Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az miért olyan ördögtől való...

Az miért olyan ördögtől való gondolat, hogy a szülők esetleg elindíhatnák a gyereküket az életben legalább egy kicsit?

Figyelt kérdés

"Mi is felnőttünk valahogy." - szokták mondani az okosok. És kifejtik, hogy ők 8an laktak egy lakásban, meg pénzük sem volt, mégis ember lett belőlük.

Mondja ezt az a korosztály, ahol mindenki depressziós, frusztrált, szorong, boldogtalan; akik cigiznek, piálnak, akiknek a házasságuk romokban, akiknek az a boldogság, ha nézik a tévét. Ez ám a felnövés, mondhatom.


És persze aki a szülőktől várná el a pénzt, az életképtelen lúzer.


És ez most így tényleg rendben van? Tényleg olyan elvetemült ötlet lenne, hogy a szülők ne csak megcsinálják a gyereket a semmire, hanem esetleg a jövőjéről is gondoskodjanak egy kicsit? Tanulmányok, jogosítvány, vagy akár egy lakás.

Igen, ez mind pénz pénz pénz (jajj tudom, dehát "nekem sem adtak").


És akkor csodálkozunk, hogy újra és újra csak egy boldogtalan, jövőkép nélküli nemzedék nő fel. Nem baj, az ember jó esetben felvehet egy lakáshitelt egy nyomorult panelra, ahol még azt is hallja, ha a szomszéd fingik egyet, és eladósíthatja magát évtizedekig.

De nem baj, legalább majd 60 évesen verheti a mellét, hogy höhö hát ezt én egyedül értem el.



2023. aug. 13. 09:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
79%
Véleményem szerint sokan vállalnak társadalmi/családi nyomásra, illetve megfontolatlanul, érzelmi alapon, mondván, jaj de cukkancs egy baba gyereket. Ebből lesz az, hogy pénz, idő nincs rá, majd felnő valahogy, aztán mivel semmilye sincs, a mai világban nem tud boldogulni és jön az, amit felvázoltál, mentális betegségek stb. De a gyerek kell, mert kihalunk…
2023. aug. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
82%
Úgy vannak vele hogy ha ők szenvednek akkor szenvedjen más is
2023. aug. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
62%
Azért beszélgethetünk arról, hogy melyik is a depressziós korosztály...plusz, ha ilyen elvárásoik vannak, életképtelen , kudarctűrésmentes fiatalok lépnek ki az életbe. Miért baj az, ha meg kell küzdeni a gyereknek a javaiért? Nyilván ésszerű keretek között, most nem sarkallatos példára gondolok. A szülők megcsinálják agyereket, sulik végéig támogatáják, ami akár 24 év is. Ha ez neked csak "megcsinálás", baj van a toronyban nem kicsi. Aki teheti nyilván utána is tolja a százezreket, de nem mindenhol van ez meg. Tudod én is inkább közös élményeket nyomok a gyerekekkel, pedig már kamaszok, minthogy jelen pillanatban minden fillért amiért dolgozink nekik pakoljam félre, hogy én vehessem meg a házat nekik. Csavargunk, kirándulunk, nyaralunk, élvezzük az életet amíg lehet, de közben az életre nevelem őket és pénzügyi tudatosságra...Nem biztos, hogy ők lesznek depressziósak, mert nem vettem vázat nekik, ellenben a gazdag barátja már most gyógyszeren él, pedig több a zsebpénze, mint a mi fizetésünk...no comment
2023. aug. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező, és ezért cserébe, ugye a gyerek majd köteles lesz ápolni és anyagilag támogatni idős korában a szüleit. Ugye?
2023. aug. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
79%

Apósómék ki kellett, hogy költözzenek külföldre 3 gyerekkel anno, hogy megélhessenek, mindeközben a szüleik szerényen is megfogalmazva, igen jómódúak voltak, de xartak a fejükre. Minden vagyonukat örökölte apósom néhány évvel ezelőtt.


Előre leszögezném, hogy megtudunk élni a férjemmel, úgyis, hogy 2 gyerekünk van. De soha egy k*rva pillantra sem kérdezték meg, hogy segítsünk valamit a háznál, tudjátok fizetni a hitelt, ne vigyük el vásárolni a gyerekeket?


Igen, megtudunk élni, tudjuk fizetni a hitelt, köszönjük szépen. De évek alatt újítottuk fel a házunkat, szószerint csupasz falak és tető volt csak a ház. Mindenért mi küzdöttünk meg, de nem tölt el büszkeséggel, pedig a saját szüleim szerint is az a menő, ha kuporognod kell azért, amid van mert így lesz belőled ember.

Én simán jobban örültem volna, ha amikor tudtak, pénzügyileg segítettek volna minekt apósómék is, hogy ne kelljen 15 évig fizetni a hitelt, amiből hálistennek már nem sok van. De nem, ők xartak ránk nagyívben. A ház is már csak akkor volt nekik érdemes megnézni, mikor kész lettünk vele.


Engem nagyon bánt és férjemet is. Mi a mi gyerekeinknek lehetőségeinkhez mérten ennél sokkal többet szeretnénk adni. Ha pénzügyileg nem is fogunk tudni segíteni, ott leszünk mellettük minden helyzetben.

2023. aug. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
58%
Jó azért álljunk meg. A gyereket te vállalod, igen, tetszik nem tetszik nem ő akar megszületni. Szupcsi nyaralás meg minden, pénzügyi tudatosság, jaja, de nem értitek, hogy manapság hitel, kezdő lökés nélkül még egy sza*os 30 nm-es lakást sem vehet az ember? Tudod 3-as, jobban örültem volna, ha szüleimmel kevesebbet csavarogtunk volna, vagy nem évi 3-szor mentünk volna nyaralni, és inkább igenis félre tettek volna nekünk…
2023. aug. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
69%
Nem csak a mai világban, a korábbiban sem volt könnyű az indulás az életben. Akkor is csak annak ment könnyen, akinek a szülei segítettek. Nem voltak kiadó lakások, mint most, nem volt hitel, nem volt semmi. Az albérlet egy nyomorult szoba volt esetleg konyha- és fürdő használattal. A szülők helyett egy főbérlővel kellett együtt lakni, és még fizetni is kellett érte. Ment a trükközés az eltartási szerződésekkel, lakásleválasztással, mosókonyha igényléssel. Ja, és lehetett igényelni tanácsi telket, kezdhettél építkezni, amibe belerokkantál. Igaz, arra adtak hitelt, a kamat is kedvező volt, de a többi... Építőanyaghiány, szakemberhiány, állandó rohanás, idegeskedés. Általában soha nem készült el egészen, jó esetben belül készen volt, de a külső vakolás, járda, tereprendezés elmaradt. Mire beköltöztek, gyakran a házasságnak is vége volt. Vagy megvárták, míg kiutalnak egyet, az lehetett akár 15 év is.
2023. aug. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
81%
Ma már önállóan nem lehet lakást venni. Kell a szülői segítség vagy a hitel
2023. aug. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
43%
Ezért tart ott a világ ahol most, az emberek csak a markukat képesek tartani. Szerintem szánalmas mikor elvileg felnőtt emberek azon hisztiznek hogy szemét apuci anyuci nm vett nekik lakást.
2023. aug. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
71%
9-es, csak amikor anyuci-apuci a fenekedet is kinyalta kb. és most meg “mi is élni akarunk” címszóval csinálj, amit akarsz, de azt nem tanította meg hogyan, csak a pénzszórást, úgy azért nehéz…
2023. aug. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!