Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ment ki közületek valaki úgy...

Ment ki közületek valaki úgy külföldre, hogy itthagyta a nagyon kormánypárti egyetlen szülőjét?

Figyelt kérdés

Namost több dolgot is le kell írjak, így fel fognak ismerni (néhány ismerősöm van az oldalon), de apum maga csak nem.



31 vagyok.

Lassan 4 év tapasztalat, szakirányú diploma, piacképes területen.


Valamennyi félretett pénzem van.

Angolul kb B2 (tudom, ez fejlesztendő), németül, svédül tanulgatok, a német második nyelvem volt gimiben, most kb A2.


Politikai helyzet miatt mennék ki külföldre, nomeg egyébként tökre érdekel, milyen az élet kint.


Mindent úgy intéznék, amennyire lehet, hogy vissza tudjak jönni, ha úgy alakul.


Szüleimtől elvettek, anyám komoly pszichés beteg, apám anno leütötte (miattam, babakoromban).

Apámmal tartom csak a kapcsolatot. Nekem csak ő van, úgymond zűrös a család.


Apám sajnos otthon folyamatosan, akár reggeltől estig vedeli a sört, féktelenül veri el a pénzt a hobbijaira és luxustévére, telóra, lakásban láncdohányzik, persze az már töltött vagy átcsempészett cigi és a sör is a legolcsóbb.

Rám irigy, szinte semmit se mesélhetek magamról, ő panaszkodik hosszan vagy semleges témánk van, ha átmegyek.


Nagyon utálja a nyugatot, idegengyűlölő, utálja a pedagógusokat, a liberalizmust minden tekintetben, azonnal hangját felemelve beszél mindenről. Továbbá azok közé tartozik, aki úgy képzeli, hogy nyugaton nőket erőszakolnak és megfagynak télen.



Egyfelől szerintetek mire számíthatok így?

Másfelől nálatok hogyan ment hasonló helyzetben?



2023. aug. 12. 09:40
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
90%

Tehát nyugatra mennél? És egy házban laksz vele? Ha 31 vagy, akkor önálló felnőtt ember vagy, eltarthatod magadat, és utazhatsz, el költözhetsz más városba, akar külföldre.

Én is el szeretnek majd menni, a szüleim bele nyugodtak, nincs ellene kifogásuk.

Ez a te döntésed, és nem az apadé.

Nem muszály örülnie ennek.

2023. aug. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 LuckyLevi ***** válasza:
85%

Harmadfelől mi a kérdés?

Mi az, hogy mire szàmithatsz? Hogy nem lesz kolbászból kerítés.

Hasonló helyzetben Én mondtam, hogy kijövök és így tettem.

2023. aug. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Olyannyira nem lesz kolbászból a kerítés, hogy az első 1-2, sőt 3 évben szerintem minden szempontból rosszabbul fogok élni, mint itthon. Pl. itthon lakást örököltem azoktól, akik neveltek, amit ráadásul simán üresen kellene hagynom az elején (gondolom a számlákat is fizetni fogom, legalábbis egy alapot), hogy ne égessek fel minden hidat.

Itthon már voltak olyan "luxusok", amik kint nem hinném, hogy lesznek az elején.

Se ennyi home office, se az, hogy konkrétan 3 éve nem nagybevásároltam boltban, 1 éve nem főztem. Ezek az elején nem lesznek.


Végre itthon pihenhetnék, minimális tanulással.

Ott mi lesz? Tanulhatom az adott ország nyelvét és az angolt (meg a németet se akarom elengedni).

Barátok távol, léphetek ki ott a komfortzónámból, hogy embereket ismerjek meg.



Csak bármikor történhet olyan dolog, ami miatt AZONNAL megyek viszont, munkaszerződés nélkül - jó ezt megelőzni.

Plusz vannak dolgok, amik miatt él-he-tet-len itt számomra, cserében gyökereim sincsenek. Komplettül új életet is el tudok képzelni magamnak odakint.

2023. aug. 12. 10:02
 4/40 A kérdező kommentje:

Mi a kérdés?


Kitagadhat-e, keresztbe tehet-e?


Külön lakunk amúgy.



Titeket kitagadott-e?

Vagy utána az összes beszélgetés nyűgös, ideges hangulatú volt, akár órákig mondogatta, miért nem lesz jó?



Ez nem sima szülő-gyerek messzire kerülés, hanem konkrétan idegengyűlölő az apám, aki szerint kint egy veszélyes és szörnyű világ van.

2023. aug. 12. 10:03
 5/40 anonim válasza:
92%
Menj ki, és amikor majd karácsonyra hazalátogatsz, meglátja hogy semmi bajod. A lakást nem tudnád kiadni hosszabb időre?
2023. aug. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
88%
Miért nem adod ki a lakást amíg nem vagy itthon?
2023. aug. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Majd a kiadás lesz a cél, csak egyfelől nem azonnal, mert akkor hogy jövök haza, ha gond van? Másfelől még meg kell benne csinálni ezt-azt (többek között apám kontárkodása miatt is).


Szerintem idén karácsonyig ajánlatot se kapok és a felmondási időm is sok.


De mindegy, ha akármikor hazajövök és jól vagyok, megenyhül?



Annyira nagy magyar fideszhű, neki minden borzalmas, ami nem Magyarország.

2023. aug. 12. 10:18
 8/40 anonim ***** válasza:
82%
Én kiadnám, ha gond van 2-3 hónapot kiveszel valahol egy kis lyukat amíg felmondod az albérletet.
2023. aug. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
85%

Hivatalosan kitagadni nem tud, erre semmiféle jogi alap sincs ebben az esetben.

Másrészt az életmódja alapján nem igazán van miböl kitagadni.

Elvileg az esetleges vagyonát odaajándékozhatja valakinek, de 10 éven belül semmissé tudod nyílvánítani.

De ha apáddal eleve nincs normális kapcsolat, akkor nem érthetö, miért foglalkozol a véleményével.

Azt meg végképp nem értem, mi történhet, ami miatt AZONNAL vissza akarsz menni MO-ra - ilyen helyzetet nem tudok elképzelni.

2023. aug. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
70%

Hogy tehetne ketesztbe? 31 vagy...

Mi az, hogy kitagad? Honnan? Nem ő nevelt. Sőt a leírás alapján semmi családi jellegű kapcsolatotok nincs.



Mondjuk ezzel a háttérrel nem tudom, mit akarsz külföldön, mi az a szörnyen élhetetlen számodra saját ingatlan és jó munka mellett. Még a hasonló háttérrel rendelkező homoszexuális barátaim szerint sem élhetetlen az ország, ha az ember tanult és normálisan dolgozik.

2023. aug. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!