Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos azzal fizettetni pszicho...

Jogos azzal fizettetni pszichoterápiát aki a mentális sérüléseket okozta?

Figyelt kérdés

2023. szept. 2. 16:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
72%

Nem

Hogyan kényszeríted rá, hogy fizesse?

2023. szept. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
90%
Amerikában talán van mód ilyenre, ha szakértők által tudod bizonyítani, és megnyered a pert. De magyarországon az esélye 0.
2023. szept. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
21%

Gyereknek nincs eszköze. A felnőttől tanul, azt a mintát veszi át, amit a környezet ír a kis fejébe. Ne írjunk olyat, amiről nincs fogalmunk.

Tehát ha egy felnőtt nem tud felnőtt korára érzések és szükségletek mentén kommunikálni, csak a jól bevált "a te hibád, hogy ilyen lettem" megy, akkor ott ki a hibás? Senki. A szülő is azt adta, amit kapott, nem lehet okolni. Neki annyi volt az eszköztára. De ha változást akarunk, akkor fel kell ismerni mi a hiba, és változtatni. Mert másik nem fog. Csak ha ő is felismeri.

Ez nem így működik, hogy "na basszus, már megint megvertem a páromat, milyen egy mocskos alak vagyok, szenved miattam". Ébredjetek már fel.

Amint a másik ember rálát, hogy szarul van, segítséget kér. Ez lehet pszichológus, mint a kérdésben. De amíg a hibáztatás szintjén van, addig nem lesz változás akkor sem. Mert nem önszántából megy. Hiszen eleve úgy áll hozzá, hogy ha neki menni kell, majd a másik megfizeti az árát. Nem magáért teszi.

2023. szept. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
66%

3as nagyon buta .

Pont hogy egymást tesszük tönkre , egymásnak okozunk töréseket azzal hogy nincs bennünk empátia , tolerancia stb

Engem is bántottak verbálisan és fizikálisan is gyerekként , és igenis mások hatással vannak a lelkiállapotomra. De mivel bizonyítani nem tudom , hogy az osztálytársaim szekáltak otthon meg szüleim vertek , így magam fizetem a pszichatert nem ők, de ők okozták azt hogy most oda kell hogy járjak.

2023. szept. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
25%

Ha így gondolkozol, hogy "aki a mentális sérüléseket okozta", akkor vagy nagyon az elején vagy még a pszichoterápiának, vagy nálad nem működik.

Amíg görcsösen felelőst keresel az állapotodért, addig nem is fog működni.

Na meg - és most lehet engem áldozathibáztatónak kikiáltani - az állapotod szempontjából semmi jelentősége annak, ki a hibás érte, ugyanis TE érzed magad rosszul, nem ő. Ha azzal jössz neki, hogy fizesse ő a terápiát, attól sem fogja magát rosszul érezni, csak szemberöhög - és te még rosszabbul leszel. Gyógyulni akkor kezdesz, amikor már nem mantrázod folyamatosan magadban, hogy "ő a hibás, ő a hibás", mert ezzel csak a rossz gondolatokhoz ragaszkodsz.

2023. szept. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
39%

XD

Nem.

2023. szept. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
27%

Én fogadni akartam exemmel, meg az apjával, hogy nárcisztikus pszichopata, elég jó odds lehetne. Nem akartak belemenni, pedig nem fogadás címén lett volna, hanem közjegyző által sérelemdíj és mittudoménmicsoda jogi alapok egyik oldalról, másik oldalról pedig rágalmazás, mindez peren kívüli ilyen egyezségben, ha megadott feltételek alapján bebizonyosodik. De végig se akartak hallgatni...


pedig ha annyira nem hisznek ebben, hát akkor bele kéne menniük......

2023. szept. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
72%

ma 20:00 vagyok, bár nem pont ez lett volna a két oldalon, de valami hasonló


na meg én nem rágalmaztam exemet.... (vele ellentétben engem falsul tévképzetei és egyéb baromságai alapján), de valami más lett volna a jogi precedens, lehet találni erre mit

2023. szept. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
89%

"A szülő is azt adta, amit kapott, nem lehet okolni."


Téged vagy hülyére vertek, vagy te versz rendszeresen valait.

2023. szept. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
21%
A nap hülye kérdése...
2023. szept. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!