Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vehetném rá anyukámat,...

Hogyan vehetném rá anyukámat, hogy felkeressen egy pszichológust?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kiderült nála egy súlyosabb egészségügyi probléma, ami miatt várólistára került és ez nagyon megviselte lelkileg. A minap viszont úgy elkezdett velem kiabálni, azért mert nem elfelejtettem eltenni egy doboz tejet a hűtőbe, hogy azt hittem lerepül a hajam. Nekem vágta, hogy soha semmit nem teszek meg érte, ami nem igaz. Mindig segítek neki akár a konyhában, akár a takarításban, amikor tudom viszem kocsival mindenhova. Nyilván kiálltam magamért, hogy azért ez erős egy ilyen kis dologért de ő ennek ellenére azóta se volt hajlandó hozzám szólni. Másnap reggel ugyanolyan bunkó stílusban megkérdezte tőlem hogy el tudom-e vinni valahova. Amire azt feleltem, hogy ha így kér meg akkor nem, legalább beszéljen velem tisztelettel. Erre megint megsértődött és elviharzott, hogy akkor neki nem kell a segítségem. Azóta kiderült, hogy a várólistás időpontját lemondta, mert túl távolinak gondolja és el akar költözni. Öngyilkosságra utaló megnyilvánulásai mindennaposak. Úgy gondolom, hogy igen erősen segítségre lenne szüksége, de nem tudom hogyan mondjam neki, amikor minden fajta kommunikációt elutasít.

jan. 4. 18:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..


Itt nem kaptál elég választ? Türelem, még csak ma reggel tetted fel a kérdést

jan. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a tejről szól valójában.
jan. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%
Miért gondolod, hogy arra van szüksége? Szakértő vagy?
jan. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Ez igen embert próbáló, mert te is ember vagy. Neki most végtelen türelemre, szó szerint tűrőképességre lenne szüksége a környezete részéről, de közben elmarja maga mellől, aki ezt megadhatná neki. Kérdés, hogy te képes vagy-e az irgalmas szamaritánius szerepre, és be tudsz-e nyelni minden sértést, hogy ettől megenyhülve idővel bevállalja a gyenge, érzékeny énjét, és elfogadja a lelki támogatásodat is. Ez szerintem a köztetek lévő viszonytól meg a te szándékaidtól függ. Ha jó volt a viszony, és megéri neked, akkor vesd alá magad a kénye-kedvének, amíg nem érez téged támasznak, és akkor reagálhat a javaslataidra, vagy nem szereted annyira, rossz volt a viszony, és akkor megteszed, amit lányaként meg kell, de az csak annyi, hogy beviszed a kórházba a hálóingét, ha arra kerül a sor.
jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Mi a betegsége, hogy így kiborult?
jan. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%

Aki öngyilkossággal fenyegetőzik, az sürgősséggel utalandó pszichiáterhez. Akár a mentőket is kihívhatod, csak egy baj van, ha anyud akkor már letagadja, akkor indokolatlan hívásnak számít.

De egy próbát megér, hogy a mentésirányítót - miután elmondtad mivel fenyegetőzik - odaadod anyudnak, hátha vele már nem fog cirkuszolni, és vállalja, hogy bevigyék.

jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#4 Igazad van, de nekem is a tűrőképességem a végét járja. Nem bírom én sem lelkileg a mindennapos megaláztatást és piszkálódást, ezért gondoltam, hogy talán segítene az, ha le tudna ülni egy szakértővel beszélgetni, aki segítene neki feldolgozni azt, ami éppen történik vele. Jelenleg én nem tudok már annál többet tenni, hogy meghallgatom, támogatom.

Nem halálos beteg, egy protézisra vár.

jan. 4. 19:30
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Azért kérdeztem, hogy mi a baja, mert nálam pl. rákot diagnosztizáltak.

Ettől azért befeszül az ember.

Ha anyukád várólistás, feltételezem nem ekkora horderejű a diagnózis?

jan. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem hála istennek, de valahogy mégis rosszul viseli. Nehezen megy neki a járás, emiatt kell neki. Viszont még fiatal egy ilyen jellegű dologhoz, szerintem ezért is van mélyen ennyire lelkileg.
jan. 4. 19:48
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

"Nem bírom én sem lelkileg a mindennapos megaláztatást és piszkálódást"

. Akkor miért gond, hogy el akar költözni?

jan. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!