Mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú és bonyolult a sztori.

Apával, öcsémmel és mostohaanyummal élünk együtt 4-en.

Tudni kell apáról, hogy egy nagyon lobbanékony agresszív, és lusta, haszonleső ember, sajnos. Az elmúlt időben ő nem dolgozott sehol, mi hármunk öcsém és mostohaanyum bevételéből éltünk, apa az ujját se mozdította és úgy várta a pénzt mindenhonnan.

Ráadásul az utóbbi időben nagyon csúnyán viselkedett velem, kb zavargatott otthonról. Azt éreztette velem hogy teher vagyok ott, teher az amiért otthon van és eszik az ember. Leginkább ennek hatására döntöttem úgy, hogy kimegyek külföldre dolgozni egy évre, egyetem előtt. Hogy összeszedjem magam stabilan álljak és úgy kezdhessem majd el hogy mindent tudok magamnak állni amire szükségem van.

Már 3 hónapja kint vagyok. Hívtak otthonról, de apa csak most kezdett el velem beszélni, eddig egy szót sem, ő nem volt rám kíváncsi. Csak akkor talált meg, ha pénz kellett. És itt jön a probléma…

Azt gondoltam azzal ha kijövök megoldom a saját dolgom, nem leszek részese az otthoni pénzügyi gondoknak, mivel nem tudnak már rámfogni semmit hogy én is ott élek az én problémám is ugyanúgy, ezért majd én teljesen független leszek ettől. Hát nagyon tévedtem, mert így hogy kijöttem is megtalalálnak azzal hogy segítsek anyagilag… És elég bolond voltam már az első pillanattól is, mert én egy szóra küldtem. Annak ellenére hogy borzasztóan rosszul esett az hogy apát nem érdeklem de ha pénz kell eszébe jutok akkor jó vagyok, ezt elnyomtam magamban és utaltam. Nagyon nehéz volt lelkileg már akkor is. Teljesen érzelmi zsarolásba vagyok. Mert ha nem segítek én vagyok a k.csög, de nyilván hülye és naiv sem akarok lenni, hát a saját pénzemről van szó amiért én becsületesen megdolgozok. Én azért jöttem ki hogy magamra koncentráljak a saját életemre és építsem a jövőm, erre meg még itt is ezzel kell foglalkoznom.

Már több alkalommal kértek tőlem, hogy utaljak. Már kb 300 ezer Ft-nál tart a dolog. Mindig csak hitegetnek hívásban hogy munkát keresnek folyamatosan de nagyon nehéz, meg már most sikerülni látszik az egyik aztán mégsem lesz belőle semmi, aztán megint van egy másik mostmár beindulni látszik ez és majd visszaadják amennyivel tartoznak aztán megint semmi nincs belőle és így tovább.

És most megint kértek mégtöbbet mint eddig, számlákra meg mindenre. Itt telt be a pohár, mert mostmár nagyon felgyűltek bennem lelkileg a dolgok. Nagyon felőröl, kivagyok miatta, mert a pénzem meg fogy amit félre tudnék magamnak tenni. Már biztos hogy nem küldök többet, és ezért természetesen ők fognak megsértődni ahogy ez lenni szokott ilyenkor, tehát össze kell velük vesznem.

Így hazamenni sincs kedvem ami érthető, azt tudom csinálni hogy valamilyen más családtagomhoz megyek majd átmenetileg és majd megoldom. De én az életemben nem szeretnék ilyen lehúzó érdek embereket, és sajnos a közvetlen családomról van szó.

Irigylek néha másokat akiknek normális családjuk van, pont hogy a szülők támogatják a gyerekeiket főleg ilyen 21 éves korban amikor a gyerek az életét alapítja. Engem nemhogy nem támogatnak, de még nekem kell. Apa az én támogatásom várja, és ennek soha nem lesz vége csak hiteget ilyen olyan munkával. De ez nem mehet így, ha külön költözök majd és önálló életet élek is én támogassam úgy, hogy közöm sincs oda. És az a legrosszabb, hogy ez mind pénzkidobás mert azt sosem láttam vissza amennyivel már segítettem és szerintem nem is fogom, nem tudok benne bízni.

Ki mit tenne az én helyzetemben?



2023. okt. 26. 22:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb nem kell pénzt küldeni.
2023. okt. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Pénzcsapot elzárni, csak akkor tartani velük a kapcsolatot, ha tényleg téged keresnek és nem a pénzed kell.
2023. okt. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Amit elhatároztál: nem utalsz többet, oldják meg önerőből. Nem adsz többet semmit, de nem is kérsz egy darab gombot aem tőlük. A lelki terror meg arra hat, aki hagyja magát.
2023. okt. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene bármit tenned? Mármint mivel kapcsolatban?

Megszületett a döntésed. Ha kételkedsz magadban, (mert az ilyenek bármikor vissza tudnak rántani lelki zsarolással), akkor sajnos hosszútávú megoldás is kell, a nullán lévő önbizalmadt, ami biztosan tartaná a nemet, fel kell hozni.

2023. okt. 27. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Szia

Kérlek ne hagyd magad ennek a lelki terrornak! Csak magadat bántod vele. Csak és kizárólag magadra koncentrálj! A pénzed miatt keresnek sajnos, nem ez nem elég indok?

Az írásod alapján teljesen normális és rendes embernek tűnsz, aki nem érdemli meg ezt a terrort.

2023. okt. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Hogyhogy mit kellene csinálnod? Nyilván nem kellene utalnod, hanem megszakítanod a kapcsolatot.


De ezesetben ne számolj azzal, hogy otthon tudsz élni, míg egyetemre jársz.

2023. okt. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már kiírtad. Mondj nemet végre apádnak is, ne csak itt bizonygasd, hogy nem küldesz többet.
2023. okt. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez már a harmadik kérdésed... Az előzőekre is megírtuk, nem utalsz többet, kapcsolatot megszakítod. Más nem működik.
2023. okt. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Vuk-91 ***** válasza:
100%
Élősködnek rajtad. Nagy valószínűséggel egy nárcisztikus is. Az ilyet jobb lenne elkerülni, teljesen leszakadni tőle. És ha telefonon rád talál? Új telefonszám. Vagy telefonszám tiltása. Ha ő fenyegetőzik rendőrrel, szerintem joggal mondom hogy a törvény nem az ő oldalán áll, aki parazita módon a te bevételedből él meg, miközben nem hajlandó dolgozni, kifogásokat is keres, szóval ne... ne tápláld pénzzel. Hidd el, te fogod megjárni ha kitalál valamit. Ezért is érdemes lenne nem csak külföldön dolgoznod, hanem ott is élned. Új élet apád nélkül, de jó lenne.
2023. okt. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Hello. Ha utalsz, akkor hosszabb távon magaddal szúrsz ki. Kevesebb pénzed lesz és ráadásul zsarolni fognak tovább. A zsarolások egyre durvábbak és durvábbak lesznek. Jól írta az egyik válaszoló: a pénzcsapot el kell zárni.


Én ha a te helyzetedben lennék: Elzárnám a pénzcsapot. Ha interneten vagy telefonon zaklatnának akkor új SIM kártya illetve profilok tiltása. Mást nem lehet tenni.

2023. okt. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!