Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az egyetlen megoldás az, ha...

Az egyetlen megoldás az, ha minden kapcsolatot megszakítok az anyámmal?

Figyelt kérdés
Az az érzésem, hogy anyám születésemtől kezdve utál. Tudom sokan mondják, hogy minden anya szereti a gyermekét, de ez nem így van és én sosem éreztem az anyai szeretetet. Gyerekként mindenért magamat okoltam és állandó jelleggel bűntudatot éreztem. Külső szemmel egy tökéletes család vagyunk és szerető szüleim vannak, azonban úgy vettem észre, hogy anyám részéről a gyermekvállalás csupán a társadalmi normáknak való megfelelés miatt történt.Bár fizikailag ritkán bántott (volt rá eset, hogy megvert) inkább szellemileg épített le. Soha semmi sem tetszett/tetszik neki. Kritizálja a külsőm,az öltözködésem , a beszédem a terveimet, egyszerűen mindent. Ahogy felnőttem, mert most már 23 éves vagyok, ledöbbenve tapasztaltam más emberek szüleinek szerető hozzáállását. Anyám szerint egy utolsó senkiházi vagyok, életképtelen, balfa**. Nem egyszer le*urvázott és mindenfélének lehordott. Hozzáteszem mindíg jól teljesítettem az iskolában, ellenben a legkisebb hibáért is óriási büntetést kaptam. Az öcsémmel teljesen más, bár vele szemben is sokszor rossz, valahogy őt szereti. Hozzáteszem az ország legerősebb egyetemén végeztem 2 szakon is alap és mesterképzést (nem Magyarországon élek), dolgozom, nemrég kaptam ajánlatot egy nagyon híres kutatóintézettől és tervezem, hogy doktorálok genetikából. Anyám számára ez nem nagy dolog. Általában ignorálom, de gyakran ígyis képes nagyon megbántani. Nem lehet vele beszélni erről a témáról, ugyanis ő egy tökéletes anya és ha bármit rosszul tesz, azt én hoztam ki belőle. Sajnos azt érzem az az egyetlen megoldás, ha kizárom az életemből, de ez nehéz a testvérem és apám miatt. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Hogyan oldotta meg?

2023. szept. 23. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Miért nehéz egy olyan apa és testvér miatt akik nem hajlandók megvédeni téged? Úgy érzed, ők szeretnek? Akit én szeretek azt nem hagyom bántani.
2023. szept. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Hasonló. Már vagy 20 éve nem beszéltünk, amikor meghalt az istenített bátyám és rájöttek, hogy tök egyedül maradtak. Így hát elkezdtek nyitni felém és lám normálisan is tudnak velem viselkedni. De az a helyzet hogy nem lehet kitörölni a megtörtént dolgokat.nem tudom elfelejteni. Úgyhogy olyan mesterkélt az egész.
2023. szept. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Miért nehéz?Ha öcséd és apád látni akarnak,akkor majd mennek ők.
2023. szept. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
Nem kell teljesen emgszakítani csak minimálisra fogni.
2023. szept. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
34%

Abból amit leírtál lehet hogy nárcisztikus.

Javaslom a következő könyvet:

Lindsay C. Gibson: Érzelmileg éretlen szülők felnőtt gyerekei

2023. szept. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Végig olvasva had hozzak előbb ítéletet. Ahogy látom ez a tipikus brutálisan mérgező szülő, és az átlagos sose jön rá, csak kicsit azt is max felnőttként kategória. Azt javaslom, hogy verd magad szájba akárhányszor megfogalmazódik a gondolat, hogy esetleg ne zárd ki most azonnal az életedből.


Azzal tartod a kapcsolatot, akivel akarod. Vele nem akarod.

Én úgy oldottam ezt meg, hogy mikor hívtak ide-oda, megkérdeztem, hogy ott lesz-e az, akit többé nem látok. Ha igen, akkor nem megyek, ha nem akkor megyek. Mostani pillanatig nem is tudtam, hogy ezt is meg kell oldani, és én megtettem. Mindenkinek mondtam aki kérdezte, hogy akit, és miért zártam ki az életemből, és hogy ne szervezzenek velem többé olyat, aminek köze van ahhoz. Ennyi.

2023. szept. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!