Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám édesapám bizalmá...

Hogyan tudnám édesapám bizalmát jobban elnyerni a vezetéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tehát kb. 2 hete van meg B kategóriából (személyautóból) a jogosítványom. Idén májusban kezdtem az egész jogosítványt a kresz tanfolyamtól számítva.Kresz vizsgám is, elsősegély vizsgám is, illetve a forgalmi vizsgám is meglett mind elsőre. Semmiből sem buktam egyszer sem. Debrecenbe vezettem 43 órát, és debrecenben is vizsgáztam mindenből. Idén szeptemberben töltöm a 20. életévem (Fiú vagyok). Saját autót vásárolni még nem szeretnék, mert még nincs meg az az összeg amiből normális autót tudnék venni. Fél millió alatt pedig nem szeretnék venni, mert kb. 2x - 3x annyit még rá kellene költeni.. Dolgozok, pénzt keresek. Mondtam édesapámnak, hogy természetesen tankolnék az autóba, hisz tudom, hogy nem vízzel megy. De akkor sem nagyon akarja ide adni úgy, hogy egyedül vezessek.. De viszont mikor megyünk ketten valamerre, vagy úgy a családdal, akkor én szoktam vezetni. Van mikor mellém ül, van mikor hátra. Múltkor este én vezettem haza a 4-es főúton keresztül is úgy, hogy nem mellettem ült, hanem hátul.. Nem vezetek rosszul, szerintem nagyon is jól kezelem az autót, minden létező kresz szabályt betartok, de mégis azt érzem, hogy bizalmatlan velem az édesapám, és ez nagyon zavaró nekem.. Nyílván ha minden vizsgából elsőre átmentem, az is jelent valamit, hogy jól vezetek. Az meg a másik, hogy nyílván azért adják meg a jogosítványt az embernek, mert a vizsgabiztos úgy látja forgalmi vizsgán, hogy önálló vezetésre alkalmas vagyok. Nem mellesleg debrecenbe vizsgáztam, ott is vezettem az óráimaz, ami rengetegszer forgalmasabb város mint ahol mi lakunk faluban, ahol 4000-5000 lakos van.. Nincs rossz kapcsolatom apámmal, sőt nagyon is jó kapcsolatom van vele, de egyszerűen zavar, hogy nem bízik bennem.

2023. aug. 19. 13:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem azért nem adja oda hogy egyedül vezess, mert aggódik hogy a baráti társaságod előtt gyorsan vezetnél,de ez csak az én véleményem. Amikor tapasztaltabb sofőr leszel,akkor meg fog benned bízni
2023. aug. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

"Hogyan tudnám édesapám bizalmát jobban elnyerni a vezetéssel kapcsolatban?"


Úgy, hogy sokat vezetsz mellette és ő is látja, hogy normálisan vezetsz.

Ez nem fog egyszerre megtörténni, ezt ki kell várnod.

Elég sokszor hangsúlyozod, hogy elsőre átmentél mindenből. Erre nem kell felvágni, ez kéne legyen a természetes. Régen az is volt, ma már itt a gyakorin rengetegen írják, hogy negyedszerre-ötödszörre próbálkoznak. Én meg csak lesek, hogy ha netán most véletlenül át is mennek, mit fognak művelni utána az utakon.

És a jogsi megszerzése nem azt jelenti, hogy te onnantól profi vezető vagy. Csak azt, hogy onnantól már oktató nélkül ki szabad engedni a forgalomba. Szép dolog az önbizalom, de a vezetésben kis hibából is lehet nagy kár vagy személyi sérülés.

Mindössze két hete van jogosítványod, ne türelmetlenkedj. Majd eljön az az idő is, amikor már odaadja egyedül is az autót.

2023. aug. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Majd ha lesz sajat kocsid akkor lesz kb nygodt csak, mármint a kocsi tekitnetében.
2023. aug. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

Veled egy idős vagyok és én is mindenből elsőre átmentem.

Párom autóját vezettem 3x, anyám autóját egyszer. Evidens volt, hogy mindenki a saját autóját vezeti. Amint meglett a jogsim egy hétre rá vettem is az autómat és mentem vezetni. Budapest - agglomeráció napi szintű ingázással. Eszembe se jutott az, hogy elkérjem bárki autóját. Ha eljutottam oda, hogy legyen jogsim valszeg azért tettem, mert anyagilag készen álltam mellé egy autót fenntartani. Ami nem csak abból áll hogy tankolás.

500 alatt is lehet szuper autókat találni. Én az enyémet 350-ért vettem és 100 volt a szervízelés (olajcsere, fékcsere, lengökar, stabilizátor és a szépséghibák kijavítása). Mellé persze nem volt kérdés a vadiúj gumiabroncs szett (téli és nyári egyaránt), de ez más kérdés.

Én se adnám oda a kocsimat. Ha te összetöröd attól még nekem kell kárügyintézés miatt járkálni ide-oda. Az én nevemen fut a biztosítás, az én biztosítás díjamat növelik meg és az én kocsimra kerül rá a baleset bejegyzés. Hiába nem én vezettem. Plusz ha nincs ott egy tapasztalt úgy átb@$znak mint a huzat. Még azt is a nyakadba varrják, ha nem te vagy a hibás. Vagy durvábbat kérdezek: ha valakit elütsz egyedül is ura lennél a helyzetnek? Akar full egyedül is neki tudnál állni egy újraélesztésnek pánik, kétségbeesés nélkül?

Egy okot mondj ami miatt egyedül akarsz vezetni. Gyakorolni és boltba menni mással is lehet.

2023. aug. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

4: "500 alatt is lehet szuper autókat találni."


Na, ez mondjuk úgy marhaság, ahogy van.

2023. aug. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
43%
#5 ja, ez volt a mondanivalóm fő lényege...
2023. aug. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"De akkor sem nagyon akarja ide adni úgy, hogy egyedül vezessek.. De viszont mikor megyünk ketten valamerre, vagy úgy a családdal, akkor én szoktam vezetni."

Igaza van apádnak. És próbálja, hogy rutint szerezz és figyel.


"2 hete van... jogosítványom....Nem vezetek rosszul, szerintem nagyon is jól kezelem az autót"

ó vazz... az egy dolog... de már itt kibukik, hogy nem vagy tisztában magaddal, a váratlan helyzetekkel és még sok mással


" Az meg a másik, hogy nyílván azért adják meg a jogosítványt az embernek, mert a vizsgabiztos úgy látja forgalmi vizsgán, hogy önálló vezetésre alkalmas vagyok. "

- azért adják oda a jogosítványt, hogyha valaki elvégezte a tanfolyamot és levizsgázott... ennyi... se több, se kevesebb

2023. aug. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:06-os vagyok


ja és nekem meg úgy 20 éve van jogsim, vezetek is, mégsem adja oda az apám a kocsiját, mert az övé :D (főleg az újat, a régit 1x-2x nagyon nyomós indokkal igen :D ... az új is már pár éves, de jó ideig senki se vezethette rajta kívül)

2023. aug. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

Én sem adnám oda az autómat másnak, akkor sem, ha 10 éve vagy 2 hónapja vezet.


A lószrt. Csinál valami gebaszt, aztán mivel én vagyok a tulaj, nekem jön a 200 ezres csekk, vagy nálam kopog a rendőrség, és járkálhatok bíróságra, bizonyítani, hogy xy időpontban NEM én vezettem az autót.


Azért ezt hoztam példának, mert a családban pont ilyen történt. A kocsi valódi tulaja nem kicsit kapott agyvérzést, mikor meglátta a csekket.

2023. aug. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok tegnap 17:06 és tegnap 17:10


szóval tök normális és oké, hogy apád nem adja oda úgy a kocsit, de rutint szerezz mellette és még hátra is ült volt hogy... és még csak 2 hete van jogsid.... mit meg előttem lévő mondott, hát egyrészt nem csak saját hibából lehet gebasz, hanem úgy is, hogy valami helyzetet valaki nem tud elkerülni, mikor sok h_lye van az utakon. És a biztosító sem fizeti ki az egész kárt akkor sem általában, meg már törött az autó, stb értékét vesztett. Meg a biztosítás összege is felmegy.


Simán lehet olyan helyzet, hogy te betartod a KRESZ-t is, meg minden, de jön olyan helyzet, vagy egy őrült, hogy nem tudod kivédeni a helyzetet, míg ő ki tudná. Vagy esetleg előre látná pár másodperccel, hogy mire kéne figyelned és szól.


Autó az drága és veszélyes üzem. Amivel lehet nem vagy egészen tisztában mélységeiben úgy, mint a "rutinoddal".


Egyébként faterom "új" kocsiját kipróbálhattam, mikor már megvolt legalább 1 vagy 2 éve... mentünk valahová... visszafelé én vezettem, mert ivott. Odafelé kis szakaszon az üres pályán felment 180-ra is (a vége még nagyon messze van annál a kocsinál... ami a szeme fénye :D a másik meg az unokája :D ), visszafelé meg rám szólt akkor is, hogy ne nyomjam úgy, hogyha 140-nel vettem fel a belső sáv ritmusát. Mikor van benne elég sok ló, annál a tempónál is csak épphogy finoman kell érinteni a pedált, különben megindul ott is rendesen.


Egyik haverom mondta olykor, hogy csajt és kocsit nem adunk kölcsön senkinek :D

2023. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!