Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A papam egyedul maradt,...

A papam egyedul maradt, visszautasit Minden racionalis segitseget, Mit tehetnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Egy eleg kenyes temam van, amiben velemenyekre lennek kivancsi, hogy megis MIT lehet tenni egy ilyen helyzetben.

A hatter story:

Mamam juniusban halt meg. Szivbillentyu cserere Lett volna szuksege, De folyamatosan visszautasitotta a mutetet mert utalta az orvosokat es nem bizott bennuk. Sajnos igy, hogy nem vallalta be idoben, meghalt. Apukam es a testvere is meghaltak, 5 es 10 eve. En egyke vagyok, Se testverem, Se unokatestverem, 10 eve Angliaban elek es dolgozok.

A kapcsolatom sosem volt a legjobb a nagyszulokkek, es meg apukammal Sem, mivel rengeteg balhe volt a csaladban.

A papam egeszen eddig, Amig nem maradt egyedul, nem is beszelgetett velem, nem erdeklodott felolem. Most, 10 ev utan kerdezte meg, hogy en megis Mit dolgozok es hogy van e jogsim STB. Egeszen eddig, semmit nem erdeklodott felolem, most hirtelen mar igen.

Most folyamatos segitseg Kell neki. Kozben meg mamam halala utan el is hagyta magat es elegge legyengult. Kicsit mar ossze vissza is beszel, De meg 90%ban kepben van mindennel. Viszont nagyon aggressziv, ram is ram kiabal es csunyan viselkedik velem, De kozben meg elvarja, hogy ott legyek folyamatosan neki.

Most voltam itthon 2 hetet, megyek vissza Angliaba, dolgozni Kell es ugye ott az eletem, ott a munkam, ott a parom. O ebbol a 2 hetbol 1et korhazban toltott, mert ugy elhagyta magat, hogy majdnem meghalt vegelgyengulesben. Nah a korhazbol alig akartak kiengedni, mert megmondtak, hogy 24 oras felugyelet Kell neki es hogy Oldjam meg neki. Oldjam meg ugy, hogy o hallani SEM akar az idosek otthonarol, ahanyszor megprobaltam felhozni, o agresszivan ramorditott es majdnem nekem jott, hogy arrol szo SEM lehet!!! 24 oras ugyeletet sehogy SE tudok kifizetni neki, nem keresek annyit.

Szoval idosek otthona nem Johet szoba, mert abbol lazadas van, 24 orasat nem tudom kifizetni. Egy apolono van, Aki hetfotol pentekig megy hozza takaritani, bevasarolni, gyogyszert beadni, beszelgetni vele, ez napi 1-2 ora. Ebed is meg van neki rendelve Hetfotol Pentekig. Viszont ez meg mindig nem 24 oras ugyelet, sokat van otthon egyedul.

Mit lehetne ilyen helyzetben tenni? Ugye en maradtam mar csak abbol a csaladbol, sajnos apum reszerol mindenki meghalt. Anyukammal meg nagyon nagyon Rossz volt a kapcsolatuk, sokat bantottak anyumat es o is meg fo allasban dolgozik. En meg 30 evesen nagyon nem szeretnem felaldozni a eletemet, akkor, amikor vegre elkezdodne valami. Valaki tud valami okosat mondani?


UI. Elnezest, az esetleges helyesirasi hibakert, angol billentyuzettel irok (:



2022. júl. 22. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Semmit. Megy hozzá az ápolónő napi 1-2 órában. Mivel beszámítható elméjű egyenlőre, nem lehet öregek otthonjába tenni.

Ilyenkor egy dolog van, szomorú vagy nem, hagyni kell. Szépen lassan lerobban majd, kórházba kerül és meghal.

2022. júl. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Ne vegyél a nyakadba olyan problémát, ami nem a tiéd. Nagyon szép tőled, hogy a sok balhé ellenére próbálsz neki segíteni, de ha a fejed tetejére állsz, és otthagyod az angliai életedet, akkor sem tudod az ő helyzetét rendezni - magadnak viszont rengeteget ártasz vele. Ha az idősek otthonát, mint egyetlen életképes opciót teljesen elutasítja, akkor ez van. Nem vagy rossz ember, ha visszamész Angliába, és éled tovább az életedet.
2022. júl. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj vissza nyugodtan, ne legyen lelkiismeretfurdalásod.
2022. júl. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Haza ne gyere. Itt csak a pusztulat van, nagyapád meg úgyis meghal. A te jövődnek meg annyi, ha hazajössz.

Nem ér ez az egész annyit, hogy tönkretedd az életed.

2022. júl. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, juss el ahhoz a felismeréshez, hogy "papa, nem vagyok felelős a sorsodért. Ha tudok neked segíteni - idős otthon -, segítek. Ha nem tudok segíteni, mert nem fogadod el ezt a segítséget, akkor nem tudok neked segíteni."
2022. júl. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: nem te tehetsz arról hogy ilyen helyzetbe került.

Ezt nem tudod megoldani.

Ha falusi környezet és jóban van szomszédokkal esetleg egyik szomszéd ránézhetne (pár peercre átmenni mi újság) délelőtt, másik meg délután, amikor sokat van egyedül és az ápolónő nincs ott. Elvárni tartós felügyeletet senkitől nem lehet.

2022. júl. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Ezzel nem tudsz semmit tenni, ugy biztos nem hogy a saját életed ne forgasd fel.
2022. júl. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nah a korhazbol alig akartak kiengedni, mert megmondtak, hogy 24 oras felugyelet Kell neki"

Mit csináltak volna, ha te a világon se vagy?

2022. júl. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8/ Elvitettek Volna az elfekvobe... Ott meg aztan jol begyogyszerezik az embert es zoldseget csinalnak belole.... Nah azt nem engedtem, De nem hiszem, hogy meg egyszer ez sikerulni fog, ha megint korhazba kerul es nem tudok egybol hazajonni.
2022. júl. 22. 20:24
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Otthonba nem akar menni, elfekvőbe te nem engeded, 24 órás ápolónőre nincsen pénz,...akkor mi marad?


Nem tudom milyen körülmények között lakik, mekkora lakásban, de ha van 2 szobája, az egyiket ki lehetne adni valami megbízható nőnek, hogy ott lakás fejében pátyolgassa az öreget. Nyilván oda fog figyelni, mert érdeke, hogy minél tovább éljen.

Vagy:

Bemész a lakhelye szerint illetékes gyámhatóságra, elmondod, hogy mi a helyzet vele, de azt is, hogy a kapcsolatotok a nulla és a semmilyen között konvergál, csak erkölcsi kötelességednek érzed felhívni a figyelmüket rá, mert te mész vissza Angliába és csókolom!


Talán lehetne örökösödési szerződést kötni valakivel a lakására, ápolás fejében, de ez kétélű dolog, mert az illető a minél előbbi halálában érdekelt, zömében.


Több opció nem jut eszembe!

2022. júl. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!