Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti is csak akkor...

Szülők, ti is csak akkor vesztek meg valami drágább, értékesebb dolgot a gyereketeknek, ha jól tanul?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok, hogy például telefon, márkás ruhák vagy bármi, amire nagyon vágyik.


Az én telefonom múlt hónapban volt 3 éves, és már egyre gyorsabban merül, azaz kezd beszarni az akksija, úgyhogy hamarosan szeretnék új telefont, IPhone-ban gondolkodom, mert azt mondják azok akár 3-4 évig is bírják, az Androidos telefonok meg csak 2-3 évig.

Viszont sajnos nem vagyok túl jó tanuló, és nem azért, mert nem tanulok, hanem nekem túl sok idő kell ahhoz, hogy tökéletesen benne maradjon a fejemben a tananyag, de van úgy, hogy alapos tanulás után is sok dolgot elfelejtek.


Szerintem én erről nem igazán tehetek, mert nyilván nem egyformák az emberek képességei, van aki gyorsan tanul és van, aki kevésbé, és ezzel nincs is semmi baj, én beleteszek minden energiát, de anyukám azt mondta, hogy addig biztos hogy nem kapok iPhonet, amíg nem leszek jó tanuló.


jan. 12. 20:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%

Drágább dologra, márkás ruhára elsősorban pénz kell.

Ha az nem akadály, akkor megvenném, ha igyekszik, nemcsak a jegyeit nézném.

jan. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell magyarázkodni. Én nem tanulastól teszem függővé de az iPhone T nem támogatom. Androidos telefonom 5 év ig bírta. Igaz az utolsó 2 évben mama használta. De a mostani is 3 éves már.
jan. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
81%
Én ugyan még nem vagyok szülő, de ha a jövőben az leszek, akkor tuti nem jelentéktelen számokhoz fogom kötni, hogy mit veszek a gyereke(i)mnek és mit nem. Ha megengedhetem, hogy vegyek drágább telefont (nem feltétlenül iPhone-t, hanem pl. Samsung Fold stb) vagy márkás ruhát, akkor megteszem függetlenül az osztályzataitól. Ha viszont nem csak rossz jegyeket szerez, hanem mondjuk tiszteletlen is a suliban, cigizik vagy ehhez hasonlók, akkor (először elgondolkodnék mit rontottam el) biztos, hogy nem kapná meg, amíg nem változtat a viselkedésén. Szóval nekem egyáltalán nem lenne baj, ha nem lenne a gyerekem kitűnő, sőt még a 2-es se zavarna, ha emberileg nincs vele gond és a céljai eléréséért minden tőle telhetőt megtesz. Tehát ha majd pl. mérnök akar lenni, nem problémázok, ha töriből 3-as; ha zenész, akkor a matek 2-esen.🤷🏼‍♀️
jan. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%

Nem, azt veszem neki, amire tényleg szüksége van.


A Te telefonodnak pl. egy új akkura van szüksége. Vagy nem lehet cserélni? Akkor nem ilyen sz*rt kéne venni...

jan. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
92%

Nem csak a jegyeit nézem. Az egész teljesitménye számit. Amit otthon csinál, kell e szolni érte?

Szóval ha "klasszikus jó gyerek" akkor megkap mindent amire telik.

Amugy is csak szóvátesszük,hogy jobban is oda tehetné magát meg nem árt ha kérettjük magunkat. Azaz nem ugrunk parancsszóra telót venni hanem 1-2 hétig a fülünk botját sem nagyon mozgatjuk.

jan. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

3-as, ezaz, hogy amúgy nem is mindegyik tantárgy számít, csak az, amelyiket szereti a gyerek.


Én angolból és németből nagyon jó vagyok, és ezek a kedvenc tantárgyaim is egyben, a többiből 3-as vagyok, de van 1-2 2-esem is, amit ki fogok javítani év végéig.


4-es, azt elfelejtettem odaírni, hogy anyukám hozta szóba ezt az új telefonosdit, de ő ugye nem iPhonet ajánl nekem, hanem mondjuk egy Xiaomit (neki is az van amúgy).

Viszont én csak azért szeretnék majd iPhonet, mert tudom, hogy azok sokkal tovább bírják, és azt mondta anyukám, hogy ne cseréljünk akksit a telefonomban, mert úgy jobban megéri, ha újat veszünk.

jan. 12. 21:03
 7/33 anonim ***** válasza:
93%
A 17 éves gyerekemnek (fiú) 100-120 ezerért veszek telefont. Ha ennél drágább telefont szeretne akkor diákmunkázzon.
jan. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon keresed az önigazolást hogy neked igenis jár egy iPhone. Ahogy fentebb írták csak simán ki is tudod cserélni az akksit, de gondolom androidod van és akinek az van az csak gáz lehet. Nem tudom hány éves vagy de 15 éves kortól tudsz menni diák melózni, tegyél egy próbát. Legrosszabb esetben megérted hogy mekkora szopás összeszedni egy ilyen telefon árát és jobban értékeled a pénzt. Vagy összeszeded kitartó munkával és 10x büszkébb leszel rá mintha simán megkaptad volna. Tapasztalatból írom, ugyanígy voltam én is.
jan. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha megengeded, úgy válaszolnék, hogy a szüleim mit vettek meg nekem (de már felnőtt vagyok, gyerekem még nincs).


Akkor vettek nekem új telefont, amikor szükség volt rá, amikor a régi már nem igazán működött, több éves készülék esetén. Hiába engedhettük volna meg gyakrabban a telefont. Jegyeimtől függetlenül. Laptopot szintén akkor kaptam, amikor szükség volt rá, az egyetemhez. Örülök, hogy ilyen nevelést kaptam, azóta is ezt követem.


Úgy érzem, hogy nálad is ezzel probléma, nem évente szeretnél új telefont.


Esetleg fizesd a felét, zsebpénzből/diákmunkából/szülinapi pénzből. Vagy ajánld fel, hogy idén nem kérsz egyáltalán ajándékot, se szülinapra, se karácsonyra, csak a telefont.


Vagy beszéld meg anyukáddal, pontosan mit ért jó tanuló alatt. Melyik tantárgyból, milyen jegyet, mikorra, például év végi bizonyítványban.


Off: Androidos telefonom 4 éve és 2 hónapja bírja, semmi baja. Előző kerek 4 évig bírta. Vannak rá trükkök, hogy lehet hosszan életben tartani, vannak erről cikkek. (Például sosem engedem a frissítést, hiába ugrik fel. Soha, mióta megvettem.)

jan. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
91%

"mondta anyukám, hogy ne cseréljünk akksit a telefonomban, mert úgy jobban megéri, ha újat veszünk"

. Aha, jólvanakkor...


De mindegy, keresd meg rá a pénzt, és lesz új mobilod.

jan. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!