Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 23 éves vagyok és beidéztek...

23 éves vagyok és beidéztek tanúkihallgatásra a rendőrségre, anyám azóta folyamatosan hívogatja a rendőrséget, hogy adjnak neki a vallomásomból, ez normális?

Figyelt kérdés

Azon is kiakadt, hogy mi az, hogy nélküle meg mertek hallgatni, mit mondtak. Mivel itthon lakom, nem tudtam eltitkolni. Ahogy hazaértem, kicsinált, hogy most biztos visznek a börtönbe... Meg hogy hol van a vallomásom, mert el akarja olvasni. Direkt nem kértem, pont ezért. Teljesen őrült, folyamatosan kicsinál, aláz, meg "min megyek keresztül, hogy rendőrségi levél jött". Aznap este azonnal el akart indulni és beült az autóba, hogy megy az egyik rendőr ismerőséhez, kikéri tőle a vallomásomat és feliratta egy cetlire a nevét, aki kihallgatott. Szerintem amúgy hazudnak neki, meg folyamatosan azt mondják neki a rendőrségen, hogy szabadságon van az illető, 2 hét múlva tudja keresni. Egyszer engem kényszerített rá, hogy felhívjam őket, égett a pofám végig. Utána arra akart rákényszeríteni, hogy menjek be, vonjam vissza. Minden nap azzal kezdi, hogy mikor hívom fel őket és megyek be a vallomásomért. Hiába mondom neki azt is, hogy a rendőrség nem szórakozás, mit gondolnak rólunk. Sokszor a híváslistán látom viszont, hogy megint hívta őket. Hiába mondom, hogy felnőttként nincsen joga hozzá.


A másik, hogy valamilyen módon mégis megszerezte, vannak barátai, de hogy bármelyik az állását kockáztatja egy ilyen hülye miatt. Felnyomnám, de nem tudom ki lehetett, így meg nem lehet.


2023. szept. 4. 07:59
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
94%
Én azt nem értem az első pár mondat olvasta után már, hogy miért laksz te még mindig otthon?
2023. szept. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Egyetemre járok. Amúgy halljátok, hogy arra képes volt, hogy többször felhívogatatta velem is a rendőrséget, mikor az egy komoly hely. Szerintem rajtam röhögött az egész őrs. Neki is tudnia kellene, hogy így nem viselkedünk sehol, pláne nem rendőrökkel... Beképzelte, hogy visznek a börtönbe. Mások megoldanák úgy, hogy az anyjuk nem is tud róla, ide jött a levél, kiderült. Tanú voltam egy ügyben, szerintem egész jól a lehetőségekhez mértem állzam a sarat... Rendesek is voltak, mondták, hogy muszáj volt behívni.
2023. szept. 4. 11:42
 23/31 anonim ***** válasza:
87%

21-es, adott egy 23 éves fiatal, aki még a szüleivel lakik, mert pl. tanul, mert pl. saját lakásra gyűjt, vagy csak annyi forrásra, hogy elköltözhessen albérletbe, külföldre, stb.


Itt nem az a kérdés, miért lakik még egy 23 éves a szüleivel, hanem az, hogy hol van a határ, amikor egy szülő beleavatkozhat a felnőtt gyereke életébe?


Nyilván egy szülőt érdekli, érintheti, ha nem mellesleg a nála állandó lakcímmel rendelkező gyerekének valamilyen rendőrségi, vagy egyéb hatósági ügye van. Az ilyen esetben jogos elvárás egy szülő részéről, hogy az alapvető történéseket elmondja a gyerek, mert pl. mi van akkor, ha drogkereskedelem miatt érintett, vogy olyan bűncselekményben, ahol pénzügyi bírság várható? Ilyenkor akár az állandó lakóhelyet biztosító szülő is érintetté válhat, tehát részéről jogos igény a tisztánlátás.


Szerintem ilyen helyzetben az a megoldás, hogy őszintén beszéltek egymással. Nekem már az is furcsa, hogy titkolni kell a tanúvallomásodat, ebből azt gondolom, sokkal mélyebbek a gondok, mint amit itt leírsz.


Amenyiben azért nem publikus a vallomásod, mert a szüleid is érintettek egy bűncselekményben, az már olyan helyzet, amire itt nincs jó válasz, de információk hiányában erre egyébként sem lehet jó választ adni.

2023. szept. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Utolsó az a gond, hogy anyámmal nem lehet őszintén, hiába könyörögsz, egy átok ez a nő. Az a gond, hogy ő hazudik, meg mesterkedik. Próbáltam vele leülni, de hiába, bezavarodik..
2023. szept. 4. 12:18
 25/31 anonim ***** válasza:
93%

"Utolsó az a gond, hogy anyámmal nem lehet őszintén, hiába könyörögsz, egy átok ez a nő. Az a gond, hogy ő hazudik, meg mesterkedik. Próbáltam vele leülni, de hiába, bezavarodik."


Kérdező, most őszintén, egy ilyen katyvaszos, semmitmondó válasz után milyen segítséget vársz itt?

2023. szept. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Arra írtam, hogy anyámmal nem lehet megbeszélni. Mesterkedik a hátam mögött, hazudozik és nem áll le. Higgadzan próbáltam elmagyarázni neki többször. Láttál még olyan bandát, akinek kihallgatják a felnőtt gyerekét és utána 2 naponta betelefonál vagy az anyja, vagy felhívatja velem őket?? Ha bezavarodik, nem áll le. Én egyszer sem akartam volna őket zaklatni, amit akartak elmondtak akkor.


Nyilván tudta, hogy milyen ügy, meg hogy megyek, nem is akartam eltitkolni, de vallomást nem kívántam azért leadni neki. Privátban leírhatom, konkrétan miről van szó. Ide nem akarom. Mikor hazaértem, bezavarodva azzal fogadott, hogy hol van a vallomásom, elolvassák apámmal és az öcsémmel, meg mi az, hogy az anyja nélkül hallgatják ki, ha előbb tudja, kér szabit. Utána be akart ülni az autóba, hogy mi a rendőr neve, aki kihalkgatptt,rgy este az ismerőséhez a szomszéd faluba, aki rendőr.


Egyszerűen szavak nincsenek, mit művel.

2023. szept. 4. 13:37
 27/31 A kérdező kommentje:

Akkor nem tudom, mit művelne, ha valami komolyabb lenne. Úgy tesz, mint ha mert ott jártam, visznek a böribe. Teljesen kattos.


A másik, hogy szerintem más már csak ezért a húzásáért nem állna szóba vele többet, hogy rendőrséget hívogat, meg ilyet is hallottam, hogy "szokott hazudni, szeretnék egy példányt én is, egy lakcímen lakunk, nekem is jár". Szerintem leoltották, mert utána velem hívogatatja...

2023. szept. 4. 13:43
 28/31 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, nem kérek az ügy kapcsán privát üzenetet, mert nem kívánok belebonyolódni a problémátokba.


Nyilván Te is tudod, semmi joga nincs egy szülőnek belefolyni a nagykorú gyereke rendőrségi ügyeibe, nem kérhet ki a rendőrségtől semmilyen iratot, de mivel közös az állandó lakcímetek, ha végrehajtási ügy kapcsán, vagy házkutatás miatt érintetté válik egy szülő, joggal elvárhatja a gyerekétől, hogy tájékoztassa a helyzetről akkor is, ha már nagykorú és ha a helyzet súlyos, akár dönthet úgy is, hogy nem kíván a nagykorú gyerekével együtt lakni.

2023. szept. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
15%
Egyszerübb lenne elmondani angy vonalakba neki.
2023. szept. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Nem érdekli, elmondtam.
2023. szept. 4. 17:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!