Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnátok, ha az egyetem...

Mit csinálnátok, ha az egyetemista gyereketek nem akarna hétköznap üzenetben beszélni veled?

Figyelt kérdés

Kb havi egyszer jár haza, feleslegesnek tartja, hogy minden nap, minden másnap chateljetek, egyszerűen nincs mit mondani, neki bőven elég, ha hétvégén videohívásoztok egyet, meg ha van valami, akkor írtok egymásnak. Csak ez a minden napi szia - szia - mizu? - semmi, veled? - semmi üzenetváltás be legyen már kb kötelező jelleggel, mert semmi értelme.


Ez bántana titeket? Mit tennének, ha ezt mondaná nektek?


2023. szept. 30. 18:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
6%
Hát ha nem érdemlem, akkor nem érdemlem. Nyilván anyagilag nem fogom támogatni, ha xarik rám.m
2023. szept. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
3%
Erdeklem akart lenni. Ha nem érdeklem, akkor nem érdeklem, de ne várjon anyagi tamogatast se
2023. szept. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%

A havi egyszeri hazajárás elég gyakori.


Akárcsak a heti egy videóhívás is.



De most komolyan, még te is elismered, hogy konkrétan semmiről se beszéltek. Akkor meg minek?


Amúgy, mikor majd 40 éves lesz, családdal, gyerekkel s mindennel, akkor is elvárnád a napi beszélgetést?

2023. szept. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%
én ugyanez vagyok, nem fogok mindennap beszámolni mindenről pedig 2000 km-re lakok, ez van, neked kell ehhez hozzászokni
2023. szept. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

#1 Igen, a "nem érdeklem" kategória ékes példája, ha valaki a nagy büdös semmiről nem akar üzenetet váltani, csak ha van valami, meg amúgy felhív hetente. Én is pont így definiálnám!


Egyébként egyetemista... Nekem speciel van olyan napom, hogy 8-17:30-ig, vagy akár 19:30-ig bent vagyok egyetemen. Aztán még vagy fél óra vissza a koliba, ha rögtön odamegyek és mondjuk nem dumálok a szaktársaimmal, vagy bármi. Most egy ilyen napról mégis mi a zsákért írnék anyámnak? Minden héten ugyanolyan, reggeltől estig bent vagyok, nem érdekes. Nem hiszem, hogy az órai anyagot kéne ecsetelgetnem a családnak. Vagy sok a beadandóm, azt írom óra után, megint nem érdekes. Aztán ott van az, hogy lehet csinálok valamit, ami érdekes, de nem feltétlenül szeretném megosztani. Nem feltétlen egy lerészegedéses bulira, vagy kocsmázásra kell itt gondolni. Lehet volt egy randim, anyámnak tök érdekes lenne, mert nem tud arról, hogy valaha lett volna párom, vagy szerelmes lettem volna egyáltalán, de nem fogom elmondani, mert basszus, egy randi, lehet xar volt, lehet több nem is lesz, hülye lennék beszámolni, amikor már akkor többet feltételez, ha bármilyen kontextusban(akár úgy, hogy mekkora g..ci) említek egy ellentétes nemű ismerőst.

Egy hét alatt könnyebb összeszedni annyi említésre méltó dolgot, mint egy nap alatt. Ha nem írok minden nap, akkor hívásba is több mindent el tudok mesélni, ráadásul sokkal részletesebben, mert amúgy nagyon utálom, ha hosszú üzenetet kell írnom, tehát letudom egy mondattal, amit amúgy lehet részletesen elmondanék, de nem fogom, mert már egyszer elmondtam üzenetben.

Teszem hozzá, a barátaimmal se nagyon chatelek, csak hívásban beszélünk. Max annyit, hogy szia, ráérsz valamikor és akkor megdumálunk egy találkozót, vagy olyanokat, hogy "hol vagy? már elkezdődött az óra" meg "melyik teremben vagyunk?" és egyéb funkcionális beszélgetéseket.

De ilyen sziamizusemmiveledsemmi jellegű üzenetváltás maga a tökéletes időpocsékolás. Ha nincs mit mondanom, minek írjak? Írok, ha van mit mondanom, a másik is ír, ha van mit mondania.

2023. szept. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%
Egyetemista a gyerekem. Nem chetelünk minden nap. Szokott küldeni képet, ha történik valami érdekes, ma telefonon beszélt az apjával velem meg kb 2 hete. Azért ne támogassam mert nem ír naponta? Ha írok válaszol. Néhány naponta jelentkezik. Jó ez így
2023. szept. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
94%
Ha lesz majd mondanivalója úgy is írni fog, ne aggódj.
2023. szept. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
15%
Érdekes.. Dolgozom, egyetemre járok és gyerekem is van, mégis az a minimum szerintem, hogy ha 2 percre akkor annyi de szeretném hallani anyám hangját és hogy jól van, ez kölcsönös. Nem csak akkor kell beszélni ha extra érdekes dolog történt, hiszen ő az anyád.
2023. szept. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%
Anyaként engem is zavarna ha minden nap chatalni akarna a fiam velem a semmiről. Fiam Angliban él már régóta. Hétvégén felhív vagy írogatunk. Ha van mit mondani akkor sokáig dumálunk, ha nincs, akkor rövid a beszélgetés. Jól vagyunk, minden ok stb. Ha valami rendkívüli van, akkor természetesen ír, hív akkor. Ha hazajönnek nyaralni, mindig hozzánk jönnek. Ez évi 2-3 alkalom. 1 dolog van amihez ragaszkodok, és hál istenek ő is úgy gondolja, hogy ez fontos. Ha nyaralni mennek a nagy világban, vagy mi megyünk nyaralni, kötelezően megírjuk a repülőgép számát, mikor repülünk, hova megyünk, hol a szállásunk, és a biztosítás számát. Ez fontos, mert sosem lehet tudni, hogy mi történik egy idegen országban. Szóval ezt mindig megtesszük, és ha megérkezünk, mindig írunk, hogy minden ok stb.. Ugyanúgy ha hazaindulunk.
2023. szept. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
93%

#8

1) DE NAPONTA?

2) Hallani más!(bár nekem speciel az is túlzás lenne minden egyes nap) Itt a semmiről való üzenetváltásról van szó.

2023. szept. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!