Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A mostohaanyám folyton úgy...

A mostohaanyám folyton úgy beszél rólam mintha ő lenne az anyám. És ez engem zavar. Hogy mondjam meg neki?

Figyelt kérdés

Nagyon irritál, hogy folyamatosan lányomnak hív valamint, hogy másoknak azt mondja, hogy ő a biológiai anyám.

Hogy mondjam meg neki?

Mindenen fel tudja húzni magát ha valami nem úgy sikerül ahogy ő azt kigondolta, és mindenen meg tud sértődni. Nem szeretném megint hallgatni ahogy órákon, napokon, heteken keresztül puffog velem vagy le-le ordít.



nov. 20. 07:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi történt az édesanyáddal?
nov. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%

16 éven aluliak ide nem regisztrálhatnak.

Nyilván szeret, odafigyel rád, gondoskodik rólad. Te meg lázadó kamaszként hisztizel.

nov. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

17 vagyok.

Hamarosan 18, de nem ez a lényeg.


Az édesanyám kiskoromban vert. Rendszeresen jártam kórházba törésekkel, zúzódásokkal, vérzésekkel, és meg sorolhatnám.

Édesapámnak nem mertem szólni, mert mindig azt mondta anyám, hogy ha megtudja, hogy elmondtam neki akár egy pofont is megöli magát is és engem is. Bár sokszor próbált megölni az évek alatt. Egy egy este arra keltem hogy a konyhában kutat... Kést keresett. Aztán az ágyamnak rontott vele. Meg még sorolhatnám.

Szóval nem egy pillanatig sem vagyok lazadó mert már 4 éves korom óta vertek (7 eves koromig videókra is vette őket... ) és terrorizáltak ha csak megszólaltam, vagy ha máshová néztem mint amit ő megengedett.

És ezért nem tudom anyámnak tekinteni. Mert az anya szórol. (Mármintha valaki az anyámnak nevezi magát) csak az a 12 év bántalmazásai jutnak eszembe.

A mindennapos halálfélelem amikor mentem haza az iskolából, az éheztetes mert a "korcsnak nem szabad enni addni, se inni". Az amikor oda kellett tennem a bejárati ajtóhoz a csoklomat es addig üti hozzá míg nem vérzik be.


Nem az anyám. Nem is lesz. Nem volt, es nem is most fogok tudni valakit anyának nevezni. Ne akarjon az anyám lenni.


Azóta igen kinyílt a szám ha igazságtalanok velem, mert már vagy 2 éve pszihologushoz járok. 3 naponta. És gyógyszert szedek.

De ugyanolyan bűntudatom van ha megnyikkanok.


Szóval. Nem nem kis hisztiző kamasz vagyok. Értékelem amit tesz értem édesapammal együtt, de ha egyszerűen senkit nem tudok es nem is akarok elfogadni anyámnak, mert nem tudok már semmi jót tarsítani a fogalomhoz...

Soha nem kaffogok, vagy dühöngök. Elnyomom magamba inkább csöndesen, de ezt nem szeretném. Nekem nincs anyám. Mert akit meg kell jelenítenem a papíron az nem az


A pszichológusnak nem merem megemlíteni. Beszélget velük is és lehet elmondaná nekik. Már többször is volt ra példa, hogy olyat mondott vissza amire megkértem hogy ne említse, még is kitálalt nekik. Azátán én húztam a rövidebbet, mert üvöltöttek velem mert nekik nem tetszett és itelkeztek felettem.


Van meg kérdés vagy valaki tudna is tanácsot adni...

Az elsőnek köszönöm hogy nem támadásként tette fel a kérdését, viszont a másiknak csak gratulálni tudok.

nov. 20. 09:23
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A mostohaanyád tudja mit művelt édesanyád? Azzal kellene kezdeni, hogy őszintén elmondod mi történt és miért zavar téged, hogy az anyádnak vallja magát. Ha normálisan, higgadt hangnemben közlöd vele a dolgokat, nem fog megsértődni és ordítani veled. Ha semmit sem tud ő sem, sem az édesapád, akkor mit vársz, hogyan értsenek meg téged?
nov. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Persze hogy tudják, mint mondtam sokmindent elmondott a pszichológus.

Es nagyon szivesen dobnak fel a kérdést, hogy miket csinált velem es addig nyaggatnak míg nem mondom el részletesen utánna meg csodálkoznak ha rohamom lesz.

nov. 20. 10:45
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
A pad dolga es kotelessege, hogy helyre rakja a not. Dehat ugy látszik, o sem ferfi.
nov. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tedd helyre a nyelved, nem azt kértem, hogy véleményt mondj apámra.
nov. 20. 12:14
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha négy éves korodtól 12 éven át vert, akkor annak kb egy éve lett vége. De két éve jarsz pszichológushoz és senki nem tett semmit. Fura.
nov. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, megmondod, hogy nem az anyád, ne viselkedjen úgy. Tehát nem kell főznie, mosnia takarítania rád, nem kell orvoshoz vinnie, és költenie se.
nov. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

De ha mindent elmondasz nekik bármennyire is nehéz, akkor a pszichologustól se fognak újat hallani. Már pedig ez nagyon súlyos trauma ahhoz hogy egyedül küzdj vele.


De nem is értem hogy lehet még veled veszekedni miután ezek kiderültek... Én is szülő vagyok, ha az én lanyomról tudnék meg ilyeneket, de akar a mostohafiamról is, csak átölelném, együtt sírnék vele, aztán megkeresném azt a kígyót... Vagy ennyire nem hiszik el?


Illetve nem tudom kiskorúnál mennyire kötelező a titoktartás, de lehet kellene egy masik pszichológus...

nov. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!