Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy olyan embernél akit...

Egy olyan embernél akit molesztáltak gyerekkorában nagyobb a kockázat hogy ő is molesztálni fogja a sajátját?

Figyelt kérdés
Férfiról van szó és egy férfirokona molesztálta. Nem lett visszahúzódó és undorral teli hanem ő maga is biszexuális lett és jelenleg férfival van együtt. De megszállott hogy neki gyerek kell. Saját gyerekre vágyik alapvetően de ha nem megy szét a párjával akkor gondolkodnak rajta hogy a későbbiekben örökre fogadnának olyan országban ahol lehet.

jan. 10. 13:10
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
33%
Attól tartok igen. Jó könyv a témában: Péterfy-Novák Éva - Apád előtt ne vetkőzz
jan. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudni, adott egyéntől függ. Van, aki követi a mintát, van aki még totál az ellenkezőjét teszi mindenben
jan. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos igen. Molesztált gyerekkorra a két végletes reakció:

1. Pánikszerűen menekül minden szituációból, ami akár tudattalanul is picit is emlékezteti a traumára.

2. Internalizálja, racionalizálja (tudattalanul), talán némiképp genetikailag is örökli a hajlamot.

A leírásod alapján nem az 1. a jellemző rá, marad a 2.

#1 válaszoló által ajánlott könyvre nagy +++.

jan. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
82%

Igazából attól függ. Pont azt a könyvet akartam ajánlani, mint az első válaszoló:)


Van egy ismerősöm akiről tudom, hogy molesztálták családon belül, neki kellett pár év terápia, de róla tudom, hogy nem molesztálja/molesztálta a gyerekét. A gyerekek azóta felnőttek, ezért írom így félig feltételes módban.

Szóval szerintem nem feltétlenül fogja ha rendesen kezelve van

jan. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:
Terápiáról szó sincs mert már járt szakembernél és önkényesen abbahagyta a felírt gyógyszereket. Azt hiszi minden rendben van vele és totális önbizalommal állítja hogy ő jó apa lenne.
jan. 10. 13:45
 6/52 anonim ***** válasza:
73%
Na és mi alapján állítod, hogy ne lehetne jó apa? A szexuális irányultság alapvetően vele született tulajdonság, köze nincs a molesztalashoz és q világon semmi olyat nem írtál le, ami arra utalna, hogy ő maga molesztalná a gyerekét vagy bárki mast valaha
jan. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
Az hogy veleszületett tulajdonság egyelőre közel se bizonyított tény pláne ha biszexualitásról van szó. Szerintem több mint beszédes hogy alapvetően heteroként működött az illető és egyszer csak mégis a férfiak felé fordult...Nem azt mutatja hogy kerülne bármit is ami a traumára emlékezteti sőt inkább az ellentétét! Másrészt ő mentálisan beteg a szakemberek szerint, öngyilkossági kísérletei is voltak és más embert is majdnem meggyilkolt már egyszer és testi betegsége is van ami ráadásul krónikus és örökíthető és ezek ellenére is valamiért megszállott azzal hogy ő gyereket akar... Szerintem ez több mint aggasztó.
jan. 10. 14:15
 8/52 anonim ***** válasza:
91%

"Szerintem több mint beszédes hogy alapvetően heteroként működött az illető és egyszer csak mégis a férfiak felé fordult."


Hm, az a pár millio homoszexuális/biszexuális egyén ne is érdekeljen, aki nem akarja vagy nem meri a massagat bevallani a világnak, sőt, sokszor magának se, csak hosszú évek után.

Az öngyilkossági kísérlet és egyéb mentalis betegségek simán lehetnek q molesztalastol függetlenek is. A krónikus és örökölhető betegség meg marhára nem jelenti azt, hogy molesztalo szülő lenne belőle. Nem értem miért gyűlölöd ennyire ezt a személyt, miért fantazialsz róla, lehet érdemes lenne neked valami terápiára jarnod.

jan. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
100%

Engem nevelőapám molesztált gyerekkoromban. Mikor elkezdtem kamaszodni, csak a melleim simogatta.

Aztán megujjazott.

Végül belémtette. Erőszaknak nem nevezném, mert féltem tőle, nem mertem tiltakozni. Mint egy bot, feküdtem.


Mindegyik lépése évekig tartott.


Pszichológushoz jártam, de a mai napig nem tudom megemészteni. Nekem a szexuális életemre "hatott". Iszonyú korlátozott vagyok.


2 gyerekem van és mélységesen elítélem az ilyet.

jan. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Persze még nekem kell terápia :D A krónikus betegség azért számít mert minden jel arra mutat hogy egyáltalán nem kéne gyereket vállalnia és mégis megszállott ezzel pedig se testileg se mentálisan nem oké hozzá
jan. 10. 14:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!