Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ma már a felmenőkre kell...

Ma már a felmenőkre kell számítani munka mellett, hogy megélhessen az ember?

Figyelt kérdés

Akkora árak vannak, lakás, rezsi, akár vidéken ház, és akkor gyerekekről nem beszéltünk, nyaralás ne csak az legyen, hogy helyileg valahol kocsival 30km-re elmegyünk valahova vagy Balaton, hanem mondjuk Horvátország tengerpart, Németország, Hollandia, UK.


Régen valóban az volt, hogy az idősek nyugdíja meg munkabére nem elegendő, ezért kisegítették a gyerekeik. De az más idő volt - 1960tól 2000-ig, szocializmus, egy lakás ára mennyi volt? Pár 100 000 Ft, aminek most szívjuk a levét még mindig. Sok önkormányzati lakás volt, ház. Ismerősék Rózsadombon adtak el egy 4 emeletes házat, ~150 millióért mai áron, akkor csak pár millió volt.


De ma már ez teljesen átbillent. Lehetetlen lakáshoz jutni, financiálisan támogatás nélkül elkezdeni az egyetemet sok embernek (kollégium, albérlet), elmenni szórakozni, fogorvos, úgy, hogy mellette dolgoznak egyetem mellett például. És azért, mert az SZTK-sok már ócskák, bunkók, és helyette magán kell, ami meg drága sok embernek.



jan. 7. 10:30
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
52%
A képletből az maradt ki hogy akkoriban az átlagkereset is pár ezer forint volt, szóval jah " pár százezres " házhoz is kellett 10-20 évig gyűjtögetni.
jan. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Par szazezer tobbet jelentett akkor, az meg a te kepletedbol maradt ki.
jan. 7. 10:34
 3/41 A kérdező kommentje:
Es nem volt annyi magan, nem voltak ekkora arak.
jan. 7. 10:35
 4/41 A kérdező kommentje:
Bocs felreolvastam, igazad van par ezer forint volt, de akkor is ha osszedobja a csalad a penzt, kaptak lakast. Es valljuk be sokkal konnyebb volt az elet akkor -> valaminek az aran.
jan. 7. 10:36
 5/41 A kérdező kommentje:
Na tok jo, atraktak a kerdest szulok-gyermek kapcsolatba. Hagyjuk a kerdest.
jan. 7. 10:39
 6/41 IgaziÚriember válasza:
16%

"Ma már a felmenőkre kell számítani munka mellett, hogy megélhessen az ember?"


Nem. Vannak olyan munkakörök amivel bőven meg lehet élni és félre tudsz tenni. A félretett pénzedet pedig ha nem csak elinflálod a számládon tartva hanem befekteted akkor nem olyan nehéz lakást vásárolni sem Budapesten sem vidéken.


Én statisztikus PhD végzettséggel Adattudós (Data Scientist) munkakörben keresek egyéni vállalkozóként nettó 1,8 millió forintot, 4 év alatt összegyűjtöttem egy 2 szobás erkélyes budai ingatlan árát úgy hogy állampapírokba, részvényekbe fektettem a megtakarításomat.

jan. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
88%
És aki nem lett okos és nem ment neki a tanulás? Az mit tud tenni? Semmit...
jan. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim válasza:
71%

Ezt azért kontextusba kell tenni. Világszerte a legtobb ember a szomszed megyebe se tud "nyaralni" menni, nemhogy kulfoldre. Ahogy en latom a legtobb ember elszorja a penzet tobbszazezres telefonokra stb. aztan meg sir, hogy nincs.


Az igenyekbol kell visszavenni, atlag fizubol nem alap, hogy az ember hollandiaba, UKba jarjon nyaralni (szerintem).

jan. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Csak egy utolso komment 7-esnek.


Felejtsd el itt a racionalis valaszokat. Szulok-gyermek kapcsolatban nagyon elfogultak, a regi hagyomanyokban elnek es nem vettek fel a tempot a valtozasokkal. Hiaba irod ezt nekik, ha gyari munkas vagy barmi okbol, akkor is "nem" lesz a valasz mindig, azert amiert leirtam. De van par kivetel, 50 - 60 as eveiben levo szulo akirol beszeltem eladtak egy ma mar egyebkent 200 milliot ero 4 szintes hazat/lakast rozsadombon, amikor eladtak akkor volt 100 - 150 ha jol emlekszem. 201x korul.


Mai napig az apja aki kemenyen dolgozik egyetert ezzel, hogy mar sajnos szamitani kell arra, hogy a szulo segitse ki a gyereket a felsoroltak miatt, es o ad is havonta 70 ezret, volt hogy vissza sem adta, de nem erdekelte, adott megint neki tobbet is. Mert raszorul. Es mesterfoku kepzettsege van kozgazdasagbol. Lehetsz buta, lehetsz okos, a mai arak, lakasarak, megelhetes egy fiatalnak, palyakezdonek nem pedig 35 - 50 eves PhDsoknak akik mar dicsekedhetnek a brutto 1 millios fizetessel.


Bar oszinten nem tudom, hogy a 6-os szarkazmus vagy troll vagy a tipikus gyakori befekteto multiba havi brutto 1.8 millios IT szektor profi PhD felhasznalo tekintve, hogy meg pipaja sincs, azaz alig van kontribucioja az egesz kategoriahoz. Mindegy is, az o peldaja nem az atlag, plane nem videken.


Egyebkent onkormanyzati lakast ha 100nm ha 70nm hitelre is lehetett kerni, vagy ha jol tudom ingyen is adtak bizonyos feltetelek mellett. Ez hol nem konnyebb eletmod mint ami ma van?


sziasztok

jan. 7. 11:22
 10/41 anonim ***** válasza:
85%
Ma is összedobhatja a család a pénzt...
jan. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!