Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám "kibékíteni" a...

Hogyan tudnám "kibékíteni" a szüleimet?

Figyelt kérdés

Nos az van, hogy nincs nap, hogy Apukám ne piszkálná valamiért Anyukámat.

És nem mindig csak piszkálgatásról van szó, Apukám hirtelen haragú, Anyukámnak meg ha elpattant a végső idegszála is, na akkor mintha két oroszlán üvöltene egymással. Hát ne tudjátok meg milyen. :'D


Na de, ne ilyen ütésváltásokra gondoljatok, Apukám csak szavakkal bántja Anyukámat. Régebben volt már egy komolyabb konfliktus, amiből majdnem verés lett, de Hálisten kellő pillanatban leállt Apukám.

Tehát a legkisebb dologért is egyből megtalálja (például ha nem vasalt ki egy ruhadarabot), és olyan trágár módon szidja egyből, hogy már én érzem rosszul magam.

És ezt így napi szinten 2-szer, 3-szor minimum. Aztán határ a csillagos ég...

Még akkor is ezt csinálja, amikor hétvége van, végre mindenki szusszan egyet, jókat beszélgetünk, és valahogyan mindig elrontja Apukám a hangulatot. Nagyon hiányos a család minőségi ideje. Sajnos.

Anyukám már teljesen depressziós, folyton sír, retteg már attól, ha Apukám jön hazafelé.

Mert azért a szavak sokszor jobban tudnak fájni.

És igazából Apukám folyton nekem panaszkodik, hogy mennyi mindent elcseszett Anya az életükben, és Anyukám is nekem panaszkodik, hogy mennyire utál hazajönni, mert folyton ez várja.

Apukám egyébként azért neheztel ennyire Anyukámra, mert Anya elég "introvertált", ha jön hozzánk egy vagy több vendég, akkor elég rosszul találja fel magát.

Van egy bátyám, Ő egyre inkább Anyukám ellen fordul, csak úgy, mint Apukám. Sokszor mintha már Ő is direkt cseszegetné.

Én viszont már kezdek ebbe beleőrűlni, nagyon érzékeny vagyok/empatikus vagyok, emiatt teljesen átérzem Anya érzéseit, amikor Apukám hozzávágja azokat a szavakat. Mintha a kutyája lenne. De nem is, egy kutyussal sem szabad így beszélni. Inkább olyan, mintha az alattvalója lenne, akit a legkisebb hibákért is meg kell szidni.

Csak olyan rossz, a barátnőmnek a szülei szeretik egymást, bennük meg van az, amilyennek egy szülőnek lennie kell.

Még régebben írtam egy verset és rajzoltam a Szüleimnek, hogy beküljenek ki örökre, de semmit sem ért. Bár akkor még elég kicsi voltam.

Szerintetek lehet valamit kezdeni ezzel a helyzettel?

Én már nem bírom ezt hallgatni, nincs senki akire támaszkodhatnék, Apukám velem nagyon jófej, és Őt sem szeretném emiatt cserbenhagyni, hogy aztán Anyukámnak kibeszéljem Őt. Viszont Anyukámról sem szeretnék semmi rosszat mondani a háta mögött.

Van bármi "megoldás" erre? Vagy engedjem el a témát?



nov. 17. 20:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Te semmit nem tudsz ezzel tenni azért, mert te nem tudod megváltoztatni apukád anyukád iránti érzéseit.

Lehet higy a válás lenne a legjobb mondenkinek. Mert úgy néz ki hogy ebben a családban mindenki boldogtalan. Hidd el sokszor nem nagy tragédia a válás. Anyukád nyugodtan menne haza, apukádnak se kellene vádolni senkit az élete miatt. Ti se mennétek haza veszekedésre.

nov. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Sehogy! Apád egy idegbeteg állat, anyád meg mentálisan sérül folyamatosan. Ez javulni nem fog, csak eldurvulni. Váljanak el és hagyják békén egymást! Mindenkinek az lesz a legjobb.
nov. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerek a szüleit egységnek tekinti, pedig két különböző emberből áll ez a látszólagos egység. Aztán az évek, évtizedek alatt az emberek személyiségének egyre inkább kiderülnek olyan oldalai is, amik korábban rejtve voltak és így fokozatosan előjönnek olyan ellentétek is, amik korábban rejtve voltak. A két félnek kell a gondokat megoldani, esetleg egy házassági tanácsadásra elmehetnek pszichológushoz.
nov. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Válás lesz a megoldás.

Sokkal, de sokkal hamarabb kellett volna.

nov. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha apukád veled jófej, akkor érdemes lenne elmondanod neki, hogy mennyire kikészít téged, amikor anyukáddal csúnyán beszél. Talán legalább előtted visszafogja majd magát. De nem ez lenne az igazi megoldás, ezt te is tudod.
nov. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ohh gondoltam hogy ez lesz az egyetlen megoldás. :(

De pont ez az, hogy Apukám folyton mondja Anyukámnak, hogy költözzön föl a lakásba (családi házban lakunk, és albéreltbe ki van adva egy belvárosi lakásunk), de Ő meg annyira elkényelmesedett Apukám pénze mellett, hogy nem akar "válni" (nincsenek összeházasodva).

Szerintem több sebből vérzik itt minden, úgyhogy nem is nagyon piszkálom tovább a témát. :'D

Egyébként köszönöm hogy ennyien válaszoltatok ilyen hamar.

nov. 17. 21:51
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben beszélgess el anyukáddal hogy ideje lenne változtatni, mert nem biztos hogy belegondol hogy ez titeket gyerekeket milyen rosszul érint (még ha apukád is az agresszor). A gyerek életét tönkreteheti a szülei veszekedése. Költözzön fel a lakásba és külön fognak élni. Ehhez az kell hogy anyukád el tudja tartani magát. Ti bármikor meg tudjátok látogatni mindkét szülőt bárhol laktok.
nov. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ő meg annyira elkényelmesedett Apukám pénze mellett, hogy nem akar "válni" (nincsenek összeházasodva)"

Anyukád is eljár munkába vagy nincs semmi saját bevétele?

Miért kell mindent neki csinélnia pl. vasalnia?

Ha valakitől fél, akkor nem szeretheti, teljasen ki van szolgáltatva neki.

nov. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Most jutott eszembe, hogy a másik ok, ami miatt nem akar költözni, azok az állatok.

Rengeteg féle állatunk van, kutya, macska, tyúk, papagáj, stb.

És nyilván a tyúkok nem jöhetnek a lakásba, Apukámnak pedig semmi köze hozzájuk, mind Anyukámé.


Igen dolgozik, az is mondjuk eléggé kikészíti.

nov. 17. 22:35
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A tyúk használtat, a család békessége érdekében fel kell áldozni barmilyen kegyetlenül hangzik. Ha dolgozik akkor meglesz egyedül is, a számlákat ki tudja fizetni.
nov. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!