Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 6-7 éves fiúcskának hogy...

6-7 éves fiúcskának hogy lehet szép lassan előadni, hogy az általa apának szólított férfi igazából nem is az édesapja?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon rendes barátom,aki tanácstalan ez ügyben.

Ő nem nagy netes,mondtam neki,hogy utána nézek...

Anno 6 évvel ezelőtt a családjába született egy kisfiú,akit gyakorlatilag 1 éves kora óta ellát,nevel,és ráadásul nagyon odafigyelve,jó példát mutatva minden tekintetben.

A Gyerek is imádja őt,apának szólítja,mert mit sem sejt.

Viszont előbb utóbb valahogy kiderül a dolog,mivel a vezetéknevük sem egyezik,és hát ugye nem lehet ezt a végtelenségig húzni.

Hogy kellene ezt a dolgot kezelni,aki volt ilyen helyzetben,kérném adjon tanácsot.mi lenne a legjobb megoldás?

Pszichésen nem szeretné,hogy nyomot hagyjon a gyerekben.

Köszönöm!



2017. jan. 7. 15:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem ráértek később elmondani neki, mikor már át tudja gondolni a dolgokat.
2017. jan. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
42%

A vezetéknév semmit nem jelent. Nem csak az apa nevét kaphatja, csak a pasik hiszik ezt.

Nem kell tulparazni. Nem az a lényeg, ki dugasanak az eredménye, hanem ki nevelte fel.

2017. jan. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
24%

Akkor nem is fogadta örökbe, ha nem egyezik a nevük.

Hivatalosan gyámja, vagy csak neveli a családban? Külön élnek az édes?anyától, -apától?

Sajnos mivel nem ismerjük sem a gyerek, sem a barátod jellemét, nehéz tanácsot adni, hogy HOGYAN mondja el. Az biztos, hogy időszerű.

Ha bizonytalan, az a legegyszerűbb, ha bemegy a nevelési tanácsadóba és pszichológus segítségét kéri.

Egyszerű, normál családban elég leültetni a gyereket és elmesélni.

De vajon ismeri a vér szerinti szüleit?

Szóval nagyon nem egyszerű (ha nem lehetetlen) tanácsot adni ismeretlenül.

2017. jan. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
17%
Nem kell szép lassan beadagolni a 6-7 éves gyereknek. Majd eljön az idő amikor a gyerek elég érett lesz, és ő maga fog rákérdezni a dolgokra. Akkor viszont már lesz annyira értelmes, hogy őszintén mindenféle kertelés nélkül el lehet mondani az igazságot. Nem fog összetörni, mert addigra már lesz annyi tudása a gyereknek (internetnek, barátoknak köszönhetően), hogy megértse a dolgokat. Amíg a gyerek nem foglalkozik a dologgal addig a felnőtt szülőknek sem kell.
2017. jan. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%

nem szabad várni ezzel, pszichológustól hallottam.

A gyerek már javában építi az identitását és most még belefér, hogy ezt sérülésektől mentesen beleépítse, ha jól mondják el neki. Pl. nem tragédiaként tálalják, hanem jó dologként.

Viszont, ha később, pl kamaszkorban, vagy még később tudja meg, akkor már egy kész identitást kell darabokra törni és újra felépíteni. Az nagyon nagy kárt tud okozni a személyiségben.

2017. jan. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
64%
2017. jan. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
93%

Semmi felhajtást nem kell belőle csinálni, egész egyszerűen teljesen természetes, normális dologként kell kezelni.

"Igen, neked van egy vér szerinti apukád is, de ő nem maradt anyával együtt, hanem most mi ketten vagyunk, mindketten szeretünk téged, és számomra te pont ugyanolyan vagy, mintha a saját fiam lennél." Ennyi.

2017. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem itt kevesen tudnának ebben használható tanácsot adni. Abban sem lennék biztos, hogy a gyerek mit sem sejt, de ha tényleg így van, akkor igenis komoly érzelmi megrázkódtatást okozhat neki, hogy valahol van egy biológiai apja, akinek ő nem kellett. Talán érdemes lenne nevelési tanácsadónál gyerekpszichológust vagy más szakembert felkeresni és tőle tanácsot kérni.
2017. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%

"Anno 6 évvel ezelőtt a családjába született egy kisfiú,akit gyakorlatilag 1 éves kora óta ellát..."

Ezt hogy kell elkepzelni? Mi az, hogy a csaladjukba született?

2017. jan. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
8%

Miért lettem lepontozva? mert azt írtam, hogy nem kell 6-7 évesnek elmondani amit most még nem ért meg?

Engem örökbe fogadtak, és sosem mondták amikor kicsi voltam. 14 évesen kérdeztem meg a szüleimet, hogy miért nem egyforma az én nevem az apáméval, és miért nem anyu neve látható a születési anyakönyvi kivonatomban. Leültek, és elmondták, hogy nevelőszülők, hogyan, miért kerültem hozzájuk. Nem törtem meg, mert mindig sejtettem, és valahol örültem, hogy megvárták míg én kérdeztem rá. Kicsiként úgy se fogtam volna fel, hogy az igazi szüleim miért dobtak el. Felnőttként már tudom, de nem érint, mert csodálatos szülőket kaptam.

2017. jan. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!