Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha a felnőtt,...

Mit tennél, ha a felnőtt, huszonéves lányod félne terhességi tesztet csinálni?

Figyelt kérdés
23 éves lányod üzen neked az interneten, hogy nem meri megcsinálni a holnap reggel esedékes terhességi tesztet, ami egyébként indokolt lenne. A pozitív eredménytől fél. Mi lenne a reakciód? Mit írnál neki vissza?
2023. szept. 15. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, hogy attól, hogy nem csinalja meg még nem lesz semmis a probléma. Ha terhes akkor nem akarná megtartani, vagy attól fél, hogy nem sikerült? Utobbi esetben várhat, de ha az előbbi eset all fenn, akkor sajat magával baszik ki, mert bizonyos hét utan már nem tehetnek semmit a magzattal.
2023. szept. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ha el akarja vetetni nem árt minél előbb megtudnia... én erre próbálnak rámutatqni hogy az elvetetes nem egy nap hisz időpont kell a nőgyógyászhoz,aztán ugye szívhangot meg kell hallgatni,aztán vár még egy lelkis beszélgetés hogy biiiiztos el akarja vetíteni stb és végül elvégzik a beavatkozást,szóval nem érdemes várnia.
2023. szept. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
23 évesen ez elég ciki.. akkor is hívta anyut mikor magába engedte a pasit?
2023. szept. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Online is mellette tudsz lenni. Videohivás aztán együtt kivárjátok azt a 2 percet. Esetleg te nézed meg elõször.
2023. szept. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem ez tök normális, általában barátnőkkel csinálják(vagy a pasival). Én is be voltam tojva, az idegtől kb remegtem, aztán mégis kellemesen ledermedtem a pozitívtól, mintha “így kellene lennie”, aztán “úristen mi lesz, vegyünk még egyet”


Nincsenek barátnői? Pasi? A legtöbben félnek “rossz hírt” kapni és kerülik. Én azt tanácsolnám, hogy először beszéljétek át mi lesz, akár pozi, akár nem, aztán ha megvan a kész terv, már nem lesz gáz megtudni az eredményt.

2023. szept. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Egy hónapon belül teszt nélkül is kiderülne....
2023. szept. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Első körben kiakadnék magamban, hogy ilyen életképtelen. Ha nem akar gyereket miért nem védekezett? Ha meg megvan a baj miért hisztériázik? Ezzel nem segít a helyzeten. Nem gyerek már, megtanulhatta volna, hogy a tettek következményeivel időnként szembe kell nézni.

Hangosan csak megkérdezném, hogy attól, hogy a homokba dugja a fejét mégis mi változik? Ha terhes, arról jobb, ha minél hamarabb értesül, hogy átgondolja a lehetőségeit. Ha nincs elérhetetlenül messze elmennék hozzá és próbálnék mellette lenni, amíg meg nem csinálja a tesztet.

2023. szept. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Semmit. Mit kellene? Max annyit: felnőtt ember, attól mert homokba dugja a fejét, terhes marad.

Ennél többet nem. Ha valakinek 23 éves létére ennyi esze van, azzal nem tehetek semmit.


Én 18 évesen csináltam tesztet, mert tudtam, ha terhes maradtam, akkor lépni kell. A gyerek attól nem megy el, hogy kitartóan reméled, nem vagy terhes :D

2023. szept. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mer szembenézni a problémákkal.


Másban is ilyen?

Ti, szülei milyen példát mutattatok neki?

Sokszor pont a szülőtől hozott minta, szorongás, nem beszélünk a problémákról, homokba dugjuk a fejünket.


Sajnos nekem a szüleim hasonlóak, konfliktuskerülők, nem akarnak szembesülni a gondokkal.


Ha te nem ilyen vagy, akkor valami másért sérült az önbizalma, nem magabiztos, aminek valami oka van.

2023. szept. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Na mi lett végül? Örülünk?.
2023. szept. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!