Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez normális dolog?

Szerintetek ez normális dolog?

Figyelt kérdés
Apuka nem ad zsebpénzt a 2 tinédzser gyerekének. Megmondta, hogy pénzt fog szedni a gyerekeitől, ha vmit nem csinálnak meg. Erre a gyerekek rákérdeznek, hogy mégis miből lenne nekik pénzük, hát zsebpénzt se ad. És akkor megmondta apuka, hogy el lehet menni dolgozni. Erre mondták a gyerekek, hogy ne haragudjon, de iskolába járnak, nem tudnak elmenni dolgozni. Ezek után apuka megmondta, hogy törődjenek bele akkor. A gyerekek megszólaltak, hogy más gyerek kap zsebpénzt. Erre apuka, “jó kaphattok esetleg, de ha majd lesz munkátok, akkor majd kamatos kamat-szerűen visszafizetitek.” Én ezen elhűltem, amikor ezt hallottam. Szerintetek ez normális, ami történt, amit apuka mondott? Apuka egyébként jól keres nagyon.

2023. aug. 12. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Ha apuka nagyon jól keres, valószínűleg megdolgozott érte, akár kamasz korától is. Valószínű a gyerekei is megkapnak mindent és jól élnek. De nem arra akarja őket tanítani, hogy minden csak úgy az olukbe esik. Vagy megdolgoznak a saját igényeik finanszirozasara, vagy bunteteskent akar tőlük elvenni valamit ha a minimumot se teljesitik. Hülyén van lekommunikalva, de értelem van benne végülis.
2023. aug. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Ezt nevezik nevelésnek, tudom egyeseknek megdöbbentő.
2023. aug. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Az hogy pénzt kér a gyerekektől az el nem végzett házimunkára nem normális. Elég szegényes gyermeknevelési eszköztára lehet, ha azt gondolja a pénzzel lehet csak megfogni egy gyereket. Mondjuk én inkább vagyok a motiváció mintsem a demotiváció híve.

A zsebpénz minden család egyéni döntése. Gyerekként én sem kaptam, DE ha kértem pénzt adtak. Tudták, hogy megyünk haverokkal moziba, barátnőmmel fagyizni, venni akarok új cipőt stb. Ha kinyitottam a számat akkor normális keretek között kaptam pénzt. Más meg azt mondja a gyerekének hogy itt van x ezer, ossza be. Ő pont az, aki nem ad.

A gyereknek az iskola a teljes állása. Ő ott tölt napi 8 órát és "túlórázik" a tanulással, házi írással. Az apja se örülne, ha a 2 hetes nyaralásán pluszba be kéne állnia xy helyre minimálbérért. Na a gyerektől pont ezt várja el. Jó, ha a fiatal magától megy dolgozni, mert érez magában annyi energiát. De ha nem az se tragédia, hiszen neki gyerekként nem a pénzkeresés kéne hogy legyen a prioritás.

Összefoglalva: az apjuk egy idióta.

2023. aug. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Apuka nem vesz nekik semmit, nagyon fukar. És ő sem dolgozott egészen 23 éves koráig.
2023. aug. 12. 11:32
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az hogy visszakéri a zsebpénzt az gáz. Hogy tanulná meg beosztani a pénz zsebpénz nélkül?! Én értem mit szeretne, de nem a legjobb módszer. De a diákmeló abszolút jogos.
2023. aug. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
3-as teljesen igazad van az egésszel, amit írtál. Köszönöm a megértést
2023. aug. 12. 11:36
 7/10 anonim ***** válasza:
21%
Mondjuk itt volt a nyár, ha csak egy hónapot dolgoztak volna, minden hónapra meglenne a zsebpénzük jóformán.
2023. aug. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem lesz a gyerekeknek pénzügyi kultúrája, az apának is nagyon furcsa a viszonya a pénzhez. Vannak nélkülöző családok, ahol valóban nem tehetik meg, hogy zsebpénzt kapjon a gyerek, de itt nem ez a helyzet. Én pedagógus vagyok, egyedül nevelem a gyerekem. Általános iskolában havi ezer forintot kapott, plusz ünnepekre a nagyszülőktől pénzt. Most havi tízezer forintot kap tőlem. Minden ruhát, tisztálkodó szert, iskolaszert én veszek neki, a zsebpénz arra van, hogy gyűjtse, vagy ha elmegy valahova barátokkal, tudjon venni egy üdítőt. Most 16 éves, már dolgozhatna, de ezen a nyáron a közösségi szolgálatot végzi. Én azon vagyok, hogy jövő nyáron már dolgozzon diákmunkát, hogy megtanulja megbecsülni a munka értékét, de amit tőlem kapott zsebpénzt, soha nem fizettetném vissza vele. Sőt, gyűjtök neki a jogsira meg az első egyetemi évre, hogy legyen egy minimális induló tőkéje.
2023. aug. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy gondolom nyár van, év közben még talán érthető 'kifogás' lehetne, de az sem..hisz suli mellett is lehet találni olyat ami megfelelő. Nyáron meg megannyi lehetősége van 2 tininek elmenni dolgozni..
2023. aug. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az értékítéletek az ilyen helyzetekben változhatnak, és a "normális" megítélése kulturális, családi és egyéni szempontoktól függ. Az alábbiakban általános gondolatokat osztok meg, de fontos megérteni, hogy minden család más és más lehetőségekkel és szemlélettel rendelkezik.


Az, hogy egy szülő pénzt kér a tizenéves gyermekeitől házimunkáért vagy más teendőkért, nem feltétlenül rendkívüli vagy érthetetlen döntés. Az ilyen gyakorlatok segíthetnek a felelősség és pénzügyi tudatosság kialakításában a gyermekekben. A gyerekeknek valóságosnak kell érezniük a pénz értékét, és megtanulni, hogy a pénzszerzés és a munkavégzés összefüggésben vannak.


Azonban az is fontos, hogy ez az eljárás arányos legyen, és vegye figyelembe a gyermekek életkorát, tanulmányi és egyéb kötelezettségeit. Az iskolába járás és a tanulás prioritás kell legyen a tizenévesek életében. Ha az elvárások túlzottnak vagy igazságtalannak tűnnek, akkor érdemes megfontolni a helyzetet és a gyermekek érzelmeit.


Az is érdemes megvizsgálni, hogy a szülők miért választották ezt a megközelítést. Lehet, hogy próbálnak megtanítani valamilyen fontos értéket vagy életre szóló leckét a gyermekeiknek.


Összességében tehát nincs egyetlen "normális" válasz, mivel minden család más körülmények között él és más prioritásokkal rendelkezik. Fontos, hogy a szülők és a gyermekek közötti kommunikáció megmaradjon, és ha bármelyik fél aggódik vagy feszültséget érez, érdemes nyíltan beszélni a helyzetről, és együtt találni egy elfogadható megoldást.

2023. aug. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!