Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Éreztétek már úgy, hogy...

Gekas Amanatidis kérdése:

Éreztétek már úgy, hogy mérgező a szüleitek van?

Figyelt kérdés
Bevallom őszintén ez a felismeres csak pár hónapja van bennem. Történt egy családi veszekedés (szülők vs én és feleségem), ami után mintha egy teljesen más dimenzióba látnám az egészet. Több napi gondolkodás után beismertem magamnak, hogy bizony bergezőek. Vissza tekintettem gyerek koromra, amikor az esetek többségében csak ledegradáltak, nem erősítették bennem az önbizalmat, inkább ellenkezőleg. A helyzet nem változott, miután felnőttem, tehetetlen gyereknek tartanak (holott azért letudom tenni eredményeket). Házasságom után valamivel visszább vettek, de megint eljött egy pont, hogy kibújt a szög a zsákból. Elég obszcén módon beszéltek velem és a feleségemmel is, ami után még ők voltak felháborodva (pláne, hogy erélyesen megvédtem az asszonyt). Mielőtt felháborodva, hozzám lenne vágva, hogy felnőtt ember a szüleivel él, nincs külön ház, lakás stb ennek is megvan a maga története.

jan. 9. 08:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%

Nem éreztem... egyértelmű volt.


Kérdező: miért mérgezed magad velük??? Felnőtt vagy, innentől kezdve lehet leszrni őket jó magasról, és nem beavatni az életedbe.


Én 21 éves koromban megtettem ezt a költözésem után ;), azóta eltelt 13 év lassan, évi maximum kétszer találkozok velük ilyen-olyan családi programon, de annyi.

jan. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
72%
De...de én ezt sose értettem, hogy miért itt panaszkodik, aki ennyire függ a szüleitől. Egy szatyor ruhával költöztem el a pokolból 18 évesen. Kösz jól vagyok, a múltamat dolgozom fel, nem állok szóba velük. Mintha egyes emberek mazochista módon direkt is dörgölőznenek a sz@rjukba komolyan mondom...
jan. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk én nőként hozzá nem mennék olyan "férfihoz", akivel nem tudok közös életet kezdeni, hanem esetleg az anyósékkal kell csak egy telken belül éljek - de ha egy házban, na, az aztán kizárt.


És a maga története, az az, hogy inkább héderel a mérgező szülőkkel az ilyen ember, csak ne kelljen albérletbe mennie.


Tudom, miről beszélek, nagyon is, de én inkább nem ettem hó végén főtt ételt, csak ne kelljen többé otthon élnem.

Ennyit megért a szabadság és nyugalom.

jan. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
85%
Én már gyerekként is, amikor nem is tudtam, hogy van ilyen kifejezés. Mondjuk elég egyértelmű volt. Apukám alkoholista, verte anyukámat. Anyukám meg engem vert, és mindenért kritizált. Tiniként volt a legrosszabb, akkor még féltékeny is volt rám.
jan. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
38%

Amikor ti költözködtetek, az ingatlanárak biztosan nem voltak az egekben szerintem

Valaki rákényszerülhet hogy nem tud költözni, akár pl. valamilyen betegség vagy bármi miatt nem tud olyan pozícióban dolgozni hogy megengedhesse magának. Senki történetőéről semmit nem tudhattok, de a konzerv-megoldások azonnal, rögtön záporoznak.

Meg a "én nőként aztán hozzá nem mennék ahhoz aki otthon lakik" -> gondolom ha nem otthon lakna és összejönnél vele, akkor is csak ő támogasson anyagilag, mert rögtön, azonnal anyagiakról szól a gondolkodásod.

jan. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
73%
Gondoltam hogy 0% leszek, de nem zavar, sajnos az effajta konzerv-válaszok miatt csökken rohamosan az oldal látogatottsága. Itt mindenki tudja a tutit, 18 évesen (vagy még előbb) elköltözött & lediplomázott többször is, jól fizető munkahelye van stb.
jan. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha mérgezőek, és nem tudtok költözni, akkor milyen megoldásra gondolsz ebben a helyzetben?
jan. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha már hàzasok, biztos együtt vannak pár éve, mikor az ingatlanárak is olcsóbbak voltak. Külföldre is ki lehet menni együtt.


Nem kell megmagyarázni, én is elköltöztem 18 évesen a valóban mérgező szülőmtől, pedig volt, hogy kb. éheztem, miután mindent kifizettem. De aki a szüleivel él családostól, annak bocs, annyira borzasztó szülei nem lehetnek, ha nem volt lélekölő velük élni eddig sem. Nyilván vannak hibáik, nincs tökéletes szülő, de annyira sz*rok csak nem lehetnek.


Menjetek, költözzetek el és akkor nem fognak tudni mérgezni. De úgyis meglesz a kifogás, mert kényelmesebb, ha a gonosz, mérgező szülők oldják meg a lakhatást.

jan. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
66%

Ez kb olyan mint amikor a lányok évekkel az eset után (pali meggazdagodása után) rájönnek hogy őket bizony megerőszakolták.

Nyilván itt te magadat akarod igazolni ezzel hogy "ők bizony rossz emberek, ezért nekem van igazam"

jan. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
10%

Nyilván anyád azért hordott 9 hónapig a szíve alatt, apád meg azért aggódott egészen a szülésig, meg aztán azért éjszakáztak egy éven át felváltva melletted és pelenkáztak meg etettek három négy óránként, mert rommá akarták mérgezni az egész életedet!



Hát hogyne... Persze....

jan. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!