Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos azzal fizettetni pszicho...

Jogos azzal fizettetni pszichoterápiát aki a mentális sérüléseket okozta?

Figyelt kérdés

2023. szept. 2. 16:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
94%

Ennyi erővel ha én ütöm-verem a gyerekem, akkor nem vonhatnak felelősségre a tetteimért, csak mert ahogy a szüleim is azt adták, amit ők kaptak a szüleiktől, én sem tehetek arról, mit kaptam és ezáltal mit adok tovább. Ebből kiindulva lehetne a szülőt is hibáztatni, hogy miért nem javított a hibáin, mielőtt gyereket vállalt. A felelősség a tettesé. Igen, értem, hogy komplex a dolog, és sokan nem ismerik fel magukban, hogy rossz, amit tesznek, és ők maguk is áldozatok. De attól még sajnos ugyanúgy felelősek, mert ők teszik meg azt, amit. Egy gyilkost sem mentenek fel azért, mert a rossz gyerekkora miatt ölt. Ki tette meg? Ő. Akkor ő a felelős. Akkor is, ha közben azért lehet sajnálni őt is, hogy milyen súlyos traumák érték gyerekként.

Nyilván a gyakorlatban nem lehet kivitelezni, hogy fizessen, aki ilyet okozott, pedig sokszor jogos lenne, mert ezek az elkövetők tényleg életeket tesznek tönkre. Az áldozat NEM felelős azért, ami történt, de sajnos más nem tud helyette segítséget kérni, ezért neki kell kifizetnie a terápiát, ha gyógyulni akar.


Nem tudom, milyen típusú mentális sérülésről van szó a kérdésben, de az oviban, ahol dolgoztam, volt egy 4 éves kislány, akit az nevelőapja szexuálisan molesztált. Na, ilyenkor szerintem senkinek nem az jut eszébe, hogy az apa csak ezt tudta adni, ezért nem lehet őt hibáztatni. Nyilván ha ő egy olyan ember, akit nem érdekel, mit okoz egy ártatlan gyereknek és nincs bűntudata sem, akkor neki a személyiségfejlődésében nagyon félrement valami, amiről nem ő tehet, de mégiscsak ő a felelős. Ha beszámítható, akkor tudatosan döntötte el, hogy ezt teszi, pedig tudja, hogy nem helyes, mégis megteszi.

2023. szept. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
93%

Itt kis hazánkban az a téma, hogy farkas törvények vannak. A putriban is, meg a parlamenti körökben is. És hogy mindenki a saját maga szerencséjének a pogácsa. És ennyi.


Jobboldali fölény, hogy kinek nincs pénze a k_rvasok adóból bármire, az annyit is ér, csakhogy mondjuk én még nem láttam magán ambulancia mentő hálózatot... bár lehet van-lesz-lehet kinek saját dokija maga mellett mindig.

2023. szept. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
71%
Gyakorlatban hogy képzelted el? megkéred és fizeti szépen?
2023. szept. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, hogy jogos lenne, de a gyakorlatban ez nyilván nem így működik. A pszichoterápia érted van, rólad szól, az a lényege, hogy TE jobban legyél. Ez olyan dolog, hogy ha valaki hibájából eltörik a lábad, de ő nem fizeti ki a gipszelést és emiatt neked kell fizetni, most nyilván nem fair, de ha meg nem gipszelik be, csak neked lesz idővel sokkal rosszabb, te nem fogsz tudni járni. Az ember sokszor csak magára számíthat, és abból a gödörből is magának kell kijönnie, amibe amúgy mások lökték bele.
2023. szept. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha valaki megerőszakol valakit, na vele kifizettetném a terápiát és a gyógyszereket ha kell szedni (nyugtatók pl). Ha valaki célzottan bántalmazza a másikat pl. férj veri a feleségét vagy szülő a gyerekét, ő is nyugodtan kifizetheti (ez úgy lenne a legjobb ha bele lenne foglalva az ítéletbe, hogy ha elítélik akkor automatikusan ráhárulnak ezek a költségek, nem úgy hogy Kis Jóska üti az asztalt hogy fizessen neki a valaki). De vannak olyan helyzetek ahol mindketten sérülnek, mert valamilyen szinten mindkét fél toxikus, ilyenkor nehéz lenne meghatározni hogy most akkor ki fizessen kinek.
2023. szept. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
92%

3-as, ezt mondd annak a tízévesnek, aki minden nap végignézi, hogy apa megveri anyát, aztán anya vele ordít.

Hát mér nem tudod kezelni, nincs elég érzelmi intelligenciád?

Nem az a baj, hogy ostoba vagy, hanem meg sem próbálsz gondolkozni.


Kérdező: a bántalmazó a legritkább esetben ismeri be, hogy bántalmazó, szóval tök feleslegesen próbálod rányomni a dolgot.


Nev. anyám szerint ő tökéletes anyuka, nevelőanyuka, stb. Ja, egy OCD-s passzív-agresszív hisztis pi..., de nem látja (be).

2023. szept. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!