Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a szuleim alig...

Mit tegyek ha a szuleim alig vesznek ennit en meg ehes vagyok?

Figyelt kérdés
Alapbol is eleg keveset eszek meg a sulyom is keves de alig lehet itthon valamit enni.(Nem eheztetnek csak keves amit eszunk)A szuleim cigiznek es arra megy el csomo penz es alig vesznek nekem valamit.Reggelit eszek meg talan vacsorat.Ebedet nem nagyon eszunk ha eszunk is akkor azt el kell sok fele osztani igy eleg keves marad mindenkinek.Meg akkor is nem tul laktatot eszunk.Es valamikor egesz jol elvagyok igy de mikor ram jon ilyen ilyen evesroham akkor legszivesebben mindent megennek de sajnos nem tehetem.Zsebpenzt nem adnak.Meg elvan szakadva par holmim de abbol sem vesznek ujat hiaba mondom nekik mindig csak igergetni tudnak..Beszelni se lehet veluk mert csak veszekedni tudnak velem es inkabb ha tehetem a szobamba maradok es ki sem jovok otthon.Gondoltam mar arra hogy ha van valami kaja akkor eldugdosom es akkor inkabb nem eszem akkor hogy kesobb legyen mit.Szoval mit tudnek tenni?Legyszi csak az irjon aki tud segiteni a negativ valaszokat hanyagoljuk.

2023. okt. 23. 21:00
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
64%

Kérjél több ennivalót. Biztos nem direkt éheztetnek, lehet, hogy nekik elég, ami átlagban jut egy főre, és eszükbe sem jut, hogy neked kevés.

Jó lenne, ha meg tudnád javítani, ami elszakadt. Nem biztos, hogy mindenből rögtön új kell.

2023. okt. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
64%
Hány éves vagy? Miért nem eszel a suliban?
2023. okt. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%
Szólni kell rokonnak, ha velük nem lehet beszélni.
2023. okt. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim válasza:
100%
Anyagi gondjaitok vannak?
2023. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
95%
Szia! Beszélj az osztályfőnökkel, hogy családsegítőn keresztül kaphass holmikat, pl Máltai Szeretetszolgálat vagy egyéb adományok révén. Az iskolában nem vagytok jogosultak ingyenes ebédre? Persze, az a hétvégéket nem oldja meg. Vagy írták már, nincs rokon, akinél kaphatnál enni? Szerintem mindenképpen próbálj segítséget kérni, éhesen sem a tanulás nem fog menni, sem az rendes fejlődése a szervezetednek.
2023. okt. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom mit lehet ezzel kezdeni, főleg, ha veszekednek veled, amikor beszélni próbálsz velük. Minden esetrepróbálj meg velük tényleg beszélni erről.

Ha anyagi gondjaitok vannak, én a szüleid helyében inkább kajára költenék és nem cigire - ergó a gyerekem ésa saját egészségem fontosabb.

Próbálkozz be rokonnál, nagyszülőknél, ha a városodban laknak.

Esetleg tanárnak szólni, akiben megbízol.


Volt egy barátnőm, náluk szigorúan az egész család keveset evett, ki volt mérve mindenkinek a fej adagja. Hatukra volt szűk egy kiló hús/ebéd és még maradt is nekik ( mármint annyi nyers húsból készült, ebből bőven volt ami szemét - bőr, csont, stb..), míg nálunk otthon egy étkezés alkalmával hármunkra a másfél is szépen elfogyott. A körettel hasonlóképp fukarok voltak, nem is szerettem hozzájuk menni vendégségbe, pedig volt hogy suli után néha úgy alakult, hogy ők vigyáztak rám. Nekik az volt a normális és minket néztek hülyének mennyit eszünk. Gyanítom el sem hitték, mert mindig ment "hát de ti olyan vékonyak vagytok, nem létezik..."

Lehet a szüleidnek is ez a normális.

2023. okt. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
10%
Nekik kéne mondani.
2023. okt. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon sajnállak. Szakad meg a szívem mikor ilyet olvasok. Muszaj segítséget kérjél,hivatalok vagy rokonok akikben bízol hogy segítsenek neked.

Veszelyes mert hiánybetegségek alakulnak ki es megbetegedhetsz. Egy nap összeesel. Vannak szervezetek. En sajnos kulfoldon lakom es jelenleg egy vasam sincs mindent számlákra ment es a mélyhűtő tartalmából élek, maskepp segítenék!

Ne hallgass kerj segítséget !!!

2023. okt. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
93%
Ez elég nagy baj. Kéne tartani otthon legalább egy kg kenyeret, vajat, felvágottakat és egy kis zöldséget, ha valakinek extrán szüksége lenne plusz ételre.
2023. okt. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
90%
2-es: a suliban nem ingyen van az ebéd, azt is kell fizetni.
2023. okt. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!