Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak itt közöttetek olyan...

Vannak itt közöttetek olyan elvált anyukák, akivel válás, szakítás óta nem él a gyermek? Miért alakult így?

Figyelt kérdés
Nekem 2 gyermekem van két külön kapcsolatból, és a kisebbik a közös az apukához került. Nem lett odahelyezve, és odaítélve, hanem valamiért az apukához, anyóshoz húzott. Nem tudtam akkor ezt megakadályozni. Természetesen folyamatosan látogatom, és költök rá. A nagyobbikat én neveltem fel. Ő egy autista, fogyatékkal élő gyermek. Mit gondoltok az ilyen esetekről. Mennyire ítélitek el.

#gyerek #Apukánál
2023. szept. 29. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Mivel a beteg gyermekedre nagyobb figyelmet kell fordíts, több energiát, így nem feltétlen rossz dolog, hogy a kicsivel az apja többet foglalkozik.
2023. szept. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne elítélni?


Az apa is ugyanúgy szülő, igazán kiveheti a részét a gyereknevelésből.

Attól, hogy nem egy háztartásban laktok még te vagy az anyja, azt írtad, hogy törődsz is vele, mi lenne ezzel a probléma? Szerintem csak túlaggódod, egyeltalán nem elítélendő:)

2023. szept. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Elítélni? Ugyan.

De gondolom nem véletlenül unatkozva kérdezed. Nekem a kisebbik "beteg", a nagyobbik húz apához, de nálam van többet.

Teljesen sok mindent el tudok képzelni miért alakult nálatok az, ami.

Nem tudom hány éves a kisebbik gyereked, de ha most esetleg olyan helyzetben vagy, hogy már könnyebb neked és megoldható, hogy nálad aludjon, ha nálad van vele tudj foglalkozni, akkor bátran vesd föl ezt és próbáljatok ki egy új rendszert. Remélem támogatna benne azért a volt férjed is.

2023. szept. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek ilyen családot, a nagylány 12 évesen döntött úgy, hogy apához akar költözni. Nem rossz az anyjával se a kapcsolat, sokszor alszik nála, sokat vannak együtt. Én egyáltalán nem ítélem el az anyukát, hiszen tudjuk, látjuk, hogy törődik a lánnyal, szeretik egymást.
2023. szept. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyuka több műszakban dolgozik (orvos), apuka 8-4ig dolgozik+az édesanyjánál lakik. Alapból szrdobálás nélkül váltak el, a gyerek anyukával is sokat van, amikor az nem dolgozik.
2023. szept. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%
Nem ítél senki semmit el, de nem véletlen húz a másik gyerek amoda. Gondolom érezte, hogy ő nem olyan fontos, mint a beteg tesója, és jogosan akar ott lenni, ahol több szeretetet kap.
2023. szept. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
6-os ez netto butasag. Ha nem szeretetet irtal volna, hanem figyelmet még meg is állná a helyét. Es az az anyuka, akinek az egeszseges gyereke inkabb apukahoz kerul vagy van, mint a serulttel/autistaval/ rakossal, az csak azt bizonyitja az anyuka kepes onzetlenul szeretni a gyereket es aldpzatot hozni...hiszen maradhatna is az egeszseges es kenyszerithetne maradjon es neki segitsen aabeteg tesoval vagy viselje el a keves figyelmet.
2023. szept. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6%
Legtöbb esetben ilyenkor jogilag ítélik az apához a gyereket, gondolom az okokról meg nem sokan szeretnek beszélni.
2023. szept. 30. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a családban: anyuka masszív alkoholista évek óta, az elvonót, pszichiátriai kezelést elutasítja.


Még szép, hogy nem maradhatott nála a gyerek, de felügyelt láthatása van kétheti egyszer.

Persze közben állandóan drámázik, hogy milyen szmét mindenki, ő a jaj szegény, stb. stb, de a gyerek nem is látta józanul szinte.


Vszeg - remélhetőleg - sohasem kap felügyeleti jogot.

2023. szept. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok alkoholista
2023. szept. 30. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!