Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El kellene mondanom anyunak,...

El kellene mondanom anyunak, ha félévkor bukok az egyik tárgyamból? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista vagyok, és pöppet eltoltam az időbeosztásom a félév során, és a helyzetet fokozta a nem túl fényes mentális állapotom is.. Két tárgyból nagyon rosszul állok, de az egyik, szerencsére pont az, amire sokkal több ráépülő tárgy van, még menthető.

Viszont a másik nem igazán, az első zh-m nem sikerült túl fényesen, a második nem húz ki a bajból valószínűleg. Ebből a tárgyból egyébként gyakorlat és előadás is van, tehát szóbeli vizsgám is lesz belőle. Viszont én egész félév alatt nem jártam be az előadásra (mert óraütközéssel tudtam csak felvenni, amivel ütközik, arról meg csak hármat lehet hiányozni), és hát többektől hallottam olyan infót, hogy a tanár igyekszik buktatni szóbelin azokat, akik nem jártak előadásra. Azt meg lássuk be, úgy meg azért nincsenek túl fényes esélyeim, hogy egyszer sem voltam ott, és még nem is megy olyan fantasztikusan jól az a tárgy. Jó hír, hogy a legközelebbi olyan tárgy, aminek ez az előfeltétele, az a negyedik félévben van, ergo ha nem indulna a második félévben a tárgy, akkor is tudnám pótolni a harmadikban, még csúszni se csúsznék miatta.


Anyu viszont pont ugyanúgy áll a bukáshoz, mint ha általános és középiskolás bukásról lenne szó. (Nyilván úgy, hogy neki a legmagasabb végzettsége szakma érettségi nélkül, és ötödiktől többnyire közepes tanuló volt...) Kb úgy tesz, mintha minimum kitűnőt kéne hoznom, meg hajtogatja elég kárörvendő hangsúllyal, hogy ha bukok, akkor iratkozzak is ki és mehetek dolgozni. Nyilván nem fogok kiiratkozni, és passzív félévet sem szeretnék, mert egyébként meg minden oké, csak az a probléma, ha én most megmondom a bukást, és anyám komolyan gondolja, amit mondott, és ennyit a szülői támogatásról, akkor nem tudnám hirtelen megoldani, hogy eltartsam magam(még úgy sem, hogy amúgy kollégista vagyok), az órarendembe nem fér bele annyi meló, márpedig valamikor meg kellene alapozni egy kis tartalékot egy időre.

Csak valahogy el kellene kerülni azt, hogy megmondjam a bukást. Az a kisebb baj, hogy korrekt-e erről hazudnom a szüleimnek, miközben ők tartanak el. Egyáltalán, hogy ne mondjam meg neki? Nyilván rákérdez beszélgetés közben. Vagy hazudok, ami talán kiderülhet és rosszabb lesz, ha azt mondom, hogy "nincs semmi közöd hozzá", az árulkodó és még ki is akad.


2022. nov. 13. 11:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

1. nyugodj meg, ezt még lehozhatod bukás nélkül is

2. mondd el anyádnak, mert a titkolózással csak nehezíted a helyzeted

el is lehet neki magyarázni, hogy az egyetemen nem akkora dolog egy bukás, ne picsogjon

2022. nov. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázd el neki, hogy itt nagyon nem úgy működnek a dolgok, mint általános iskolában.

Én is buktam tárgyból, aztán mégis meglett a diplomám, és elhelyezkedtem a szakmámban.

2022. nov. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Én teljesen nyugodt vagyok a tárgy miatt, csak nem sok esélyt látok arra, hogy meglegyen most.

Én amúgy próbáltam neki elmagyarázni, hogy nem akkora dolog a bukás, de erre kiakadt, kiabált, hogy ezzel a hozzáállással ki fogok bukni. Gimiben is pont ugyanez volt. Egy természettudományos tárgy utolsó két jegye számított a felvételinél, nekem 9-10-ben a földrajz megvolt az ötös, szóval a biosszal és egyebekkel úgy voltam, hogy nem érdekel, legyen min hármas, akkor nem írnak be kollégiumi felzárkóztatóra. És ezt említettem is anyámnak, aki erre elkehdett ordibálni, hogy ja így letojom, akkor meh fogok bukni, és egyebek.

2022. nov. 13. 11:26
 4/32 anonim ***** válasza:
15%

"Nyilván úgy, hogy neki a legmagasabb végzettsége szakma érettségi nélkül, és ötödiktől többnyire közepes tanuló volt...) "


A hideg ráz az ilyen beképzelt kis bunkoktol, mint te, akik létezik q szüleiket. Anyad azért csak elerte, hogy legyen hol laknod, mit enned, tanulhass. Vegyél vissza a pofikadbol, mert igen nagy.

2022. nov. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezek alapján elmondhatod neki: "gimnáziumban is azt mondtad, meg fogok bukni, aztán mégsem lett igazad. Egyébként vagy el tudom végezni ezt az egyetemet vagy nem: én pozitívan állok hozzá, elhiszem, hogy sikerülni fog, de amit Te csinálsz, az semmit nem segít."
2022. nov. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Laylah ***** válasza:
95%

Magyarázd el neki, hogy itt a bukás nem azt jelenti, hogy évet ismételsz.

Egyébként szerintem is ki tudnád hozni bukás nélkül. Ha a második zh-t megírod 3-asra, ott az átlag már 2, mehetsz szóbelizni. Az meg december-január, addig van időd összekapni magad és legalább egy kettes szintet kihozni. Az előadó meg nem tud megjegyezni annyi embert, szóval jó eséllyel fogalma sem lesz, hogy bejártál-e előadásra vagy sem. Ha tanulsz és tudsz, akkor nem buktathat meg, csak mert olyanja van, főleg, hogy általában a vizsgákat nem egy ember szokta tartani, hanem legalább ketten, így nem lehet az, hogy csak azért buktat meg, mert olyanja van épp.

2022. nov. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
83%

"a tanár igyekszik buktatni szóbelin azokat, akik nem jártak előadásra" - én is találkoztam ilyen tanárral, én sem jártam be, mert dolgozni jártam akkor. Mások órai jegyzetéből tanultam (diákat nem adott ki). Sz*rrá alázott, de megadta a kettest. Nagyon alaposan el kell készülni.

Amúgy november közepe van, még túl korai előre betárazni a bukásokat.

Ha meg úgy alakul, légy felnőtt, és mondd el csak úgy, egyenesen.

Anyádtól nem szép, amit csinál, de te is lehetnél kevésbé lekezelő ("NYILVÁN úgy, hogy neki a legmagasabb végzettsége szakma érettségi nélkül")

2022. nov. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
#4 Én ezt nem lenézésből mondom... Csak megjegyzés, hogy ne merüljön fel az, hogy kérdezzek rá, hogy neki hogy ment az egyetem anno.
2022. nov. 13. 11:40
 9/32 A kérdező kommentje:
14-en vagyunk az előadáson max létszámmal, minden órán van teszt, szóval egészen biztosan tudja a tanár, hogy ki mennyire járt be.
2022. nov. 13. 11:42
 10/32 anonim ***** válasza:
39%
De, ez színtiszta elnézést. Az anyám nem járt egyetemre épp megfelelő volna helyette
2022. nov. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!