Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy álljak hozzá apámhoz,...

Janaxyz2 kérdése:

Hogy álljak hozzá apámhoz, aki hirtelen keresztény lett?

Figyelt kérdés

Annak ellenére, hogy családunk mindig is a vegyes ezoterikus, és keleti kultúra iránt érdeklődött. Így ez most csalódás volt számomra, hogy beszűkítette magát 1 db könyvre és egy olyan vallásra, amit én nem tudok befogadni.

Egy ideje már nem élek velük, de amikor találkozunk, mindig bibliai rébuszokban beszél :( 19/L.



nov. 26. 10:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Mondd meg neki, hogy ne beszéljen így, mert nem érted, és nem is akarod érteni!
nov. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
Az ilyen hirtelen váltásoknak mindig mentális oka van. Senki sem lesz fanatikus vallásos egyik percről a másikra.
nov. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Semmit ne csinálj. Te viselkedj úgy, ahogy korábban. Légy természetes.
nov. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Attól, hogy vallásos még ugyan úgy az apád. Legfeljebb ha valamit nem értesz kérdezz rá.
nov. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Semmi közöd hozzá, tehát nem kell elfogadnod. Az ő dolga. Tiszteletben tartanod viszont muszáj. Semmi bajod nem lesz, ha kicsit kupálódsz, ha furcsa is apád beszéde.
nov. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a keresztapám csinálta ezt, de vele nem találkoztam annyit, mint mondjuk te a szüleiddel. Nekem inkább azért volt ciki, mert még arra is emlékszem, amikor ő volt a legnagyobb vallásüldöző. A szüleim annyira nem vallásosak, de azért évi párszor elmentünk templomba, voltam elsőáldozó, bérmálkozó, keresztapám meg mindig úgy beszélt ezekről a dolgokról, mint a háborús bűnökről. Aztán lett egy mélyen vallásos barátnője, aki mellett ugyanolyanok mértékben lett hívő, mint előtte ateista.


Ha úgy látod, hogy a részéről őszinte a dolog, akkor nem kell tenned semmit, éld az életed, légy olyan apukáddal, mint előtte. Ha látod, hogy ez csak megjátszott dolog, akkor meg ne menj bele a beszélgetésekbe, gáz lesz.

nov. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem is mentális okok lehetnek az ilyen mögött. Nekem is voltak olyan osztály és munkatársaim akiknek nagyon zűrös volt a múltja aztán rátaláltak a Bibliára és hirtelen megvilágosodtak és attól a perctől fogva "Szentként" illetve erkölcsös emberként tekintettek magukra. Pedig ha jobban megvizsgáljuk őket, kissé kizökkentjük őket lehet rajtuk érezni a pszichológia nyomást. Nagyon sok ember ezzel nyomja el a rejtett erőszakosságát.

Nem tudom, hogy apádnak milyen volt a múltja de hogyha ez zavar téged akkor kérd meg, hogy amíg ott vagy érthetően beszéljen, attól, hogy őt megszállta a Szentlélek azt elintézheti magában vagy a hétvégi templomba járással.

nov. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy behálózta valami szekta, jehova, hitgyüli. Rákérdezhetsz, de nem tudsz vele mit csinálni, legfeljebb kifejezheted aggályaidat.
nov. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
44%
Tisztán és egyenesen, hogy neked ez nem jo hogy így beszél, rtse meg.
nov. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Igazából neked bem kell befogadnod semmit. Nem is értem miért kellene azt a nézetet követnie mint te. Te es ő más emberek vagytok. Nem kell mindenben egyetértenek, attól még tudjátok szeretni egymat. Ha nem érdekel amit mond hagyd rá, és tereld el a témát.
nov. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!