Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszafizessem a pénzt szüleim...

Visszafizessem a pénzt szüleimnek?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, idén kezdtem az egyetemet és koliban lakok, viszont az első félév után itt fogom hagyni ezt a szakot, mert nem tetszik. Szerintetek ebben az esetben vissza kéne fizetnem anyáéknak a pénzt, amit a kollégiumra költöttek (úgymond feleslegesen)?

nov. 13. 11:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Kérdezd meg tőlük.
nov. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Ajánld fel, ők meg majd válaszolnak valamit
nov. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Tűztévesztő Színszerész ***** válasza:
80%

Szerintem úgy volna igazságos, ha felajánlanád, hogy visszafizeted, aztán a szüleiden múlik, hogy elfogadják, avagy nem.

Én nem fogadnám el a helyében, de jól esne a gesztus.

nov. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%
HA van sok pénzed, pl. örököltél, akkor fizesd vissza, egyéb esetben nem tudom, miből fizetnéd vissza, ha eddig nappalin tanultál. Ezért hitelt semmiképp ne vegyél fel!
nov. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon rendes dolog tőled 🥰

Én megkérdezném a helyedben, de szülőként nem hiszem, hogy elvárnám, azért itt gondolom, nem több százezerről van szó. Nem egy fél-egymillás tandíj ment a kukába.

nov. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%
Ha csak a szakot hagyod ott, nem fog kelleni a koli utána is?
nov. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Kérdezd meg, én nem fogadnám el a fiamtól.
nov. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
11%
Nekem fel se merült volna mert egy vasam se volt. Igaz államin voltam és nem is kolis hanem bejárós.
nov. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
12%

Bennem fel sem merült volna hasonló. Sőt, szerintem értelmes vagy ha egy félév után ott hagyod. Sok ismerősőm volt az egyetemtől, aki évekig szenvedett az egyetemen ugyanazon a szakon, ha az első félév után ott hagyják, nem lett volna semmi.

Egyébként ha azért "nem tetszik" mert igazából végig buliztad az egészet és semmit sem tanultál, és megint mész egyetemre, akkor figyelj oda legközelebb hogy rendszeresen tanulj. Nem bűn szerintem egy félévet elbulizni, de ne teljenek el így évek.

nov. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%

Fizesd vissza, vagy legalábbis ajánld fel. Ha nem akarják, persze ne erőltesd.

Miért 20 évesen kezdted az egyetemet? Korábban már elcsúszott 1-2 év? Mert így tényleg bosszantóbb, hogy még mindig keresed, mibe akarsz belefogni.

nov. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!