Miért ilyen anyukám?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszu lesz,hisz kb az egesz 16 evemet elfogom meselni,elore is ne haragudjatok.(HA NEM BIROD AZ ONGYILKOSSAG TEMAT,KERLEK,NE OLVASD EL!)


Anyukamnak mar volt 5 fiu gyermeke amikor en jottem,egy kulon apatol.Apukam es anyukam reg ota ismertek egymast,anyukam altalanosban ismerte meg apukamat (anyu 10 evvel idosebb nala).Amikor apukam 23 korul volt akkor jottek ossze.Teljesen elfogadta a tesoimat,ugy szerette oket mint a sajatjait.Tesoim nagyon szerettek apukam,mert nekik az apukaja alkoholista.Sokszor volt h reszegen ment haza,ha anyukamat bantalmazta verbalisan es fizikailag is.Sokszor verekedtek anyuval,de voltak a 14 ev hazassag alatt olyan idoszakai amikor 1 evre letette az alkoholt.Olyankor nagyon szeretheto es normalis volt batyaim elmondasa szerint.Viszont az utolso evekben nagyon belehuzott az ivaszatba.Az en apukam biztonsagot nyujtott nekik.Amit vele toltottek karacsonyt mai napig 'eletuk legjobb karacsonyanak' emlegetik.Tudni kell anyukamat elhagyta apukaja szinten kicsikent,anyukaja pedig az uj ferje miatt kidobta ot mindossze 19 evesen,ezert ment ossze tesoim apukajahoz,h legyen hol elnie.


Ennek az egesz szep dolognak en tettem be a nagykaput azzal,h anyukam terhes lett velem.Anyu mar nem akart gyereket,mivel volt mar neki 5,viszont apukam nagyon akart,igy beleegyezett.Amikor anya 6 honapos terhes volt apukam benyogte az unalmast es azt akarta h vetessenek el.Anyukam totalisan kiakadt,es mondta h nem akarja tobbet latni.Apukam a nevere se vett,ekkor jelent meg ujra a tesoim apukaja az eletunkbe.O nevelt ugy anyuval,mint a sajat lanyat.Az o nevet hordom,azok utan h az en apukam nem akart a nevere venni.Tesoim apukaja es anyukam sose jottek ossze ujra,hiaba neveltek egyutt.Minden hetvegen jott latogatni,amig vissza nem esett.Megint ivott,sokat.Lehettem 6 eves amikor meg akarta anyukamat verni,es a batyaim dobtak ki a hazunkbol.Sajnos azota irtozok attol,ha valaki lereszegedik,es felek attol h ok is olyan agresszivak lesznek mint o volt.Ettol fuggetlenul,mostanra igaz h iszik,de nem annyit mint regen.Szeretem az apukajukat,ugy tekintek ra mint a sajatomra.Halas vagyok neki.


Anyukam kiskoromban nagyon ra volt arra szallva h ha ideges volt,rajtam toltotte ki.Ha valami rosszat csinaltam,rogton elhordott minden csalodasnak es k@rvanak.H nem lesz belolem semmi,stb.


Sajnos volt egy nagyon depressziv idoszakom,amikor az iskolamban bantottak verbalisan.Egeszen 4.-es korom ota nagyon keves ez miatt az onbizalmam,es egyszeruen nem tudom magam elfogadni.5.-ben iskolat valtottam,de a masik suliba nem csak verbalisan,de fizikailag is bantottak 1 even at.Ez altal 11 eves korom ota depresszioval kuzdok.Ebben kozre jatszott az is,h nem tudtam apukam miert ment el,es magamat okoltam miatta.Elkezdtem vagdosni magam,14 evesen tudtam azzal leallni.


A sok sulis bantasok miatt amikor tavaly kozepsuliba jottem,es meg tudtam h azok lesznek az osztalytarsaim akik regen bantottak undorral es gyomorgorccsel mentem suliba.Mar amikor mentem.Sokszor inkabb beadtam azt h 'beteg' vagyok,csak h itthon lehessek es ne kelljen bemennem.Ez odaig fajult h a testem inkabb lebetegitette magat tenyleg csak h ne kelljen mennem.Akkor nagyon sokat veszekedtem anyukammal,mert nem ertette meg miert csinaltam azt,mert a mult volt a sok bantalmazas,es nem most tortenik.Nem ertette meg,h felek bemenni,h ugyan azon at kell majd mennem ujra es ujra.Rengeteg vitank volt ez altal,es sokat sertegetett.H en csak egy csalodas vagyok,h a tesoimtol elvettem a sajat apjukat,h jobb lenne ha nem lennek,stb..Nem fogom semmire se vinni az eletbe,es meg ezeknek a tarsai.Tesoim a gyerekkoruk altal nem nagyon tudjak kifejezni a szeretetet amit ereznek,mert nem tudjak h es mikepp kene.Legnagyobbik batyam (31) nagyon elzarkozo szemely.2.legidosebb batyam (28) magabiztos,de annyira nem talalja a helyet szerintem..O is inkabb kemeny,mint h kimutassa az erzeseit.3.legidosebb (26) tesom talan az,aki a legridegebb.O nem szereti az oleleseket,semmi ilyesmit.Sose mondja h szeretlek.4.tesom (25) egy szeretet bomba..Regen meg a drogba menekult a sok trauma miatt meg kozepsulis idejeben.Azota csak fuvezik,es hihetetlen buszke vagyok ra.Ot is sokan bantottak a suliba,es csodalom h megis ilyen nagy szive van.Ott segit ahol tud.A legfiatalabb batyam (20) pedig a szamitogepezesbe temetkezik.Duhkezeles problemai vannak,stb...


Nekem a legfontosabbak a testvereim,es mindig is rosszul ereztem magam azert mert az o apukajuk tobbet foglalkozott velem mint veluk,hiaba nem az en hibam..Anyukam serto mondatai csak ra tettek erre egy lapattal,egeszen addig,amig iden be nem gyogyszereztem magam.Amint bevettem a tablettakat,megbantam,mert akkor ugrottak be a fejembe a batyaim.H ok mennyit tettek ertem,hiaba nem mutattak ki szavakban a szeretetuket felem,tettekben megtettek.A legfiatalabb es a 4.legidosebb tesom lakik meg velunk.Befutottam a szobalyukba,sirva.Az idosebb tesom ejszakas volt,igy aludt,de amint hallotta h sirok felpattant es kerdezte mi a baj.Annyira sirtam h annyit birtam kinyogni h "gyogyszer".Eloszor kerdezgette h mivan vele,miben segithet.Majd par pillanat mulva lattam az arcan h le esett neki az egesz szituacio.Rogton megkerdezte h mennyit vettem be.Eloszor nem akartam elmondani,csak annyit mondogattam h "sajnalom".Ami persze neki egyaltalan nem segitett.Kerdezgette tovabbra is,amint kinyogtem h 1 helyett 4et vettem be.Kirohant a konyhaba h megnezze mit lehet akkor csinalni ha valaki tuladagolja magat.Felhivta a legnagyobbik batyam,mert tudja h o az az ember aki nekem a biztos pontom,ahol mindig is biztonsagban ereztem magam.Tudta,h felek a korhazaktol,es azt is tudta,h ruhellek hanyni.10 percen at konyorgott h menjunk,segit benne,csak jojjon ki belolem.Csak raztam a fejem.Nem akartam,de amikor hallottam mennyire a siras szelen van es h remeg a hangja tudtam h legalabb erte meg kell tennem,hiaba utalom annyira az erzest.Kedves anyukam mikozben batyam segitett nekem a WC-n oda setalt ki a szobalyabol,es annyit nyogott oda h "bezaratlak a pszichiatriara."

Sokkal jobban elkezdtem sirni,es kiabalni h legalabb ilyenkor miert nem tud kicsit is szeretni es torodni velem.Nem hatotta meg egyaltalan.Regen mindig mondtam neki h nem vagyok jol,valami nem stimmel velem lelkileg,es segitsegre van szuksegem (a vagdosas is egy ilyen jel volt,csak nem erdekelte hiaba tudta).Mindig legyintett,es annyit mondott h majd kinovom,es semmi bajom.


Azota jobban vagyok,tudok ujra boldog lenni.Hiaba nem vagyok annyira depressziv mar,erzem meg mindig es tudom is h valami baj van velem.Honapok ota nezek utana a tuneteimnek amit produkalok mint emberileg es erzelmileg is.Szorongas,ADHD,depresszio es Bipolaris szemelyisegzavart eszlelt enyhen nalam a pszichologusom.El nem tudom mondani mennyire rosszul lettem ezek hallatan..Remelem,az elet jobbra fordul majd nalam is.Es remelem,h masnak nem lesznek olyan problemai mint nekem.


Koszonom ha vegig olvastad!



nov. 7. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
8%

De ne működj közre az Öngyilkosságban. Akkor Te is börtönbe mész, hosszú-hosszú évekre. A Rendőrök bilincsben visznek el Téged!

Btk. 162. §

Aki Mást öngyilkosságra rábír, vagy ennek elkövetéséhez segítséget nyújt, ha az öngyilkosságot megkísérlik vagy elkövetik, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel Büntethető.

nov. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy összefoglalhatnád azért szerintem, hidd el többen elolvasnák.
nov. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem közreműködő volt, ő akart öngyilkos lenni gyógyszerrel, és a testvérei segítettek rajta, hogy életben maradjon.
nov. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom a helyzetet. Csak annyit szeretnék, hogy tarts ki, nem lesz ez mindig így. Sajnos amíg kisebbek vagyunk és rá vagyunk utalva egy családra, hajlamosak vagyunk azt érezni, hogy ez a világ, pedig nem. Te magadnak sokkal jobb és boldogabb életet fogsz majd élni, ha nem hagyod, hogy ezek befolyásoljanak, eltérítsenek. Előbb utóbb ki fogsz jönni ebből a közegből, és úgy lesz minden ahogy szeretnéd, ha ügyes vagy, tényleg csak rajtad múlik. És akkor nem kell, hogy szeressen anyukád. Sajnálatos hogy nem teszi, de ez nem a te hibád. Ha jó emberekkel veszed magad körül, mint a bátyjáid, de ha jól választasz, akkor majd a párod és a barátaid, akkor majd ők szeretnek helyettük is, és mindemellett elsősorban szeresd magad. Mert magaddal leszel a világon a legtöbbet, és magaddal tudod a legtöbb jót tenni. Engem sem szeretett anyum, de most mondhatom, hogy boldog vagyok, jó életem van. Nem tökéletes, de nekem az, és a magam ura vagyok, és nem hiányzik már. Az övé sem, de senki más gyámolítása sem. Ha szeretnél itt beszélgetni írj nyugodtan, válaszolok :) és ne add fel, nagyon kár lenne, tök sok jó dolog vár még, de ha jól értem már kijöttél ebből szerencsére. Nem szabad hogy más elvegye az életed, akkor sem ha az az anyukád.
nov. 8. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, mert a kérdésre, hogy miért ilyen anyukád, arra nem válaszoltam. Nagyon sok rossz dolgot átélt sajnos ő is, már nem tud úgy mérlegelni, és már rég elvesztette az igazi önmagát. Sajnos ezzel már nem tudsz mit tenni, a cél az, hogy te ne kerülj ebbe az állapotba. (És egy zárójeles dolog amit még az előbb akartam: én azt gondolom, hogy nem az alkohol okozza az ilyen agresszív embereket. Aki ezt csinálja alkohol hatására, az amúgy is ilyen, csak el tudja nyomni. Ilyenkor meg elég ,,bátor" lesz hozzá. Nem minden részeg ilyen szerencsére. Aki részegen ilyen, azt józanul is kerülni kell, én azt mondom.
nov. 8. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Anyád egy beteg gonosz g3ci. Férje se véletlen lett alkoholista, a másik meg elhagyta. Te nem tehetsz semmiről. Lépj le onnan ahogy tudsz és minimalizáld anyáddal a kapcsolatot, mert egy nagyon beteg és gonosz ember.
nov. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg elmebeteg...Minnél tovább élsz vele, annál több mentális problémád lesz neked is.

Meneküljetek onnan mindannyian.

nov. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen környezetben, ezzel a háttérrel simán mutathatsz border vagy bipolaris, adhd-s depressziós tüneteket, holott lehet, hogy nem állnak fenn nálad ezek a problémák.


Anyád és a közeg generálhat ilyet.


Járj rendszeresen pszichológushoz...

nov. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!