Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaz, hogy általánosságban a...

Igaz, hogy általánosságban a férfiak nagy része alkalmatlanabb egyedül nevelni gyereke(eke)t, mint a nők nagy része?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem, én is férfi vagyok, egyedül biztos nehezen menne, még egy egyedülálló anyukához viszonyítva is, különösen, ha kisgyerek(ek)ről van szó.

2023. szept. 11. 16:00
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
63 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Hát ha a magyar átlagot nézzük a férfiak jó része nem képes ellátni magát, és nő mellett sem képes a szülői feladatokat elvégezni. Szóval esélyes, hogy a kettő együtt még inkább nem menne.


Más kérdés, hogy ritka alkalmakkor maradnak a gyerekek az apával, valamint a fent említett "férfiak" közül alig ha van olyan, aki vállalkozna ilyen életvitelre. "Szerencséjükre" őket nem illeti társadalmi megbélyegzés, hogyha csinálnak egy gyereket, aztán hallani sem akarnak róla.


Valójában nincs olyan dolog, amiért egy férfi ne lehetne egyedülálló apa, és ne lehetne így ugyanolyan jó szülője gyermekének, mint egy nő. Nyilván anyja helyett nem tud anyja lenni, ahogy az anyja sem tudna az apja helyett apja lenni.

2023. szept. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Nagy általánosságban semmi nem igaz.
2023. szept. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
A férfiak ugyanúgy képesek bármire gyerekneveléssel és gondozással kapcsolatban, mint a nők. Az más kérdés, hogy sajnos sok férfi azt gondolja, hogy neki csak megcsinálni kell a gyereket, meg néha ráordítani, ha már idegesíti. Normális férfi alkalmas felnevelni a saját gyerekét egyedül is, ha a helyzet azt kívánja.
2023. szept. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Na erről nyugodtan beszélhetsz apámmal. Egyedül nevelt fel 6 évest, 5 éves ikreket, és 2 hetes csecsemőt, amikor az anyánk a kórházban hagyva az akkor 2 hetes húgomat, kilépett az életünkből, hogy ő nem akar 4 lányt nevelni, élni, mulatni akar. Apám nem hagyott cserben minket. Én voltam az egyik ikerlány, ehiheted milyen rosszak voltunk. Nagyszülők sem voltak, mert apám szülei már rég nem éltek. Anyám szülei meg nagyon messze laktak. Emlékszem egy régi gangos házban laktunk, és az összes szomszéd anyuka, nagymama pátyolgatott minket. Ma már mind felnőttünk, de apám még ma is úgy aggódik mint amikor kicsik voltunk.

Tapasztalatból mondom: Apák is lehetnek, és tudnak csodálatos egyedülálló szülők lenni.

2023. szept. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem alkalmatlanabbak, csak nem hajlandóak.
2023. szept. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. szept. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Darius- ***** válasza:
100%
Én egyedül neveltem fel fél éves korától kezdve, most három lesz. Voltak problémák, de azok mindig adódnak. Amíg munkába jártam, addig más vigyázott rá, családtagok valamelyike-éppen az, ahol voltam. Nyáron pedig mivel akkor szabadságon vagyok, jobban ment a dolog. Nem tudok viszonyítási alapot, hogyan nevelik a nők egyedül a gyermekeiket, annyi biztos, hogy többségük jól csinálja. Szerintem mindenki épelméjű fel tudna nevelni egy gyereket, ha megvan benne iránta a szeretet és az, hogy sikeres emberré nevelje őt.
2023. szept. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem alkalmatlanabb, csak az átlag magyar férfiba belenevelték, hogy a gyereknevelés a nő dolga, a férfi meg a kereső. Plusz az olyan családok - főleg olyan apukák akiket gyerekként is így neveltek -,akik úgy nevelik a fiúkat hogy "egy fiú nem sír", "nem mutathat ki érzelmeket" , ott eleve kódolják azt, hogy ők nem is alkalmasak az érzelmek kifejezésére, ami gyereknevelés elengedhetetlen része, márha nem ridegtartásban akarnak nevelni gyereket. Ma már azért látok változást, de sajnos van ahol az anyukák rontják el és ezzel a neveléssel megágyaznak a hímsovinizmusnak.
2023. szept. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem attól függ, fiú vagy lány a gyerek, mert mindkét esetben vannak olyan dolgok, amit úgy az igazi elmondani ha maga is átélte (gondolok egy kamaszra éppen) meg egy kislány például nem hiszem, hogy szívesen beszélgetne a menstruációról az apjával (magamból indulva ki), vinné el fehérneműt vásárolni, akármi.
2023. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Csak a nők hangoztatják , hogy mindenhez is ők értenek. Így a férfi rájuk hagyja.
2023. szept. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!