Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám miért viselkedik így?

Anyukám miért viselkedik így?

Figyelt kérdés

Nem szereti hogy egyik hétvégén sem vagyok otthon. A párommal vagyok, aki tőlünk azért bő 2 órára lakik.


Ha nem vagyok otthon, úgy érzi minden rá hárul, amikor senki nem írja elő hogy hétfőn nem lehet mosni vagy vasárnap este. Ő egész nap mos és ez az én hibám mert nem vagyok otthon és nem segítek.


Igazából mindent sérelmez amit csinálok vagy a párom csinál.


Ha a párom meg meri enni a virsli felét, már megy a hiszti. Ha valami eltűnik, biztos én tüntettem el.


Ha dolgozom, az a baj, de ha nem dolgozom, akkor 24 évesen naplopó vagyok. (Nehéz találnom munkát, pótvizsgát kell tennem és szakmában nem tudok elhelyezkedni, jelenleg a régi szakmámban vagyok beugrós, vendéglátás. Hosszú műszak, estig, stb.)


Kijelentette, hogyha nem adok haza, mehetek innen. Sokat dolgozni jelenleg nem tudok és járnom kell külön órákra a vizsga miatt. Ő fizeti, így megértem hogy ideges.


A páromék pénzét is sérelmezi, mivel ott "4" kereső ember van. Anya, apa, párom nővére és párom. Párom nővére magára keres, párom meg fedezi a kiadásait, szóval nem tud még hazaadni ő sem, neki nincs diplomája még mert a tanár 40 diákot buktatott, mert miért ne.



Szóval igazából abból jön az egész, hogy én úgy érzem nekem otthon kellene ülni és egyedül végezni a házimunkát 12 óra vendéglátás után.


Ő elfáradt, ő nem bírja, rám fog mindent amiért még nincs nyugdíjban 55 évesen. Az előző munkahelyém nem jelentették be rendesen, ezért +5 évet kell dolgoznia. Az előző helyen 7 napot dolgozott, mert "apám" alkoholista és nyilván ez is az én hibám, én választottam, a férfit és a munkahelyet is.



Sajnos nagyon frusztrál ez az egész. 24 éves leszek. Ha nem lenne számomra megterhelő a folyamatos fizikai munka, már olyan munkát végeznék ahol jobban lehet keresni, de arra biztos a kapcsolatom menne.


Előző héten több napon keresztül stresszelt, de ez normális. Konkrétan elkezdtem vérezni, akkora stressz ért.


Nem tudom, mit kellene tennem. Se pénzem, se örökölt lakásom és az sem biztos hogy öröklök bármit is, ha úgy érzi még ki is tagad. (Egyszer már mondta)


Sajnos a család többi tagja meg nonszensz. Pénzem nincs, megtakarításom nincs mivel eddig tanultam.


Ötletek?



#veszekedés #anya #szülő #Anyaikapcsolat
2023. szept. 2. 16:17
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 24 leszek, bár az a bő egy hónap már nem számít..
2023. szept. 2. 16:19
 2/22 anonim ***** válasza:
75%

Nem szeret. És azért mert magát sem. Nem úgy alakult az élete, ahogy tervezte. Érzelmileg analfabéta sajnos. Egész életében kiszolgálószemélyzetet jászott, mert ezt a mintát követte. Mártírok útja.

Nem tudja elfogadni, hogy felnőttél, önálló vagy, jön az érzelmi zsarolás, mert semmilyen más eszköze nincs.

Csak akkor leszel nyugodt, ha elköltözöl és szerzel eszközöket az életre, valamint feldolgozod ezt a szomorú, de egyáltalán nem ritka diszfunkcionális családi modellt.

2023. szept. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán minek mégy oda hozzá?

Nem fizetsz neki és nem mégy oda. Ennyi.

2023. szept. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
3. Otthon lakom xD?!
2023. szept. 2. 16:30
 5/22 A kérdező kommentje:
2. Hát nem tudom, érdekes módon ismerőseim körében senki nem járt így. Ha ennyire gyakori..
2023. szept. 2. 16:37
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
Ők máshogy járnak/jártak. Miért velük foglalkozol? Mit tervezel, milyen eszköztárad van a dolgok megoldásához?
2023. szept. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

6. Nem foglalkozom másokkal.


Munka, utána külföld, gondolom.

Angolul középszinten beszélek és írok, abból szeretnék vizsgát tenni, majd németből. Könnyen tanulók, az orosz is kicsit megy.

2023. szept. 2. 16:56
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

Tehát nem értetted a kérdésem.

Semmi gond.

2023. szept. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
8. Akkor fejtsd ki kérlek. :)
2023. szept. 2. 17:50
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Amíg le nem teszed a vizsgát, és el nem helyezkedsz egy jobban fizető állásban (a párod menne veled külföldre?), addig túlélni. Az már nem sok idő. Szobaajtó magadra zár, beszóláskor kimenni, de ha épp nem lehet, akkor egyik füleden be, a másikon ki, aztán utána majd rendeződik, és haza se kell menned soha többet.
2023. szept. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!