Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a helyemben? Mit...

Mit tennétek a helyemben? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Egyedülálló kétgyermekes édesanya vagyok. 2 fiam van. Nagyon szeretem őket de úgy érzem hogy most zsákutcába kerültem.


A kisebbik fiam a nyáron végzett az egyetemen és hazaköltözött hozzám.(Ez szerintem elég sok szülővel megtörtént már)Egy panel lakásban lakunk ketten. A másik fiam már a barátnőjével lakik külön. Nagyon jó állást kapott a fiam. Kiváló fizetéssel, nettó 600 és a szakmájában sikerült elhelyezkedni. Viszont nagyon kezd megromlani a viszonyunk. Nem a pénzen veszekszünk. Úgy beszéltem meg vele,hogy havi 40 ezret add nekem (ami nem sok, kb 2 hétvégi ebéd) és így 500-at kényelmesen el tud tenni. Mivel jól keress és csak 23 éves és még 1.5 évig kapja ezt a jó pénzt a teljes jövőbeli életét meg tudja alapozni. A cél az,hogy szedjen össze önerőt hogy aztán ne albérletbe kelljen mennie. Hiszen albérletben szinte kizárt hogy az ember tudjon hosszútávon spórolni tisztességes összeget. De sajnos folyamatosan veszekszünk, nézeteltérések vannak közöttünk. Illetve a fiam is feszült. A nagyobbik fiammal is átéltem de miután külön kezdte élni a saját életét (ami a normális ugye) azóta egyszer sem vitáztunk. A kisebbik fiam (aki ugye velem él) is mondta hogy legszívesebben már elköltözne. Megmondta kerek perec hogy lányt se hozna fel az anyjához mert cikinek tartaná. Én is annak a híve vagyok,hogy lassan ideje mennie. Viszont én is tudom,hogy még ezt az 1.5 évet valahogy ki kell bírnunk hiszen akkor nem albérletbe kell majd mennie hanem saját lakása lehet. Ami 25 évesen szerintem remek. De félek hogy nagyon el fogunk hidegülni egymástól. Már most is alig beszélünk. Nem tudom hogy mi lenne a jó megoldás. Nagyon szeretem a gyermekem de úgy érzem pokol lesz ez az 1.5 év még közösen. De közben azt is tudom hogy hosszútávon az a jó ha itthon spórol.



dec. 1. 21:23
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Csupán a lényeget nem írtad le. Hogy mi miatt van a folyamatos veszekedés.
dec. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
86%

"Egyedülálló kétgyermekes édesanya vagyok. "


Nem. Nő vagy, akinek van két felnőtt fia.

dec. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
91%
Mennyi megtakarítása van jelenleg? Saját tőke nélkül nem tud lakást venni.
dec. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Mert teljesen másképpen látjuk a dolgokat. És picit önfejű. Ő is költözne de pontosan tudja,hogy jobb most "beáldozni" 1.5 évet hogy utána a saját lakás törlesztőjét fizesse és ne egy vadidegennek az albérletet.



Jelenleg 3 millió forintja van. 2024-ben, 5 milliót szeretne hozzátenni. Így 8 millió lenne. Egy olcsóbb albérletre az már elég lenne önerőre. Ez a cél.

dec. 1. 21:39
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

És akkor mi van, ha másképp látjátok? Ezt kellene elfogadni, nem a másikat megváltoztatni.

A kommunikáció nem működik. Hogy is működne, ha neked is idegenek tanácsa kell. Megoldás benned/bennetek van.

De pl. milyen dolgokat láttok másként?

dec. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy másképp lát egy fiatal férfi dolgokat, mint az anyja, az teljesen természetes, ezen nem kell vitatkozni, inkább megismerni egymás nézőpontját, meg lehet vitatni, de veszekedni ezért felesleges, el kell fogadni azt, hogy ő másképp gondol dolgokat.

Az, hogy önfejű a fiad, az előny, hiszen ha nyámnyila, megalkuvó lenne, az sokkal több problémát okozna számára az életben. Nem véletlenül van diplomája, jó állása, ehhez is kell némi "önfejűség" :). Az azért igen durva túlzás, hogy két hétvégi ebéd 40E Ft-ba kerül, vagy valamit nagyon rosszul csináltok, ha ez így van.

Szerintem légy nagyon büszke a 23 éves fiadra és támogasd, hogy minél több pénzt félre tudjon tenni saját lakásra, ezzel a hozzáállással biztosan sokat javulna a viszonyotok.

(Egy szintén egyedülálló nő két 30-as fiúval)

dec. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
8 misit nem saját házra akarja? Albérlet önerőre kicsit sok.
dec. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
36%

Én lassan 25 éves leszek és még mindig anyámmal élek. Hála a kevés munkalehetőségnek és a még kevesebb fizetéseknek.

Nem gáz, de nem is erényes az ilyen. Mindenki szereti hangoztatni, hogy ő elköltözött, vagy költözzön el xy, de arra nem gondol a barom, hogy nem azért lakik otthon mert annyira jó neki ott. Rád van szorulva, ahogy én is anyámra és ameddig nincs olyan pénzügyi hátterem neked és a fiadnak addig baszhatjuk az egészet.

dec. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
21%
Zavard el. Ebben a korban már nem a te dolgod az anyagi helyzetét rendben tartani. Ha tudnátok együtt élni, akkor még megérné, de két ember életét megmérgezni nem éri meg. Legfeljebb kicsit később lesz saját ingatlana.
dec. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Csak a probléma maradt ki. Másképp gondolkodtok. Oké, de mégis min?
dec. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!