Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akivel volt már ilyen, hogy...

Akivel volt már ilyen, hogy reagálta le, hogy a nevelt gyereke anyának szólította?

Figyelt kérdés
Van egy saját és egy nevelt fiam. A nevelt a nagyobb, nincsen jóban a vér szerinti anyjával, alig talalákoznak, a nő nem is keresi,csak pár havonta egyszer. Négyen élünk együtt, a párom meg a 2 gyerek. Nagyon jól megvagyunk. Tegnap azt mondta nekem a nevelt fiam egy szituációban, hogy köszi anya. Hirtelen nem is tudtam mit reagáljak a meglepetségtől, kicsit lefagytam, mert egyáltalán nem számítottam ilyesmire, és most - lehet furán hangzik - nem is tudom, hogyan viselkedjek. Mármint ugyanúgy ahogy eddig (kedves, segítőkész,figyelmes, meghallgatom ha baja van stb) , vagy mintha ténylegesen az anyja lennék?
dec. 15. 09:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Vedd természetesen. Legalábbis én ezt tenném.

Köszönöm anya

szívesen

dec. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%

Nem vagy az anyja - nem is értem, hogy fordult meg a fejedben "mintha ténylegesen az anyja lennél".


Köszi, anya.


Szívesen.

dec. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
nem keresi a vérszerinti nem is csoda, hogy keresi az anyaképet még ígyis. természetes, mindenkinek szüksége van rá vagy így, vagy úgy. neked is megjelent a "fiam"jelző, mégha "nevelt" formába is írtad le, de az a lényeg hogy ottvan, ergo te is ha úgy vesszük a fiaként tekintesz rá egyrészben... ezek a szavak nem csak egyszerű szavak, mindegy, hogy tudjuk megélni a lényeg mindig mindenkinél ugyanaz szeretne lenni a végén úgyis.
dec. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább örülj neki, hogy szeret téged ennyire, és megbízik benned, hogy az anyjának választott.
dec. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem ilyen családot, ahol a nevelt gyerek spontán elkezdte apukának szólítani az anyja új férjét. Aztán egyszer azt mondja: "apuka, te miért nem mondod nekem soha, hogy kislányom?" Igénye volt erre, a vér szerinti apjával nem volt kapcsolatban.

Szerintem rendben van, amennyiben maga találta ki, és nem ti erőltettétek rá.

dec. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%

"Mármint ugyanúgy ahogy eddig (kedves, segítőkész,figyelmes, meghallgatom ha baja van stb) , vagy mintha ténylegesen az anyja lennék?"


Nem értem. Egy anyának is ezt kellene nem? Te ezt tetted, pont ezért kezdett anyának szólítani, mi a probléma szerintem tök pozitív történet. Miért kellene most hirtelen megváltoztatnod a viselkedésedet?

dec. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%
Funkcionális szempontból te vagy az anyja.
dec. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavarna. Jobb, mintha úgy szólítana, hogy "pótanya".
dec. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém anyának hívott. Aztán örökbefogadtam, így jogilag is az anyja lettem. Szerintem tök természetes, hogy lassan az anyjává válsz, ha ennyire gyér a kapcsolattartás a vérszerintivel. Idővel talán benned is megérnek az érzelmek.
dec. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A 6. mindent leírt, amit akartam.

Nem igazán értem a problémát.

dec. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!