Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt korban a nevére vehet...

Felnőtt korban a nevére vehet az apám?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 22eves vagyok. Sosem nevelt az apám. Az lenne a kérdésem hogy ilyen idősen is a nevére vehet? Illetve ennek mi a menete?
2023. aug. 8. 18:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Felnőtt vagy, megváltoztathatod a vezetékneved magad, nem kell hozzá apád engedélye.
2023. aug. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit akarsz pontosan kerdezni?

18 év feletti gyermek esetében is tehető apai elismero nyilatkozat, ha q gyerek is bele egyezik. Ehhez először az a kérdés, van e apa bejegyezve a szuletesi anyakönyvi kivonatodba. Ha van, akkor először egy apasag megdöntese per is kell. Ha ez mind meg van, hivatalosan is az apád gyereke leszel.

Ha q kérdés konkrétan a vezetékneve, nem lényeg hogy hivatalosan is az apád legyen, egy nevvaltoztatasi kérvény az anyakönyvi hivatalnak.

2023. aug. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A menete:

[link]

2023. aug. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 qborka ***** válasza:
94%
Igen.
2023. aug. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Olyan nincs, hogy "nevére vehet", ez így semmit sem jelent.

Ami ez alatt érthetö, hogy elismeri az apaságot hivatalosan, de ettöl még nem lesz automatikusan az apa vezetékneve a gyereké is, de azt is jelenti, hogy beleegyezik abba, hogy a gyerek (akit már korábban elismert gyerekeként), felvehesse az ö nevét.

2023. aug. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy mikor terhes volt anyám velem akkor születésem előtt lelépett apám. 5-6eve tartjuk a kapcsolatot. Ugye a szuletésemnel nem volt jelen apám, így egy képzeletbeli apát kellett megjelölni.

De most szoba jött hogy törvényesen a nevére venne. Aztán azért kerdeztem hogy ennek mi a menete.?

2023. aug. 8. 20:02
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyámhovatalban pontos felvilágosítást adhatnak, vagy esetleg van ingyenes jogi tanácsadás a bíróságokon, ott egy ügyvéd mondja el, mit és hogy lehet illetve célszerü kezdeni
2023. aug. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy minek? Csak nem szülő tartásra pályázik?
2023. aug. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

8


A szülőtartásra már alapból érdemtelen azzal, hogy a kérdező születése előtt lelépett, és 16 év után bukkant fel újra.


Bár abból kiindulva, hogy a kérdező mennyire van (vagyis nincs) tisztában már csak az érintett fogalmakkal, nem hinném, hogy az apja is jobban állna.

2023. aug. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9.)

Az hogy nem vagyok tisztában az ilyen dolgokkal mert eddig nem érdekelt nem azt jelenti hogy buta vagyok, vagy én vagy az apám. Azért írtam ki ide hátha valaki tud valamit errol, vagy volt benne része!

Illetve nem kell lenézni. Nem ismersz. Ha olyan buta lennék, nem lenne 22 évesen önerőből saját boltom(külső segítség Nelkul!!!) illetve apukamnak is saját vállalkozása van. Szimplán eddig sem nekem sem az ismeretségi körömben nem volt ilyenre példa. Nem értem miért nem lehet normálisan bantas nelkul válaszolni.. ha segíteni nem tudsz ne hatraltass… ha pedig jönne az hogy nem rosszbol írtad, akkor a válaszom előre az ha nem rosszbol írtad akkor ne írj.. tartsd meg magadnak…. Ha érdemben segíteni nem tudsz Görgess tovább!! Koszonom szepen.

Illetve koszonom a többi segítő szándékú kommentelonek. Legyen szép eestetek!!

2023. aug. 8. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!