Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ötlet szülőt postán...

Rossz ötlet szülőt postán keresztül köszönteni születésnap alkalmából?

Figyelt kérdés

Édesanyám nemsokára tölti a hatvanat. Szép kerek szám, de sajnos a távolság, meg a munka miatt nem ünnepelhetem vele.

Arra gondoltam, küldök neki egy üdvözlőkártyát, amit én festettem. A belsejébe meg írok egy üzenetet, ahogy az üdvözlőlapok belsejébe szokás.

Otthon már megrajzoltam a vázlatot, én festeném meg a kártyát (jó kézügyeségem van, és az egyik hobbim a festés), szóval lelkes voltam, hogy tök jó lesz, hogy tudja, hogy gondoltam rá.

De ma felmerült a dolog egy másik téma kapcsán, és a munkatársaim azt mondták, hogy ez nagyon szar ötlet, üdvözlőkártyát az ember annak küld, aki nem érdekli egyáltalán, és csak protokoll miatt fel kell köszöntenie, ez nem személyes, és ennél az is jobb lenne, ha nem adnék, vagy küldenék semmit, csak felhívnám.


Ti mit gondoltok? És ha szerintetek is pocsék ötlet, akkor mit tudnék neki küldeni, amit megkapva tudná, hogy gondoltam rá a távolból is, és fontos nekem. Kb. két hét múlva lesz a születésnapja. És jelenleg sajnos tényleg nincs mód, hogy hazamenjek (ha csak ki nem rúgatom magam :D )



2023. szept. 18. 01:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
99%

Mindenképpen hívd fel.


Önmagában csak egy üdvözlőlapot küldeni tényleg gáz.


Kártya + ajándék (valami apróság elég) + telefon, ez így jó.

2023. szept. 18. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Küldesz csomagot és mellé felhívod, ez a legjobb.
2023. szept. 18. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%
Nagyon gáz ez az ajándék és főleg az üdvözlés módja. Ovistól még elmegy egy festett lap.
2023. szept. 18. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Mivel nem bolti képeslapról van szó, érezni fogja, hogy gondoltál rá, nem csak a kötelező kört futod le, de egy hívást mindenképpen megejtenék én is.
2023. szept. 18. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%
Nem Magyarországon élek. Nekem anyám mindig küld képeslapot a születésnapomra es aznap fel is hiv aznap.
2023. szept. 18. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk szokás, hogy mostmár csak Apuval, hogy küldünk egymásnak képeslapot minden ünnepre, meg a gyerekeimmel is. Ez egy tök szép hagyománnyá alakult. Persze, emellett megköszöntjük egymást más formában is. Szerintem nagyon szép gondolat, ez a kézzel készített képeslap, sokkal személyesebb, mintha a boltban vásároltad volna. :) Te ismered anyukádat, hogy örülne-e ennek, én csak magamból indulok ki, hogy szerintem igen. :)
2023. szept. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
39%
Ez tényleg szar ötlet.Inkább hívd fel.A képeslap,meg üdvözlő kártya az olyan személytelen, akkor is ha te festetted.Valóban csak protokoll szerű,amolyan miszáj volt köszönteni típusu dolog.Inkább fess akkor vászonra,azt csomagként küldd el ajándékképpen,és telefonon,vagy videóhívásban köszöntsd fel.Ha találkoztak, akkor pedig megünneplitek tortával,vagy valami ilyesmi.
2023. szept. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
31%
Hiába pontoztak le néhányan, akkor is ocsmány ajándék ez a szülőknek. Ovisok vagytok ? Azok szoktak rajzolgatni a szülőknek alkalmakra. Ez egy újabb haszontalan kacat, amit bevág a fiókba. Ti örülnétek, ha mondjuk a férjetektől ilyet kapnátok karácsonyra ?
2023. szept. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

8!


Egy saját kézzel festett kártyáról van szó. Nem Magyarországon élek, itt értékelik az ilyesmit. Anyósom barátnőjétől szoktam kapni időnként csak úgy. Ő 86 éves, én majdnem 50. Értékelem, bizony, örülök neki. A férjemtől nem kapok ilyesmit, nulla kézügyessége van. De ha csinálna valamit, csak nekem, akkor én bizony annak is örülnék

2023. szept. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
10%
9 ne már,hogy egy képeslap,amit mindegy ki fest,az szülinapi ajándék.Oké,egy kiegészítő,de nem az a fő ajándék.Pláne nem 60.szülinapra.Arra minimum akkor rendes festmény,de még amellé is dukál valami,az meg alap,hogy legalább telefonon beszélünk,ha személyesen nem megy.Egy festett,rajzolt lap,az ovis szint valóban.Amúgy a saját anyámat ismerni kéne annyira,hogy minek örülne a legjobban,és úgy venni neki rendes ajándékot.Olyat,aminek hasznát veszi,vagy amit magának nem venne meg,mert sajnálna rá áldozni,de örülne neki.
2023. szept. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!