Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim iránti passzív/agres...

Sulek Péter kérdése:

A szüleim iránti passzív/agressziót hogyan lehetne megszüntetni ? (Kicsit hosszú,de köszönöm ha végigolvasod,ha van esetleg értékes gondolatod,az még jobb.)

Figyelt kérdés
Édesanyám szülei masszív alkoholisták voltak, a jövedelmük 90 %-át elitták,és verték egymást,kárt okoztak mindenkinek. Édesanyám innen kiakart törni, 14 évesen tanult este dolgozott,de az apja verte,és ellopta a pénzét,hogy eligya,így elköltözött otthonról(mármint édesanyám). Találkozott édesapámmal,aki egy fokkal jobban szocializálódott családból jött,de itt a műveltség a diplomában nyilvánul meg szakemberek,amúgy neveletlenek,bunkók,tiszteletlenek,és egymást is utálják,nem hogy másokat,és megszülettem én, aki sok negatív tulajdonságot kapott, pl agresszió,Nyilván a szüleim próbáltak nevelni engem rendesen,de problémás vagyok,és szeretnék rajta javítani,de ellent kell mondanom a szüleimnek,és passzív agresszív vagyok,megaláznak sértegetnek parancsolgatnak hogy csináljam meg ezt meg azt,amit én nem szeretnék ráadásul káros is,és ha megteszem,utána engem tolnak le,mikor ők kérték. Ilyenkor meg én robbannék fel, és agyba főbe verném őket,fellógatnám a lámpavasra a főtérre. Rádöbbentem,hogy ez rossz gondolat, Szeretnék megtanulni kiállni magamért normálisan,és partnerként együtt működni. Esetleg ha van valaki,aki így járt,vagy hallott hasonlót,ha leírnátok,ott hogy oldódott meg,vagy hol nézzek utána,járok szakemberhez,szerintetek ő tud segíteni ? Köszönöm a végig olvasást,a kedvességeteket.Kellemes Ünnepeket kívánok :)

#Passzív/agresszió ellen tanácsok
2022. dec. 25. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a szakember segít, ha jó.
2022. dec. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
"csináljam meg ezt meg azt,amit én nem szeretnék ráadásul káros is" -erre mondanál egy példát? Amúgy nem megoldható a partnerként viszonyulás olyanhoz aki nem hajlandó partnerként kezelni. Iskolás vagy vagy felnótt csak még otthon laksz?
2022. dec. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. a 2-esnek válaszolva. például Egyetemre kényszerítenek,én mondtam,hogy baj lesz belőle Közgazdasági Egyetem,nem is értettem hozzá,ráment az egészségem,hangokat hallottam agresszív lettem,szétvertem a berendezést.Hazajöttem kényszergyógykezelés,erre 1 éven belül erősen presszionálták,hogy járjak Debrecenbe Egyetemre,Nyíregyről vonattal hajnalba oda vissza. Mindenki utált,nem tudtam kommunikálni,sértegettem másokat. Több tíz milliót toltak bele, ömlött a pénz,de az egészségem jövőm nem számított.Abba akarom hagyni megyek a semmibe. Szeretnék meggyógyulni,eldönteni mivel szeretnék foglalkozni, pl tesztekkel vagy pályaválasztási tanácsadó segítségével.Ha gyereket nem is,mert én sem tudok gyereket nevelni,de egy normális szerető korrekt partner jól jönne,de nyilván ahhoz nekem is rengeteget kell javulni. Amúgy nem megoldás partnerként viszonyulni olyanhoz,aki nem hajlandó partnertként kezelni,értem,akkor hogy kezeljem ? vagy alárendelt vagy fölérendelt,eddig így kezeltem az sem jó. Felnőtt vagyok csak itthon lakom,nem tudom magamat eltartani,mert nem vesznek fel sehová sem,vagy ha fel is vesznek hamar kirúgnak. Sokat kell még javulnom. Hajléktalan szállón is gondolkodtam,félek,és utálok itthon lenni. Köszi a válaszokat,az eddigieket is,és ezután is tényleg köszönöm.
2022. dec. 25. 20:16
 4/7 A kérdező kommentje:
Biztosan érezni az írásomból,hogy én sem vagyok normális,de szeretnék javulni, és fogok is,csak szeretnék minél hamarabb,kevesebb hibával :) de azért ne túl nagy mértékben,hogy fontos lépések kimaradjanak.
2022. dec. 25. 20:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
mivel kenyszergyogykezeltek?
2022. dec. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon jó, hogy jársz szakemberhez. Azt is jó gondolatnak tartom, hogy utána járj, mi lenne az a tevékenység, amiben örömödet leled. Nem azért, mert az élet az örömök halmozásáról szól, de ha nincs semmi kényszer, nem kell pl. egy családot eltartanod, akkor keresd valóban azt, amit elégedetten tudsz csinálni. Lehet, hogy valóban túl nagy elvárás magadhoz képest az egyetem, de az is lehet, hogy menne az neked, csak mivel kényszerítenek rá, belül ellenállsz neki. Ezért lenne nagyon fontos megismerned önmagad, saját vágyaidat, mozgatórugóidat. Aztán ha megvan a cél, a viselkedésed is meg tud változni, már nem kell erőszakoskodnod másokkal, hisz haladsz a célod felé. Olyan cél felé, amit te tűztél ki, nem mások erőltetnék rád. Egész más érzéseket hoz elő benned, értelmet ad a létezésnek.
2022. dec. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szakember kell.
2022. dec. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!