Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik valamilyen oknál fogva...

Akik valamilyen oknál fogva "kimaradtak" örökségből, mi történt?

Figyelt kérdés
Például elvált szülő házat épít egy új párral de nem közösen tulajdonosok, ezért az előző házasságból a gyerekek semmit nem fognak örökölni belőle.

jan. 1. 20:35
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem a nevén van a ház és nem is házasok, akkor persze hogy nem örököl belőle.
jan. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Az exem apja mindent az élettársa nevére íratott még életében, mert megharagudott az exemre valamiért. Papíron nem volt semmi tulajdona, csak egy szétrohadt skoda a garázsban, nem ért 200ft-ot se..a skodát örökölte az exem, a házat meg valami nyaralót a Tisza tónál meg senki, hiszen az az élettársa nevén volt már akkor.
jan. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
60%
Nyilván meg volt rá az oka.
jan. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
38%
Hogy örökölte volna bárki is a nyaralót meg a házat, ha már nincs a nevén?! 🙄
jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
24%

Te most arra vagy kíváncsi, fater miért zárta ki a gyerekét az örökségből? Mert ezt honnan tudja bárki is, aki nem ismeri őket?

Biztos egy léha ember az exed ,vagy évek óta nem beszél az apjával, vagy lopott otthonról, stb. Ilyesmik szoktak történni.

jan. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
94%
A nagyszülői örökséget (több ingatlan: lakások, nyaraló, ráadásul jó helyen) elherdálta apám 16 éves koromra. Szerencsejátékra, lottóra sportfogadásra ment el. Azóta sem tudtam teljesen feldolgozni. Amikor az ember hall ilyen sztorikat, nem hiszi el, velem megtörtént. Senkivel sem találkoztam, akinél ilyen szintű szerencsejáték-függő lett volna a családban.
jan. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 Metionin ***** válasza:
90%
Épp minap gondolkodtam, hogy vajon a nagyapám él-e még. Ha már nem (100 év körül lenne, ha élne, szóval elég kérdéses) akkor bizony anyám kimaradt, mert senki sem kereste ilyen ügyben. Anno a szülei elváltak, nagyapám újraházasodott és lett 2 új gyereke. Az új feleség nem engedte, hogy anyámmal tartsa a kapcsolatot. Ettől függetlenül elvileg köteles rész járna anyámnak, mert ő is ugyanúgy a gyereke, mint a 2 másik. Megint máshol azt hallottam, hogy a rokonok diktálják be, hogy milyen rokonok vannak még, a hagyatéki miatt, ha tényleg így van, akkor nyilván mélyen kussoltak anyám létezéséről.
jan. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
97%
Anyámat játszotta ki az öccse. Kölcsönt vett fel, a szüleik voltak a kezesek. A kölcsönt nem fizette, az eszközkezelő elvitte a nagyszüleim házát. Nagyapám bérelte tovább a saját keze által épített házát, mígnem szociális otthonba került, mert nem tudta már ellátni magát. Ekkor a nagybátyám beköltözött a házba, ő fizette a nevetséges bérleti díjat, majd mikor meg lehetett venni, megvette elképesztően alacsony összegért. Tata rá pár hónapra meghalt, a nagybátyám köszöni szépen, remekül elvan a házban, anyám meg így járt.
jan. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen mozaikcsaládoknál olyat is szoktak csinálni, h a régi gyerekeknek még az örökhagyó életében kiadják a várható örökségüket és nyilatkoznak, h nem tartanak többre igényt (nem ismerem a jogi szakzsargont).
jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk én diktáltam be a féltestvéremet a hagyatéki eljárás közben, úgyhogy valóban csak tapogatóznak az örökösök körül, ha a rokonság nem ismeri egymást és mindenféle kacskaringós elágazások is beleszövődnek a család életébe.
jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!