Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnátok, ha az egyetem...

Mit csinálnátok, ha az egyetemista gyereketek nem akarna hétköznap üzenetben beszélni veled?

Figyelt kérdés

Kb havi egyszer jár haza, feleslegesnek tartja, hogy minden nap, minden másnap chateljetek, egyszerűen nincs mit mondani, neki bőven elég, ha hétvégén videohívásoztok egyet, meg ha van valami, akkor írtok egymásnak. Csak ez a minden napi szia - szia - mizu? - semmi, veled? - semmi üzenetváltás be legyen már kb kötelező jelleggel, mert semmi értelme.


Ez bántana titeket? Mit tennének, ha ezt mondaná nektek?


2023. szept. 30. 18:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
95%
Barátnőm is heti 1x beszél az anyjával, többnek nincs értelme, nem lenne mit mondjanak.
2023. szept. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
5%
nem gond. De akkor az se legyen, ha meg én pont akkor nem érek rá, mikor neki pénz kell.
2023. szept. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 babyboom567 ***** válasza:
84%
Szülőként mondom, hogy dehogy akarnám ezt.Mindenkinek van/kell(ene) hogy legyen saját élete.Illetve én pl utálom az üres fecsegést.
2023. szept. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
90%

Csak annak van mit beszélni az anyukájával aki minden egyes pillanatról beszámol az életéből és mindezt élvezi, mert olyan a kapcsolatuk.


Nekem például erre nem volt szükségem. Anyám és nagyanyám is utál ezért.

Én havonta jártam haza, előtt felhívtam őket, mikor jövök és akkor megbeszéltük otthon a fontosabb dolgokat.


Egyik szobatársam mindennap 1 egész órát beszélt az anyjával és én sokszor már a falat kapartam.

Elmondta, hogy aznap kivel és MIT beszélt, hogy milyen órái voltak, milyen sorrendben, hogy mit vettek az órán, hogy melyik nap lesz dolgozata, hogy melyik srác jön be neki, hogy melyik barátnőjével voltak melyik buliba és ott mit ivott, hány srác állt le vele, aztán az anyja pepitában ugyanezt vissza, mi volt a faluban.

Már leírva is elundorodtam.

2023. szept. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
94%
Semmit.
2023. szept. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
98%
Nyilván a gyerekek idővel felnőnek és elkerülnek otthonról, ez az élet velejárója. Addig nem aggódnék, amíg, ha történik vele valami, velem is megosztja magától. El kell fogadni, hogy felnőtt, önálló ember, neki is megvan a maga élete, feladatai.
2023. szept. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
97%

Nagyobbikkal heti egy hívás volt egyetemista korában, a kicsivel most heti 1-2 üzenetváltás van. Meg néha egy- egy kép.

Ez szerintem rendben van.

2023. szept. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
96%

Fu most te a gyerek vagy vagy az anyad?

Oszinten en gyerekkent annyira nem bannam az erdeklodest. Persze lehet naponta nem tudnek en se mit mondani, de ha egyszer neki fontos es pl estenekent ramir, higy mizu mi volt ma, akkor megtisztelnem azzal, hogy valaszolok es ha nincs kedvem kulonosebben barmit is elmondanom neki vagy hosszasan bajcsevegni, akkor azt irnam: Szia! Koszi, atlagos napom volt, semmi kulonos nem tortent es neked? Aztan ha anyam irna valamit elopvasom kuldok ra valami emojit es max hozzateszem majd szombaton beszelunk most megyek lepihenek szia jo ejt neked is.


Ha te vagy az anya...akkor ideje nem megsertodni, ha valik le a gyereked. Esetleg az a 2 naponta jo lesz szerdara lecsokke tve is. Persze lehet erdemesebb neked irni, meselni valamit es utana kerdezni es veled van-e emlitesre melto. aztan ott a hetvegi szokasos videoh9vas



Hozzatennem azoknal a szuloknel szokott ez a napi kotelezo mizumizu elojonni sarkosabban, akiknel van rossz tapasztalat, hogy a gyerek bajba keveredik vagy akik otthon nagyon maganyosak es inkabb nekik van valami gond/banat az eletukben. A 3. eset a szep es szoros kolcsonos kapcsolat, de itt most nem ez az eset all fenn.


Egyik volt ferjem a felnoni vagyo es felnott gyerekeit mind a mai napig oruletbe kergeti, ahogy rajuk maszik messengeren. A hogy vagy, mi van veled utan egybol nyomja a miert jem valaszolsz, csak nincs baj meg a ezek szerint nem is szeretsz mar kerdeseit. De ő metalisan beteg, gyogyszeres kezeles alatt all.

2023. okt. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
88%

Ez ugyanaz a pasek lesz, aki egyszer már ventillált itt, hogy ő milyen jó apa, de az egyetemista gyereke, akinek VAN saját élete csak heti egyszer beszél vele, és nem jár haza a suliból.


Már akkor is megmondtuk apukának, ne legyen hülye, de úgy tűnik, 30 válasz nem volt elég neki :D

2023. okt. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Mostanaban eleg gyakran ismetlodnek a kerdesek, mindig ugyanazt teszik fel mashogy megfogalmazva, masik szemszogbol. Van aki agyhalott, es honapok ota ugyanazt leirja, de valtozas nincs.
2023. okt. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!