Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti éreztétek azt a szüleitek...

Ti éreztétek azt a szüleitek kapcsán, hogy alkalmatlanok a gyereknevelésre?

Figyelt kérdés
Pl. hogy fontos dolgokat nem tanítottak meg nektek, túl szigorúak vagy túlságosan elhanyagolják a gyereknevelést, tulajdonként kezel titeket, nem mutat jó példát nektek, nincsenek programok, kioktatóak, arrogánsak, önzőek, erőszakosak, stb.
2019. okt. 1. 22:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Igen, gyakorlatilag mind igaz, amit felsoroltál. Felnőttem, de nem igen neveltek..., csak nőttem, mint a gomba.
2019. okt. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Igen. Anyám nárcisztikus volt, csak magával törődött.
2019. okt. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%
Agresszív alkoholista volt az anyám, apám meg istenitette, és szigorú volt velünk, mert mi nem szerettük anyánkat. Szerinted alkalmasak voltak a gyereknevelésre? Mégis felnpttünk mint a hárman, és normális, becsületes emberek lettünk. Mindhárman lányok vagyunk.
2019. okt. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

Igen,sajnos mindkét szülőm valahol sérültnek mondható.

Egyiküknek sem volt jó családi háttere.


Sajnos nagyon sok dolgot nem tanultak meg,olykor úgy viselkednek,mint az óvodások,annak ellenére,hogy már elmúltak 50 évesek.


Sajnos már nem nagyon fognak változni.


Vannak úgynevezett mérgező szülők,na rájuk nagyon sok igaz azokból a jellemzőkből.


Mindketten sokgyerekes családból jöttek,ahol nem jutott idő a gyerekekre,nem tanították meg nekik mi az a szeretet.


Az a baj,nemcsak a gyereknevelésre,de a párkapcsolatra sem alkalmasok,nem hiszem,hogy más leélt volna velük annyi időt,amennyit ők egymással.Ők is csak a kényszer miatt maradtak együtt,a gyerekek miatt.

Nagyon nem is illenek egymáshoz,olyankor pedig nehéz a gyereknevelés is,ha mindketten mást gondolnak róla.

2019. okt. 2. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
Azt elfelejtettem leírni,hogy talán nem véletlen,hogy 3-an vagyunk testvérek,de egyikük sem szeretne sem családot,sem gyereket a rossz tapasztalatok miatt.
2019. okt. 2. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%

Gyerekként nem éreztünk ilyet, mert elfogadtuk a világunkat olyannak, amilyen.

Felnőttként mindketten sérültek vagyunk és ma már tudjuk, hogy anyánknak bűn volt gyereket vállalnia. Apánk meg a bábja volt, aki amúgy rendes ember lett volna, de nem sokat számított.

2019. okt. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%
Igen, de csak utólag visszagondolva. Apám nem volt még érett a gyerekvállalásra, mikor én születtem, rajtam és anyámon töltötte ki az agresszív frusztrációját, hogy nem bulizhat már, vagy nem tudom. Én féltem tőle, féltem vele kettesben maradni, és azt hittem, én vagyok a rossz. Anyám meg túlkompenzált, meg ő is rettegett tőle, így én szépen elsajátítottam, hogy az agresszióra az a válasz, hogy behódolunk. Így aztán oviban is és általános iskolában is megtaláltak a kiskirálykodó agresszor kislányok, akik a kapcarongyukként kezeltek, és azt mondták, hogy a "legjobb barátnőim". Hát szuper volt. Szerencsére kinőttem, és apám az öcsém születésére (6 év korkülönbség) már elég jól felnőtt a feladathoz, de igazából csak a húgom születésekor érett meg rá (11 év korkülönbség). Mára nagyon jó ember és apa, de hát bizonyos szempontból már mindegy.
2019. okt. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%
Igen, de nem tudom hogy azért mert valóban alkalmatlan rá, vagy a mentális problémái "beszéltek belőle". Például egész napokat aludt az altatótól és akkor aznap én kellett ellássam a családot. Vagy lepasszolt 10 évre engem meg a tesóimat a nagymamánkhoz. De csak rá kell nézni a munkája gyümölcsére. Bátyám 20 évesen elment külföldre katonaságba, én 19 évesen elköltöztem (szerintem mindkettő rohadt korai és látszik a menekülés ezeken a döntéseken) húgomnak ott kellett maradni vele, s belőle egy önbizalomhiányos, szeretethiányos gyerek lett aki eladja a lelkét egy ölelésért vagy egy barátság illúziójáért.
2019. okt. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%
Igen, alkalmatlanok voltak, de erre így utólag jöttem rá. Ahogy meglett a saját lányom, és nőtt, ahogy jött az ovis kor, a kiskamasz kor, a középsulis kor, a fiatal-felnőtt kor nála, folyamatosan egyre inkább úgy látom, hogy a szüleim mennyire szar szülők voltak (de nem szeretném részletezni.)
2019. okt. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
33%
Kb minden tini ezt érzi.
2019. okt. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!