Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minek mondja egy szülő a...

Minek mondja egy szülő a felnőtt gyermekének hogy "jó lenne többet jönni", amikor ha meglátogatod akkor nem foglalkozik veled?

Figyelt kérdés
33 éves vagyok, már 5 éve külön élek a szüleimtől. Külföldön élek, Németországban, szóval nem olyan nagy távolságra. Kb. 3-4 havonta szoktam jönni, de amikor itt vagyok anyum és apum nem beszélget szinte semmit. Élik az életüket, ami még rendben is van, de mikor itt vagyok akkor sosem érhetők el, semmi nem érdekli őket, mindig mondják minden sz*r és semmi nem jó nekik. Nem voltak régen ilyenek, 64 évesek. Emellett mikor eljövök a látogatásból mindig megkapom "hogy jöhetnék többször", erre mindig mondom "hogy élhetnétek ti is a lehetőséggel és jöhetnétek ti is ki" meg mondom nekik hogy minek látogatni, úgysem érdekellek titeket. Már azon gondolkodom, hogy redukáljam a hazalátogatást.
jan. 8. 19:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom, szerintem az a legnagyobb szeretet, amikor a csend is jól esik a másik mellett. Amikor meg sem kell szólalni, csak olyan jó érzés csendben egy szobában, egymás közelségében lenni. Mert biztonságérzetet ad, melengeti a szívet. Szerintem ők is így vannak veled.
jan. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

#1 Az a baj, hogy ez jól hangzik, de szerintem abban az esetben működik, ha együtt élőkről van szó. Ott nyilván nem muszáj mindig mindenről beszélni, folyamatosan kommunikálni.


Viszont ha valaki nem látunk 3-4 hónapig ott azért csak lenne megbeszélnivaló, történetek, élmények. Vagy ne adj Isten, lehetne közös élményeket, programokat szervezni amik maradandóbbak mint az otthon ülés.


Én magam is pont azért nem szeretek hazajárni, mert mindenki éli a maga életét, én meg ott unom halálra magam, hiszen lenne nekem is jobb dolgom, vagy pihenhetnék a saját otthonomban is.

jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11%
Lehet csak udvarias akar lenni.
jan. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is ebben a cipőben járok, de azért mert otthon lakik tesóm és a sógornőm és amikor én hazamegyek 3 havonta , akkor is ök a lényeg :( anyumékkal nem tudok minőségi időt tölteni miattuk, mert nem vonulnak el..:/
jan. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én eleve megmondtam, hogy jó lenne ha akkor hívnának, ha van valami tennivaló, segíteni kell valamiben, mert akkor szívesen megyek illetve ha van valamilyen értelmes program ami engem is érdekel.
jan. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Elfejlődtetek egymás mellől, elmúlt a gyerekkor, még ráadásul földrajzi távolság is van - már nem tartoztok össze, nincs egymás számára mondanivalótok. Megkeseredettek, befásultak, unintelligensek, emiatt tesz szemrehányást. Valójában nem érdekled. 1 évnél gyakrabban nem kell jönni. Nem bohóc vagy, hogy szórakoztasd.
jan. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyan csúnyán hangzik a 6-os de ez az igazság. Eltávolodtatok és megtanultak nélküled élni, ha otthon vagy csak nyugodtak hogy látnak és rendben vagy, nem beszélni akarnak veled, hanem egyszerűen látni…

Én ilyen esetben évente max. Kettő látogatást tennék, ami 1* nyáron, másik pedig karácsony/újév… többször nagyon felesleges

jan. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen szerintem itt van egy "kavarodás" amikor távolra költözik valaki, de időnként azért hazalátogat és hirtelen ott tölt napokat. Nálam is ez van, egyszerűen furcsa. Nekem is az, hiszen nem tudom a megszokott életem élni. Normál esetben ugye elköltözik az ember fél órányira és bármikor át tud ugrani akár hét közben is egy ebédre, vacsorára.
jan. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Tulajdonképpen miért is jársz haza pontosan?
jan. 9. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Annyira belefásultak az életbe, hogy már örülni sem tudnak. Azaz nem tudják kimutatni. Belül, mélyen örülnek, hogy ott vagy, de nem tudnak már mit kezdeni az élettel, semmivel.
jan. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!