Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekem nemakar elmenni...

Gyerekem nemakar elmenni munkát végezni, ez így korrekt?

Figyelt kérdés

Kiváló jó tanuló a lányom. Most május - június körnéykén érettségizett. Ismerős (financiális) támogatása hiányában nem történt volna meg egyáltalán. Pont ezért az iskolai kiadásokat, terhet, magára vállta. Borasztó nagy segítség volt!

Viszont, nincs kedve dolgozni. azt látom nem látja a helyzetét a gyerekem. Úgy viselkedik, mint kinek nincs felelőssége, kötelezettsége. Az apja drogfüggő volt, el is távozott tőlünk (elhunyt). Nyílván albérletben vagyunk és következő hónaptól nincs adókedvezmény, családi pótlék. Rajta kaptam, hogy megtéveszt, hazudozik. Megígért mindenfélét. Jelenleg az van, hogy ő egy embergyűlölő. Kb. fél kimenni az utcára csak online oldalakon, fórumokon tölti az idejét mindennap. December végéig mondtam neki, vagy elkezdi az életét vagy bármit vagy el fog menni. Ennél hosszabb távon sem tudom eltartani. Be sem akar szállni a közösbe. Nem tudom tovább elviselni semmilyen szempontból a plusz terhet. Ez így egyáltalán nem korrekt!! Mi az oka, hogy nem dolgozik?



nov. 23. 10:00
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
89%

Ameddig nincs munkahelye akár mehetne nyáron alkalmi státuszú dolgot végezni bejelentve pénzért. Lehet nem tudja, hogy konkrétan mit szeretne, vagy nem ért semmihez sajnos, ami valljuk be elképzelhető egymaga érettségivel. Próbálkozzon gyorsan mert kell, kezdjen keresni, mert nem olyan egyszerű így (sem).


Egyébként ilyenkor örülök, hogy az én anyukám IGAZI anya volt, szeretett és törődött velem, nem csak addig amíg kellett, ergo amíg az állam kötelezte rá (18 éves koromig) hanem utána is míg el nem végeztem az egyetemet! Az ilyen minek vállal gyereket. Ebben az egész szituban egyedül a lányt sajnálom, hogy ilyen helyre született.

nov. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
86%
Ha kiváló tanuló, miért nem tanul tovább? Beszéltetek erről korábban, hogy te azt szeretnéd, ha érettségi után azonnal munkába állna?
nov. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom mert még félig gyerek és kicsit élvezni akarja az életet.
nov. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
86%

Sehol nem irja, h a lany tervez(ett)-e tovabb tanulni.


Anya feltehetoen egyedulallo (ozvegy), borzaszto nehez lehet egyedul kitermelni 2 felnott ember koltsegeit. (Lehet, h vannak meg testverek is)

Ugy erzem, teljesen jogos elvaras, h szalljon be a koltsegekbe.


Ugyanakkor elkepzelheto, h psziches problema az oka.

Ahogy irod, h kb fel kilepni az utcara, lehet, h szorong vagy panikbeteg. Errol nem tudunk semmit.

Az is lehet, h csak lusta, alomvilagban el es csak a galambra var.

Mi nem ismerunk bennetekrt, beszelgess el vele.

nov. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
81%

A családiból meg az árvaságiból magának fizette a suli költségeit?


Te is jó anya vagy.

nov. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
94%

Minek érettségizett le, ha nem megy vele semmire? Nyilván így magában nehezen is találna munkát.


Természetesen ez nem korrekt.

nov. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
21%
Dobd ki
nov. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
86%
Vedd emberszámba szerintem
nov. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
65%
Ásd el magad, kérdező... ezt komolyan mondom. :(
nov. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
66%

Tehát nem elég, hogy elvesztette az apját, aki a drogfüggőségéből adódóan valószínűleg abszolút nem volt mintaapa, most még te is belerúgsz ahelyett, hogy próbálnád egy kicsit is megérteni és szeretettel fordulni felé.

Ha kiteszed az utcára, attól csak még nehezebb lesz a helyzete és le fog csúszni. Miért nem próbálod megfogni a kezét és terelni az életben egy kicsit, de nem erőszakosan, hanem szeretettel, segítő szándékkal?

nov. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!