Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellene csinálnom házimunk...

Mit kellene csinálnom házimunka és tanulás után a szabadidőmben? Mi az, amibe nem kötnének bele a szüleim?

Figyelt kérdés

A szüleim rendszeresen belekötnek, ha otthon vagyok, hogy mindig csak a gépet/telefont lesem, ami nem értem miért baj, ha amúgy a jegyeimen (középiskola) nem látszik, házimunka rám eső része kész.

Ha kreatív dolgot csinálok (rajz, vagy valami kézműves cucc), akkor mindig nézek hozzá képet az arányok miatt, vagy videót, hogye hogy kell. Ez nem jó, mert ott a telefon. Meg amúgy is, ha folyton csak ilyeneket csinálnék, nagyon hamar megunnám.

Ha olvasok rendszeresen telefonról, mert a helyi könyvtárban már kb mindent olvastam, ami érdekelt, ők nem hajlandóak nekem könyvet venni, arra is húzzák a szájukat ha zsebpézből/diákmunkás pénzből magamnak veszek, meg különben sem akarom minden pénzem könyvekre költeni. Szóval ha olvasok az szintén a "már megint azt a szrt nyomogatod" kategória.

Ha történeteket írok, valamikor úgyis le kell gépelni wordbe, mert szoktam pályázatokra írásokat beküldeni. Szintén képernyő előtt töltött idő.

Ha a szüleimmel akarok beszélgetni, akkor apu lesi a tvt, nem is figyel rám. Anyu nyomkodja a telefonját, úgy tesz, mintha nem hallana, és közben fancsali pofákat vág, aztán ha szóvá teszem még meg is sértődik.

Ha közös programot akarok velük csinálni, tök mindegy, hogy most az van, hogy gyerünk el valahová, társasozzunk, bármi, apu részéről mindig az a válasz, hogy nem. Anyu is többnyire nemet mond, de ha mégis belemegy, akkor pofákat vág végig, mondogatja, hogy mennyire nincs ehhez kedve, aztán még el is mondja, hogy örüljek, hogy csinál velem valamit közösen. Olyan program, amit ő javasolna, nincs, ha megkérdezem, hogy mit csináljunk együtt, akkor rendszerint az a válasz, hogy semmit.

Helyi barátaim már nincsenek, de amikor voltak, akkor is mindig megjegyzéseket kaptam, hogy milyen sok, ha heti kétszer elmegyek velük talizni falun belül. A középiskola óta ha szünetben találkozni akarok a barátaimmal, akkor el kell, hogy utazzak másik városba, na ebből egy nyári szünetben a heti-kétheti egy már szerintük sok. Egyszer egy barátommal úgy taliztam, hogy reggel a nyolckor ott voltam a városba (tehát itthon hétkor szálltam vonatra) és a délután hármas vonattal jöttem haza, négyre otthon voltam, és erre kaotam megjegyzéseket arra, hogy mi tartott ilyen sokáig, későn jöttem (16 voltam ekkor, és a délután négy későn van az őszi szünetben... Még csak nem is sötétedett...), meg miről tudtam én ennyit beszélgetni. Holott az illetőt 10 hónapig nem is láttam addig. Ha pár évente kétszer ott alszok egy barátomnál, az is túl sok.

Ha otthon edzek, akkor hallgatok közbe zenét, vagy valamit, akkor ismét bele lehet kötni, hogy telefon. Ugyanez, ha egyedül/kutyával futni vagyok, esetleg megspékelve a barátokkal találkozós kifogással.

Ha mondjuk a szomszéd város uszodájába járnék át, akkor is a túl sokat vagyok nem itthon problémájuk van.

Külön órákra nem iratnak be, bár amióta kolis vagyok nem is férne be úgy, hogy legyen itthon látszatja, hogy addig se a telefon és társai.



Akkor mégis mit lehet csinálni amibe nem kötnek bele?


2022. jan. 1. 15:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Ettől független csinálhatod amit szeretnél nem? Akkor csak el kell engedni a megjegyzéseket.
2022. jan. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%
Te kamaszodsz, ezért túlérzékeny vagy. A szüleid klimaxolnak, ezért undokak. Ez van.
2022. jan. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

A végén volt a lényeg, kolis vagy. Menj ritkábban haza, a hosszabb szünetekben pedig el kell nekik mondani minden alkalommal, hogy már x éves vagy, próbáljanak meg szabadabban engedni.

Egyébként élek a gyanúval, hogy számukra a megfelelő elfoglaltság az lenne, ha te is ott nyomogatnád a telefont a tv előtt, mert akkor "együtt" vagytok szerintük.

2022. jan. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Tök jók a szüleid, hogy akármit csinálsz, ami egy értelmes elfoglaltság (sportolsz, kreatívkodsz,írsz), akkor is belekötnek,hogy miért van ott a telefon. És közben meg ha te beszélsz hozzájuk, oda se figyelnek, és mobilt nyomkodnak? Nem irigyellek.
2022. jan. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#1 Persze, csinálhatom, csak zavaróak a folyamatos megjegyzések, pláne hogy gyakran veszekedés van belőle a részükről.(Főleg anyu részéről)


#3 Nem tudok ritkábban hazamenni. Nálunk koliban nem lehet bent maradni hétvégén.(Még mindig középiskola) Ha pedig a korommal jövök, akkor meg jön az "amíg én tartalak el/amíg itthon laksz beleszólhatok" duma, amiből mindig vita van, független attól, hogy 14 éves korom óta nincs olyan, hogy eltiltanak bármitől is.


#3 Én sem értem, hogy miért baj, ha valami értelmes elfoglaltságot telefonnal együtt csinálok. Ha meg nem telefon, akkor az a baj, hogy elmegyek... Apu nem telefonozik, ő simán ignorál, mert nézi a Tv-t(egyébként mindig, amikor nem alszik, vagy dolgozik), csak anyu nyomkodja a telefont. Anyu azzal magyarázza, hogy nála más, mert ő kevesebbet használja az övét, "ő nem függő, én meg igen". Bár amúgy ő is gyakran ignorál telefon nélkül is...

2022. jan. 1. 15:55
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hülyék a szüleid....az, hogy apád ott bambul a tévé előtt, mitől jobb, mintba telefon, amelyen ráadásul hasznos infókat keresel, csinálsz
2022. jan. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerinten szembesíteni kellene őket azzal, hogy te is egy személy vagy és van életed, érdeklődési köröd. Ha piszkálnak valamivel, mondd nekik, hogy gyertek ide 5 percre, megmutatom mit csinálok. Ezt meg ezt olvasom. Ezt rajzolom, ezt az edzést csinálom. Ez a kedvenc zeném. Holnap elmegyek x barátommal találkozni, aki..... Aztán kérdezd meg, konkrétan mi a kifogásuk ellene, ha a lecke és a házimunka valóban (!) kész van.
2022. jan. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Számtalanszor eljárszottam, hogy megmutatom, de nem érdekli őket. Ha megkérdezem, hogy jó, akkor mit csináljak itthon, ha nem tetszik, hogy eljárkálok, akkor az a vákasz, hogy "há csak ne nyomkodd annyit azokat a szrokat"
2022. jan. 1. 19:01
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

Kolis vagy, miért jársz haza?


Komolyan kérdem. Maradj a koliban, és akkor azt csinálhatod hétvégente, amit akarsz.

2022. jan. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Azért járok haza, mert nem lehet hétvégén bent maradni.
2022. jan. 2. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!