Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segíthetnék mindenkin?

Hogyan segíthetnék mindenkin?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést egy testvérként teszem fel, aki aggódik az anyja és a testvére kapcsolata miatt.

A húgom 15 éves, és rettentően tiszteletlen anyánkkal szemben és néha erőszakos is. Azzal fenyegeti, hogyha nem minden úgy történik ahogy ő akarja akkor a gyermek jólétisekhez fordul. Az anyám engedékeny, de próbál bekeményíteni, viszont érződik rajta, hogy nem magabiztos. Én nagyon aggódom az anyám miatt, szerencsére van egy párja akihez tud fordulni, de nem tud minden percbe mellette lenni, és úgy érzem hogy nekem is kötelességem segíteni. A húgom korábban többször beszélt már pszichológussal is, ami egy ideig segített, de később újra feltűntek a problémák. Olyan érzés mintha egy időzített bomba lenne, és nem tudom mikor és hogy fog felrobbanni. Szeretnék neki is segíteni, de egyszerűen vagy nem tud vagy nem hajlandó beszélgetni normálisan senkivel a családból, illetve. Van egy nővérünk is, viszont ő már felnőtt, dolgozik, ritkán jár haza és neki is megvannak a saját próblémái ezért nem szeretném még ezzel is leterhelni. Az érdekel, hogy hogyan oldhatnám meg a problémát, és nem az hogy mit csináltunk rosszul. Kérem hanyagoljuk az anyám sértegetését!! Valóban nem csinált mindent jól, de senki sem tökéletes.



jan. 10. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám huginak, hogy szóljon nyugodtan, míg ideérnek segítek neki összepakolni azt az 1-2 dolgot amit vihet majd az intézetbe.
jan. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahol érzelmek, indulatok csapnak össze, ott nem lehet tárgyilagosan érvelni. Meg kell keresni az érzelmi hadakozás okát és ott lehet talán valamit tenni, de egy hormonhatások alatt levő kamasz agy érzelmi hullámzásaival szemben nem lehet mit tenni.
jan. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tehát várjak? Mi van ha nem történik semmi, vagy csak rosszabbra fordul a helyzet? Jó ötlet lenne megkérdeznem tőle hogy miért utálja anyánkat?
jan. 10. 18:44
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ötlet lehet beszélni vele. Nem tudom, hogy mennyire jó a kapcsolatotok, de amikor öcsém viselkedett hasonlóan (szintén kb ennyi idősen) akkor nála nagyon sokat segített, hogy többet beszélgettem vele, jobban nyitottam felé. Persze benne van a pakliban, hogy egy ilyen kérdés után elhajt a pcsába, de egy próbát legalább megér, szerintem rontani nem tud a helyzeten
jan. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Őszintén, ritkán beszélünk és nem szoktam másoknak megnyílni mert azt hiszem hogy nem értené meg senki amit gondolok/érzek. Arra gondoltam, hogy elmondom neki hogy mit érzek mostanában, és mivel szereti az irodalmat szerintem leírom neki (tudom ez most úgy hangzik mint ha szerelmet akarnék vallani szóval ne értsétek félre), vagy inkább jobb ötlet személyesen? vagy csak teljesen hülye vagyok
jan. 10. 19:22
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
1.-nél a pont! Ott imád majd lenni, a sok cigó között.
jan. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Valószínű hamar utcalányt csinálnának belőle.
jan. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Laikusként ne vedd magadra más problémáját. Tesódon nem tudsz változtatni, ha még szakembernek se ment, anyád meg felnőtt ember, álljon a sarkára
jan. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kainskult ***** válasza:
100%

Húgodnak valszeg gőze nincs a gyermekjólétiről, azért dobálózik ezzel. Nem akarna ennyire a saját maga ellensége lenni, az fix... :D

Egyébként meg szokta indokolni az aktuális helyzetben, hogy miért akarná őket kihívni?

Van amúgy bármilyen aggodalomra okot adó dolog a környezetetekben, vagy csak indokolatlanul fenyegetőzik hülyeséggel?

jan. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kézenfogva el is kísérném őt oda, ahova menni akar. Talán 1-2 hét ráébresztené arra, hogy mi is a valóság. :D
jan. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!