Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Férjem felnőtt fia teljesen...

Férjem felnőtt fia teljesen ignorál, miattam még egy asztalhoz sem ül le velünk étkezni, nem hajlandó köszönni sem. Ha nagyon szeretem a férjemet és nem akarom, hogy emiatt szétmenjünk, akkor hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés

Én mosok, főzök, takarítok rá is. A férjem azt mondja nem tud vele mit kezdeni, ne foglalkozzak vele. Volt már olyan, hogy próbálta megbeszélni a fiával azt, hogy miért bánik így velem, de olyan szinten felemelte a hangját az apjával szemben, hogy azt mondta a férjem az egész nem ér annyit.

Kiskorától gondot okozott neki az, hogy köszönjön az embereknek, szeret egyedül lenni, empátia hiányzik belőle, felmerült bennünk, hogy Aspergeres lehet.



2023. szept. 25. 18:00
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
45%
Attól, hogy valaki asperger szindrómás, nem egyenlő azzal, hogy egy tapló! Már bocsánat, szerintem alapvető dolog és kedvesség bármelyik ismerősünkkel szemben az, hogy köszönünk neki, az én testvérem is asperger szindrómás, nehezebb neki kapcsolatokat teremteni új emberekkel ez tény, de ha megismer valakit nagyon szereti. Tettél vele bármikor olyasmit amiből az látszódott, hogy nagyon megbántottad? Mióta vagy együtt férjeddel? Az is lehet, hogy más mentális probléma játszik közre a srácnál!
2023. szept. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál az Aspergerről!

Csak tapogatózunk, hogy mi lehet az alapprobléma.

Mindig kedves voltam vele, másfél éve élünk együtt.

2023. szept. 25. 18:26
 3/46 anonim ***** válasza:
88%
Akkor valószínű, hogy valami más probléma lehet, lehet ez elkerülő személyiségzavar, vagy bármi ehhez hasonló amit szakember tud megvizsgálni! Mondtam volna a kamaszkori lázadást, de mivel írtad, hogy felnőtt azt jó esetben kinövi a fiatal 16-18 éves korára.
2023. szept. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
24%
Mert szerinted aki aspergeres, az egy antiszociális, idegbajos tahó, akiből hiányzik az empátia? Milyen kedves vagy.... Köszönöm az összes asperger szindrómás társam nevében ezeket rendkívül jóindulatú kijelentéseket! 🥰🤗Egyáltalán hogy merült ez fel? Gondolom nem nagyon találkoztatok még aspergeresekkel, csak pörgettétek a tiktokot és max ott láttatok valami majmot, aki annak hazudja magát.
2023. szept. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
91%
Ha jól értem a sorokat, akkor ez egy teljesen tudatos, intenzív kimutatása annak, hogy nem kedvel. Van benne egy kimondatlan feszültség irányodban, amit így mutat ki. Szűkszavúan írtál arról, hogy mitől lehet ez. A kezdetektől fogva így bánik veled? Mi történt az édesanyjával? Mit gondolsz, miért nem tud elfogadni?
2023. szept. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
90%
Miért mosol, főzöl, takarítasz egy felnőtt emberre? Még ha normálisan viselkedne veled sem kellene.
2023. szept. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
23%

Neked ő az első mostohagyereked?

Lehet az a gond hogy nem jol kezelted az elején.

2023. szept. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Kedves 4- es válaszoló!

Elnézést kérek, nem szerettelek volna megbántani.

Testvérem nagyfia Aspergeres és őt nagyon szeretem, azért gondoltuk, hogy a férjem fia is Aspergeres, mert sok mindenben hasonlít a testvérem nagyfiára. A testvérem fia kedves, aranyos, imádom a humorát is.

2023. szept. 25. 19:17
 9/46 A kérdező kommentje:

Az édesanyját elveszítette.

Én a kezdetektől nagyon kedves vagyok vele.

Sokszor provokált üzenetekkel is, de soha nem reagáltam rá csúnyán, hanem megértően, segítőkészen.

2023. szept. 25. 19:20
 10/46 A kérdező kommentje:

7- es!

Amikor még nem is látott már akkor is ellenségesen állt ahhoz, hogy én lettem az apukájának.

2023. szept. 25. 19:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!