Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire általános ma Magyaror...

Mennyire általános ma Magyarországon hogy egy 18 éves gyereknek 30 milliós autót vesznek a szülei?

Figyelt kérdés
Nem kényzetetik el nagyon a gyereket? Nem kell semmiért megdolgoznia az életben? Hogy tanulja meg így a pénz értékét?
dec. 11. 18:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Semennyire.
dec. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem mindenki el tudja dönteni hogy neveli a gyerekét, és ha elront valamit majd rájön..

Ismerek olyat akinek mindent megadtak, mégis nagyon jól bánik a pénzzel

És olyat is ismerek aki nehéz körülmények közül jön, mégsem tudja értékelni a keveset sem…


Azt tudom, hogy a szülő a gyerekének a legjobbat akarja, és ne irigyeljük ezt mástól. Nekem sem telik drága autóra, a szuleimtol sem várom hogy vegyenek dragát. De ha másnak van akkor annak örülök es megdicserem, mert el kell ismerni hogy azért a pénzért valaki, így vagy úgy de megdolgozott.

Nem ezen fog állni/bukni hogy a gyerek értékeli e

dec. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

Általánosabb, mint gondolnád. Voltunk egy Budapesti gimi nyílt napján. Az igazgató mondta, hogy az udvarban látható X6-osok nem a tanároke.. Hanem? A 12.es fiúké.


Azt hittük viccel, de nem...

dec. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
88%

Én nem örülök mások sikerének, mert miért is örüljek, hiszen senkim, de magasról leszarom kinek milyen vagyonos élete van.

Egy a lényeg, hogy, én tudjak megélni a fizetesemből,a többi nem érdekel.

Azért kíváncsi lennék, hogy egy gazdag meg tudna-e élni pl.3-500.000 forintból havonta?

dec. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Aki megteheti, az vegyen. Bár szerintem ilyen drágát felesleges. Egy ennyi idős embernek, főleg ha városban lakik, bőven elég új Kia Rio vagy hasonló. Átlagos méretű, könnyű vezetni, és ha úgy van, le lehet vele ugrani a Balatonra a haverokkal.
dec. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom mennyire általános, de én úgy vagyok ezekkel, hogy ha megengedhetik maguknak, miért ne adnának meg mindent a gyereküknek?


"Nem kell semmiért megdolgoznia az életben?"


Ha milliárdos lennék, akkor az én gyerekem sem dolgozna soha. Legyen olyan élete, amilyet szeretne. Miért ne tarthatnám el, ha van rá lehetőség?


Minden más nevelés kérdése. Lehet egy jó értékrendje a gyereknek akkor is, ha eltartják a szülők és nem kell soha dolgoznia és lehet akkor is nagyképű beképzelt, ha megdolgozik mindenért és nincs "elkényeztetve".

dec. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Minek neki úgymond a pénz értékéről tudnia? Ha olyan családban van ahol hopp egy 30 milliós autó, ott valószínű bőven van már annyi anyucinak és apucinak amiből a gyerek úgy élhet, hogy egy napot se kell dolgoznia.
dec. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%
A matektől függ. Ha mindkét szülő átlagbért keres, akkor nyilván nem megvalósítható, de ha nagyon jól megy a szekér, miért ne? Ha akkor lenne a vagyonom, hogy a gyerekem élete végéig is kitart, akkor hülye lennék arra tanítani, hogy meg kell mindenért dolgozni, sokkal inkább azt tanítanám neki, hogy hogyan fialtassa a pénzt, hogy valóban kitartson élete végéig.
dec. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
91%

Itt volt ez a kőgazdag fiatalok című műsor.

Bevallom belenéztem úgy fél adást, de utána már nem érdekelt.


Azok a fiatalok sem láttak munkahelyet sosem, de mérhetetlenűl nagy luxusban élnek.

De viselkedni azt egyik sem tud.

dec. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

#9


Mert nagy átlagban azok a szülők, akik gazdagok, kevesebb idejük van foglalkozni a gyerekkel, ez által pedig a gyerek csak azt látja, hogy dől a lé a zsebébe és kialakul egy teljesen rossz kép. Persze, nem értek hozzá, de szerintem ez állhat a háttérben leginkább. Én inkább lennék milliárdos és mindent megadok a gyerekemnek még akkor is, ha utána nem tud "viselkedni". Én teljesen megértem ezeket a szülőket, de lehet az én felfogásom rossz.

dec. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!