Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megszakitsam szülőkkel a...

Megszakitsam szülőkkel a kapcsolatot azzal fenyegetnek megszakitsák a kapcsolatot velem és kitagadnak az örökségből ha nem megyek férhez és vállalok gyereket 2 éven belül?

Figyelt kérdés
2023. okt. 31. 19:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%
Ezek téged nem szeretnek, csak használnának a saját céljaikra. Én nem foglalkoznék velük. A köteles rész valóban jár. Kitagadni teljesen csak nagyon nyomós, törvényben meghatározott okok alapján lehet bárkit. Pl. ha megpróbálta megölni a szülőt, vagy hasonlók. Nem vagy köteles akkor házasodni és gyereket szülni, amikor ők akarják. Én megmondanám nekik, hogy nem vagyok a tulajdonuk, amivel azt csinálnak, amit akarnak.
2023. okt. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%
Az előző kiválóan összefoglalt mindent, ezt én sem tudtam volna jobban megfogalmazni.
2023. okt. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
61%
9es,pl ha van testvér,és papíron veszi meg az ingatlant.?
2023. okt. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
57%
Szakítsd
2023. okt. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
82%

Kitagadni valóban nem lehet ilyen indokkal senkit, de arra igen sokféle megoldás van, hogy a szülő megoldja, a gyereke ne örökölje meg a lakását, tehát kötelesrésszel érveli ilyen helyzetben naivitás.


Pl. köthet eltartási szerződést a másik gyerekével, aki volt olyan "rendes", hogy szépen, szófogadó gyerekként megházasodott és gyereket is vállalt, vagy köthet akár egy idegennel is. Ha nem hal meg 2 éven belül a szülő, semmi nem jár a másik gyerekének. Eladhatja a lakását bárkinek és a pénzt "eltapsolja", ezzel azonnal meg lehet oldani, hogy semmit ne kapjon a gyerek. A végeredmény ugyanaz, mintha kitagadná, csak még rosszabb, mert így kötelesrész se jár.


Kérdező, a szüleid gondolkodása elavult, korlátolt, sajnálatos, hogy egyes emberek képesek ilyen zsarolásra és azt hiszik, ezzel még jót is tesznek a gyereküknek.

2023. okt. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
81%

15-ös: Igazad van. Sőt, a leendő örökséget még fel is élhetik addig. Én emiatt sosem apelláltam örökségre. Igaz, örököltem is többször életemben, de ha a felmenőim felélték volna és nekem nem maradt volna, vagy kevesebb, nem haragudtam volna rájuk, mert amíg éltek, az övék volt.

A kérdező élje nyugodtan az életét és törekedjen saját egzsiztenciára. Ha szerez magának valamit, már nem lesz kiszolgáltatva és ha még örököl vanalmit, az bónusz lesz.

Sokan pl. az öregkori gondozásukat is csak úgy tudják megszervezni, hogy eladják a lakásukat és az árából idősotthonba mennek.

2023. nov. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
86%
Nem éri meg az az örökség ezt a cirkuszt. Felőlem fel is dugjatnák maguknak a nagy örökséget, de biztos egyiküknek sem hagyom, hogy beleugasson az én életembe. Minél hamarabb szakítsd meg te a kapcsolatot velük, és vége, élheted boldogan tovább az életet holtteher nélkül.
2023. nov. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
76%

És hoztak neked férjet is?

Vagy mire gondolnak pontosan?

2023. nov. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
71%

15: De a szülők vélhetően még túl fiatalok ezekhez a rendelkezésekhez, lehet, 45-50 év múlva lenne nekik ez aktuális.

Felélnék maguk alól a saját vagyonukat csak hogy 50 év múlva - ha egyáltalán él még a Kérdező - ne örököljön?

És addig szívnak emiatt ők maguk is?:)

2023. nov. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
86%
3: A pénz is örökség, nem csak a ház.
2023. nov. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!