Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kockázatos Budapesten családot...

Kockázatos Budapesten családot alapítani albérletben egy huszonéves fiatal párnak, ha átlagos keresettel rendelkeznek?

Figyelt kérdés
400-450 ezer forint a háztartás bevétele, ugye a kétszobás albérletek 130-180ezer körül vannak + rezsi, tehát az egyik fizetést majdnem elviszi teljesen. Nyilván a nő bevétele kiesne ha otthon lenne a babával, a támogatások járnának egy bizonyos ideig.
2019. jan. 3. 22:46
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
74%
Pár millió fiatal boldogul ilyen körülmények között is Budapesten.
2019. jan. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
79%
Az. Főleg ha apu lelép vagy kirúgják!
2019. jan. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
89%
Inkább albérlet mint anyuék v anyosék nyakén ahol magánélet nulla. :(
2019. jan. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
59%

Inkább nem írok semmit, de tudnék, főleg a “minden rendben van Magyarországon”-kormánnyal kapcsolatban.. de igen, a legfőbb probléma SGy meg a migrik.


Szerencsére pont ma olvastam, hogy jönnek haza a magyarok külföldről.


Ja, karácsonyra, családlátogatóba,


Kérdező: ez ilyen. Ezzel fogják be a szátokat, szánkat. Ugye akinek a megélhetése, utcára jutása kevésen múlik (márpedig ne álltassuk magunkat, nem fogtok vagyonokat spórolni!), az bizony nem fog ugrálni, nem fog tüntetni. Max kimegy külföldre.


Ja de hogy válaszoljak: igen, simán. Csak élére fogjátok verni a garast hosszú évekig. Majdnem mondtam, hogy lakáskassza.. ööö..

2019. jan. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
92%
Nem mind1 hogy az a bevetel 400 vagy 450, es hogy a lakas 130 vagy 180, es hogy azok a bizonyos tamogatasok KONKRETAN mennyit jelentenek, es hogy 1 ev utan visszamegy e dolgozni, vagy sem.
2019. jan. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 szántóvető ***** válasza:
74%
Magyarország egész területén kockázatos,de ez meg is látszik a születésszámon.
2019. jan. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
91%
Budapesten nehéz albérletet találni gyerekkel. Ha valami balul sül el és költözni kell majd, nehéz dolgotok lesz. Én inkább várnék még pár évet a családalapitással, gyűjtenék önerőre..és a SAJÁT lakásomba ölném a havi részleteket, nem pedig egy vadidegen zsebébe, de ti tudjátok!
2019. jan. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
61%
O1G ma támogatja a családosokat, hogy holnap mi lesz nem lehet tudni.
2019. jan. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
80%

Én albérletre nem szülnék az biztos.

Az anyagiaktól eltekintve sem tartom egészségesnek a gyerekkel/gyerekekkel a gyakori cuccolást, mindig más ovit, iskolát, mindig más környezetet, más barátokat.

Még ha ez csak 3-4 évente következik is be, akkor sem jó.

A gyereknek kicsi korában az állandóság nyújt biztonságot.

Bármi áron azon lennék, hogy saját ingatlant tudjak venni valami fixkamatozású kedvező hitelre (ez 450ezer/hóból nem lehetetlen) és amit eddig idegennek fizettem, a saját boldogulásomra fordítanám.

De ez én vagyok, más meg más.

2019. jan. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
44%
Ez nemcsak manapság van így. Régen anyám feljött vidékről Pestre dolgozni, összejöttek apámmal, albérletben laktak. Jött tesóm, anyu otthon, apám gürizett, másodállást vállalt. Születtem én és utána költöztünk egy új építésű panelba a békásmegyeri lakótelepre, rakás lakáshitellel. Nagyon sokan így kezdik az életet, nem a készbe csücsülnek bele. Anyámék felneveltek, én is lábra álltam, gyerekeim vannak, férjem, kertesházunk, 2 év múlva jár le a hitelünk. Aki ügyes, szorgalmas, talpraesett, az simán boldogul.
2019. jan. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!