Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezért rossz anya vagyok,...

Ezért rossz anya vagyok, rossz példát mutatok?

Figyelt kérdés
Sokszor nagyon önzőnek érzem magam. Két lányom van. 9 éve nevekem őket egyedül. 10 és 17 évesek. Egyedülállóként nagyo nehez, főleg hogy apa nincs a képbe. De nem is ez a lényeg, minden tőlem telhetőt megteszek, megveszek nekik. Jól neveltek, büszke vagyok rájuk meg magamra, hogy két ilyen csodálatos gyereket sikerült egyedül nevelni...DE...úgy érzem semmim nincs. És mert ezt érzem, rohadt szarul érzem magam. Apró dolgokra gondolok. Ha végre félévente 1x sikerül vennem magamnak egy normális 2000 ftos sampont vagy tusfürdöt, akkor az rohadt rosszul érínt ha használják. Példa nekik babát vagy dmest veszek, nagyin szeretik a különböző illatokat. Én nagyon niveas vagyok, de mivel drága csak ritkán ajándékozom meg magam ilyesmivel. Ha eldugom előlük, rossz érzésem van. Állandóan kőrmöt festenek. Kaptam szülinapomra minőségi drága körömlakkot. Elhasználták, a szép átlátszó lakkom tacsra vágták. Ne értsétek félre, nem sajnálom tőlük. Megveszem nekik is, csak a középár kategóriát általában mindenből. Úgy érzem semmi nem marad nekem ami ENYÉM. A nagy a ruháimat hordja, alig van ruhám, nekik vásárolok, én meg amiket kapok vagy 100 évesek. Minden pillanatom, lélegzetem körülöttük forog, ők az életeim. De így higy ilyen apróságokat sem tudhatok sajátomnak, kicsit rosszul esik. Vagy csak totál bolond vagyok, hogy ezen agyalok???
2023. szept. 27. 06:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%

A leírtak szerint nem jól neveltek a lányaid!

Beszéltél-e már velük , hogy ne a te cuccod használják?

2023. szept. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó a teljes önfeladás, ebből is látszik. A lányaidnak meg kellett volna tanulni, hogy te is ember vagy, akinek vannak igenyei, határai. Nem használhatják a cuccaidat és kész, ez ennyi. Van nekik saját, használják azt. Ez fontos, mert a felnőtt életben is tudniuk kell a mások határait tartani. Szóval az ő érdekük, hogy értsék, hogy nem vehetnek el mindent, ami a tied.
2023. szept. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát most már sokkal nehezebb lesz erről elszoktatnod őket, mintha alapból nem engedted volna.
2023. szept. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el nekik ugyanígy. Tudniuk kell, hogy fontosak, és szó szerint mindened rájuk áldozod, de azt a pár apróságot tartsák tiszteletben, mert neked a mosolyukon kívül nincs más saját örömöd a napokban. A szekrényben csinálj egy polcot és mondd el, hogy ami azon van, az a tiéd. Ne próbálják ki és ne használják "csak egyszer" sem. Te se fogyasztod el a nekik vett dolgokat, ők se járjanak rá, mert szükséged van ennyi magántulajdonra.
2023. szept. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
98%

Első körben jó megoldás lehet, ha a saját magadnak vásárolt, értékesebb kozmetikumokat elrakod egy olyan helyre, ahol a lányaid nem férnek hozzá. Ne legyen lelkiismeret furdalásod, ettől nem leszel sem önző, sem rossz anya.

Második körben el kell kezdeni leszoktatni őket arról, hogy használják a holmijaidat, pl ne hordják el a ruháidat, mert Te ezt nem szeretnéd. Meg kell szabni a határaidat, nincs ebben semmi önzőség. Neked is szükséged van privát szférára, a lányaid eddig ezt nem tanulták meg, de még nem késő és nem olyan nagy probléma ez, meg fogod tudni oldani :)


Sok erőt kívánok, tudom, hogy nagyon nem könnyű egyedül nevelni 2 gyereket.

2023. szept. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
8%

Miért nem veszel a gyerekeknek is jobb minöségü kozmetikumokat? 17 évesen babasampont használtatni velük elég gáz.Így nem csoda, ha a "jobbat" akarják kipróbálni, használni!

Ajd nekik pénzt - amennyit erre szánsz - , hogy vegyenek belöle olyat, ami nekik tetszik, ugyanez érvényes a ruhafélékre is.

Viszont tisztázni kell velük, mindenki csak a saját dolgait használhatja.

2023. szept. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fontosak a határok. És ha eddig nem tisztáztátok akkor épp itt az ideje. Ami a tiéd az a tiéd és nincs hozzá nyulka piszka. Lehetőleg olyan helyen tartsd a dolgaidat ahol csak a te cuccaid vannak és határozottan tisztázd velek, hogy a tiédhez ne nyúljanak külömben következményei lesznek.
2023. szept. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez pszichoterápia.

Az a baj, hogy ezt te hoztad magaddal. Valószínű sosem jelenhettek meg a szükségleteid, családban sok volt a nélkülözés, vagy pont, hogy jól éltetek, de azt csak a felnőttek élvezhették, csak kiszolgáló személyzet voltál mindig a saját életedben. A "te" mint identitás, nem létezett. Most kezded ezt látni, és jogosan akarsz saját dolgokat. Viszont sajnos nem jól kommunikálod. Ehhez kell segítség.

2023. szept. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
92%
Annyi "előnyöm" van, hogy nem ehetek glutént, de nálunk simán megvan 3 gyerek mellett is az, hogy ne nyúlj hozzá, az anya kajája, és a sminkcuccot is megkérdezik előbb, hogy használhatják-e, és simán elfogadják, a na jó, most az egyszer, de az az enyém! választ, és nem hazsnálják el az egészet.
2023. szept. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
11%
Milyen csodás életkezdése lesz ennek a két gyereknek, ha a Nivea testápoló, meg a Pantene jelenti a luxust...
2023. szept. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!