna rakni a cipősszekrénybe a cipőimet, hogy ne kint legyenek, de sajnos az egyik nem fért be az anyám által kijelölt helyre, ezért apámmal megbeszéltem, hogy az ő részéhez rakom be, de anyám erről hallani sem akart.

2. Ki akartam vágni a szobámból (akarom mondani az ő lakásában az ő általa biztosított szobában) a felesleges cuccokat, többek között az ő cuccait is, mert rendkívül útban voltak, és már nagyjából lépni nem lehetett ott, annyira túl volt zsúfolva a szoba.

3. Nekiálltam több hete kidobálgatni a felhalmozott szemetet (kb. végtelen mennyiségű papírhulladék) és a szükségtelen cuccokat a szobámból, de sajnos ez nem tetszett neki, függetlenül attól, hogy ezek 1-2 kivételtől eltekintve az én cuccaim voltak, amiket a saját pénzemből vettem.


Egyébként anyám egy kényszeres gyűjtögető az apámmal együtt, akik szabályosan kötődnek a hulladékhoz. Azt csinálják, hogy a padlótól a plafonig feltöltöttek rendezetlenül mindenféle kacattal 2 tárolóhelységet, 1 garázst, illetve a többit, amit nem tud máshol tárolni, azokat a húgom és az én lakrészünkben tároltatja el, a lakáson belül sok százezres szekrényekbeb rongy állapotú cipőket, ruhákat, és több 10 kilónyi papírhulladékot tárol, mondván, hogy ezek jók lesznek még valamire. A szemetet nem dobják ki.

máj. 12. 23:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!