Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy életen át idősgondozás?

Egy életen át idősgondozás?

Figyelt kérdés

33 éves nő vagyok, 20 éves korom óta gondoztam a nagymamám szinte egyedül a szüleimtől külön élve. Miután meghalt idén a közel 100 éves nagymamám aki fekvőbeteg volt, most apám kezd leesni a lábáról. Ő lassan 80 közeli. Úgy számol lakjak vele, meg foglalkozzak vele.

Nos 33 éves nőként én is szeretném élni az életem, szinte a nulláról indulok az életemben (apám lett nagymamám örököse). Én is szeretnék dolgozni (van egy diplomám), családot alapítani, élni, utazni. Eddig szinte mindenről le kellett mondanom nagymamám mellett. Nem pedig az egyik idős emberből a másikba lépni.

Hozzáteszem semmit nem kaptam a szüleimtől, nem tanítattak (magam erejéből tanultam nagymamám ápolása mellett), éveken át alig foglalkoztak velem. Sőt anyám ejjel nappal elhord a hátam mögött munkakerülőnek aki nem dolgozott, mert szerinte nagymamám ápolása nem nevezhető munkának (nem volt főnököm igy ez nem munka) és úgyis a nyugdíjából éltem. Micsoda egy szemét vagyok, hogy nem akarok apámmal élni és vele is foglalkozni.


Nekem nincs jogom a saját életemhez? Van egy testvérem aki nem foglalkozik senkivel.


nov. 29. 18:45
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
99%
Teljesen igazad van! Egy jó nagy baleknak néz az egész család, és akkor még le is aláz anyád...de hogy nem volt annyi eszed, hogy ápolásin legyél, plusz eltartásit köss nagyanyádért az örökségért cserébe? Ezt nagyon beszoptad, ezzel már nem tudsz mit kezdeni, max azt, hogy költözz ettől a patkány famíliától olyan messze, amilyen messze csak tudsz!
nov. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
99%

Na most nagyon le leszek pontozva.


Én a helyedben nem vállalnám. Először is, nagymamád gyerekének kellett volna vállalni a gondozását, nem neked. Na most, egy ilyen embert, aki a saját anyját nem gondozta, miért kéne a saját gyerekének gondoznia? Ráadásul ő az, aki örökölt, lehet belőle fogadni ápolót, vagy otthonba menni a szakszerű segítségért.

Ráadásul van testvéred is, most akkor őt is nyugodtan megkérhetik rá. Ha ő sem foglalkozik senkivel te is nyugodtan hátrébb lépetsz, másképpen örökké rád lesznek utalva. És akkor mikor élnéd majd az életed, mikor lenne családod ha ezt is elvállalnád? 50 évesen? (Nem tudom apukád milyen állapotban van, de érted szerintem, hogy mire gondolok.)


Ha anyád szerint ez nem munka, akkor gondozza ő apukád, akkor legalább rájön, hogy milyen melós tud lenni egy idős ember.

nov. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértést, szerintük borzalmas vagyok mert megmondtam hogy én többet nem gondozók.

Én is szeretném a saját életemet élni. Most is amikor apám beteg volt én mentem be hozzá a kórházba, én vittem mindig dolgokat, én mentem érte és vittem a csomagokat. Testvérem még be se ment hozzá nehogy el kapjon valamit onnan. Ahogy anyám se ment be. Nem várható el tőlem hogy vele éljek nagymamám lakásában mert ő nem akar egyedül élni és nem akar anyámmal élni a saját lakásában mert anyám mindig beleköt mindenért.

Úgy írom mindezt, hogy apámnak nincs “csoda” vagyona, amiért “kötelességem” lenne lehajtani a fejem és gondozni. Nem is tanítatott éveken át, nem kaptam semmi segítséget az életben. Az hogy nagymamám ellátása után annak a nyugdíjából éltünk, nem olyan szélsőséges dolog úgy gondolom. 0-24 órás ápolóként lelkiismeretesen elláttam.

nov. 29. 19:14
 4/44 anonim ***** válasza:
95%
De jogod van. Csak sajnos ha kérdést kell kiírnod róla, akkor működött a transzgenerációs torzítás az elmédben, ami a bűntudatot okozza. Ezért a kérdés. Megfelelési kényszer, társadalmi elvarások, "dehát mégiscsak az apád" mantrák a környezettől. Igaz? Ezt át lehet természetesen a jó irányba fordítani, de azt nem itt idegen válaszolók fogják megtenni. Hosszú önismereti utat kell hozzá elkezdenek.
nov. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
98%
Merj nemet mondani!! Én anyukámmal csináltam végig, amikor meghalt, volt képe az anyósomnak azt mondani, hogy legalább van a családban aki szívesen csinál ilyet, így ő már nem fél az öregedéstől, betegségektől. Megmondtam neki, hogy van neki fia lánya vegyesen, majd ápolják, ha rászorul, én nem fogom. Nagy megkönnyebbülés volt!!
nov. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
63%

Őszinte leszek hozzád: tök mindegy, mit gondolunk, a te agyadat már átformslta a család, különben nem itt gyakorin kérnék megerősítést. Megjegyzem, már az is abszurd, hogy a nagymamát 10+ é ig ápoltad.


Szerintem neked már mindegy.

nov. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
95%
Azt csináld amit jónak látsz. Csak egy életed van. Apádat gondozza anyukád, ha leesik a lábáról.
nov. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
95%
Ugyanigy voltam mint te. En is gondoztam az apámat halalaig. Csak megvetest kaptam közben es utana is. Plusz anyagilag kisemmiztek. Nekem is van egy testverem aki viszont felé se nézett, igy most ő joval elobb jar az eletben, hiaba nincs vegzettsege, nekem pedig diplomam van. Magadat nezd, foleg ha nem kaptal a szüleidtol.
nov. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
97%
Határozottan mondj nemet. Apád gondoskodjon a saját elhelyezéséről idősek otthonában.
nov. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
98%
Miért érzed úgy, hogy neked kell ápolni minden rokonodat?
nov. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!