Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám azt hiszi nem tudnék...

Apukám azt hiszi nem tudnék boldogulni , pedig én tudom mit akarok hogy akarom?

Figyelt kérdés

Azt lehetne elmondani apukámról hogy nagyon kedv függő és mindig máshogy kezeli le a dolgokat mi mikor hogy történik , de nagyon hamar idegbe tud jönni ( a családban ő az idegbajos aki nem hagy békén és néha úgy érzed hogy távol szeretnél tőle lenni , pedig szereted és nagyon zavaró , megváltozhatatlan ,sokszor úgy érzem hogy szó szerint mindent úgy kell csinálni ahogy ő akarja és mintha neki kéne megfelelni , egyébként jót akar ,nem buta.


Csak 26 évesen már nekem is megvannak a terveim pl: mennék kifele németbe , megvan a terv hogy mit (hegesztő) és hogyan meg kihez , erről persze tud.



Szeretnék tapasztalatot gyűjteni és végre saját károkból tanulni , ugye ennyi idősen mindenki átérzi hogy már talpon akar állni és magának bizonyítani vagy legalább saját magadnak meg szeretnéd teremteni amit szeretnél.


Én nekem az a tervem hogy jól szeretnék keresni , megteremteni azt amire vágyom és helyrehozni azt amit lehet amihez ugye pénz kell, az lenne a kérdésem felőletek ti amikor eltudtatok menekülni vagy kiszakadni az anyu apu hotelből :D akkor ti is megkaptátok már azt hogy nem bízik a képességedbe, vagy nem fog összejönni ? Nincsen szabad akaratom és ha valamit nem úgy csinálok akkor le vagyok bszva…!

Ha valami eszébe jut akkor csesztet hogy miért csinálom így vagy úgy , vagy ha elmúlt napokban valamiben hibáztam akkor kielemzi és visszatér hogy miért tettem azt amit tettem és miért úgy alakult…

Mindig mindent meg kell magyaráznom.


Tudjátok amikor el akartok szakadni tőlük és mintha ez olyan nehézkes dolog lenne pedig tudod hogy ahová tartasz az csak jobb lesz de mintha buta nem életre való lennél.



2023. okt. 11. 18:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%

Nekem anyum azt mondta, mikor bejelentettem hogy pestre költözök hogy majd a pestiek jó lehúznak pénzzel, apám "úgyis hazajön" bla bla bla. Én nagyon erőszakos és makacs vagyok az ő szemükben. Ennek ellenére felköltöztem és egy percét se bántam meg.

Neked is ezt kéne tenned, ha tudod mit akarsz és megtudod valósítani, akkor nem értem mire vársz. 24N

2023. okt. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne csak magyarazz rola,hanem csinald is.

Akkor majd elhiszi, hogy menni fog, ha tenyleg megy.


De egyebkent meg nem kell masoknak megfelelni, meg a sajat szuleidnek sem.

2023. okt. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%

Ezt már megkérdezted korábban is, akkor is mindenki mondta, ha tényleg akarsz, akkor mégy, nem pedig apád engedélyére vársz 26 évesen.

De szerintem csak kifogásokat keresel, nem is szándékozol elmenni, csak itt sajnáltatod magad.

2023. okt. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem sajnáltatom , ki is megyek , csak szerettem volna tudni hogy ezek szerint nem csak velem történik meg ez a helyzet
2023. okt. 11. 18:57
 5/22 Senior Séf ***** válasza:
94%
26 évesen már ideje a saját bőrödön tanulni.
2023. okt. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Senior Séf ***** válasza:
100%
Mutasd meg apukádnak, hogy boldogulsz nélküle is.
2023. okt. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj sajat életet.
2023. okt. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Megertelek. Nem kell hallgatni azokra akik tamadnak hogy 26 evesen ... blalala.

Enis egy ilyen apaval nottem fel.


Imad, szeret es megis iranyit, a kedvetol fugg minden helyzet es valasz, szeret lelki terrort bevetni, stb stb stb


en a tavolsagot javaslom es ritka latogatast.


Mondjuk nalam a könnyu az volt hogy engedett külföldön egyetemre jarni o fizette (evvel is kontroll alatt tartva persze engem pl sosem utalt hanem mindig szemelyesen kellett elhoznom a havi zsebpenzemet illetve a lakasra a penzt) Igen tudom mondhattam volna köszi nem es finanszirozom magam..de azer kenyelmes volt havi 1500 eurot kapni igy aputol anno


Itt maradtam ebben az orszagban felevente 2x jarok hozza egy hetvegere.

2023. okt. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A szüleiddel kapcsolatos érzelmeket tedd félre, csináld azt, amit elterveztél. Aztán majd kiderül, hogyan sikerülnek a dolgok.
2023. okt. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Énis hasonló helyzetbe voltam mint te. Megkaptam apámtól 27 évesen nem fogok tudni saját lábamon megállni hazaköltözök stb. Aztán kerestem albérletet. Megkötöttük stikába szerződést. Összepakoltam tudtukon kivül stikába mindent aztán másnap mikor mèg aludtak leléptem. Egy levelet hagytam hátra. Amibe leírtam mindent meg hogy hazajövök megbeszéljük a dolgokat. Évekig megkaptam milyen rosszul döntöttem. Viszont az idő engem igazolt. 10 év távlatába megtanultam önfentartó lenni és a kapcsolatunk is sokat javult apámmmal. Úgy érzem akkor életem egyik legjobb döntését hoztam meg akkor. Most már anyit bánok nem tettem meg hamarabb.
2023. okt. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!