Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segíthetnék mindenkin?

Hogyan segíthetnék mindenkin?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést egy testvérként teszem fel, aki aggódik az anyja és a testvére kapcsolata miatt.

A húgom 15 éves, és rettentően tiszteletlen anyánkkal szemben és néha erőszakos is. Azzal fenyegeti, hogyha nem minden úgy történik ahogy ő akarja akkor a gyermek jólétisekhez fordul. Az anyám engedékeny, de próbál bekeményíteni, viszont érződik rajta, hogy nem magabiztos. Én nagyon aggódom az anyám miatt, szerencsére van egy párja akihez tud fordulni, de nem tud minden percbe mellette lenni, és úgy érzem hogy nekem is kötelességem segíteni. A húgom korábban többször beszélt már pszichológussal is, ami egy ideig segített, de később újra feltűntek a problémák. Olyan érzés mintha egy időzített bomba lenne, és nem tudom mikor és hogy fog felrobbanni. Szeretnék neki is segíteni, de egyszerűen vagy nem tud vagy nem hajlandó beszélgetni normálisan senkivel a családból, illetve. Van egy nővérünk is, viszont ő már felnőtt, dolgozik, ritkán jár haza és neki is megvannak a saját próblémái ezért nem szeretném még ezzel is leterhelni. Az érdekel, hogy hogyan oldhatnám meg a problémát, és nem az hogy mit csináltunk rosszul. Kérem hanyagoljuk az anyám sértegetését!! Valóban nem csinált mindent jól, de senki sem tökéletes.



jan. 10. 18:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Magam kérnék időpontot a gyermekjóléthez, és elvinném a hugomat, hogy itt tessék panaszkodni. Ott majd kiderül, számára hogy kaja, fűtés, ruha van, és a hisztit meg el lehet felejteni. Az ott, nem a meg nem értett királykisasszonyok varázsvára, hanem a konkrét bajokra keresik a megoldást.
jan. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!